Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky, mate někdo zkušenost? Jsem teď na začátku 20. Tydne. Tento výtok mam už tak 2 měsíce, mudr mi na nej něco dal ale vůbec to nezabralo, teď udělal kultivaci a výsledek enterokok. Výsledek mi sdelovala sestřička po telefonu a říkála, že doktor řekl, že v těhotenství neléčit že jenom pokud mám “úmorné problémy”.
No tak umorne, nic mě nesvedi a nebolí, ale proste ten zapáchající výtok dlouhou dobu už mě opravdu nebaví a je to proste hnus. Na výtoky a kvasinky trpím roky a ne a ne se toho proste zbavit. Muzu v těhotenství něčím podpořit vaginální mikrofluoru? Našla jsem i diskuze, že se holky toho enterokoka nikdy nezbavily a mají to roky v kuse. Jsem z toho docela nešťastná😏 a nechci mimčo ohrozit atb ale fakt je to nepříjemné..
Taky jsem měla. Trochu mi pomáhal Vitagyn C. Ale popravdě to úplně zmizelo, když jsem brala atb kvůli močovým cestám. Od té doby je pokoj i s enterokokem.