Estvill v létě

5.8.13 13:51

Estvill v létě

Dobrý den, maminky,
prosím o radu.
Mám ročního syna. Než začala u nás ta vedra, syn měl vždycky k večeři Sunar, u lahvičky krásně usnul a já ho pak jen přenesla do postýlky. S nástupem veder mi mléko večer odmítá pít, takže dáváme kaši lžičkou, u toho samozřejmě neusne a když hodám do postýlky, tak hrozně řve. Začala jsem ho uspávat v houpačce, kde do 5 min.usne. Nechci ale, aby si na takové uspávání zvykl, ráda bych tedy vyzkoušela metodu Estvill, jen nevím, jestli je to v tomhle počasí vůbec vhodné. V ložnici máme teplo a malej se i v noci budí žízní. Teď, kdybych na uspávání použila Estvill, tak se bojím, aby tím, jak bude plakat nebyl hrozně zpocený a taky asi bude mít tím větší žízeň, jak bude plakat, ne?

Nemáte některá zkušenost s Estvillem v létě?

Děkuji moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5413
5.8.13 13:55

Na tvém místě bych do ústupu veder uspávala v houpačce a pak se vrátila k sunaru. A co takhle mu po kaši dát do flašky vodu, to by se neududlal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
5.8.13 13:57

Tak tady se dočkáš akorát tak rad typu: Já bych vybrečet nenechala apod.
Já teda vyřvat nechala (jsem macecha) a jsem ráda, že jsem to udělala, do té doby bylo usínání očistec, teď lehne, otočí se na bok, zamává na dobrou noc a spí.
Ale odložila bych to až se trochu ochladí, protože plakat bude a v těchto vedrech fakt nic moc. Ale pak ti asi vezme zpátky sunar a bude po problému ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8863
5.8.13 14:00

No já si myslím, že teplé mléko nechce kvůli vedru a celkově je to pro něj náročnější. Vedra mají ustoupit ve čtvrtek, tak do té doby bych počkala. Rozhodně bych ho nenechala řvát, ale taky bych ho neuspávala v houpačce. Dala bych ho do postýlky, sedla k němu a třeba se ho snažila hladit. Ono pro děti je to vedro úmorný, možná více než pro dospělé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
5.8.13 14:02

Já dávám mlíko cca pokojovou teplotu (25-28 stupňů) a to mi malej i v horku bere v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sarah1978
5.8.13 14:24

Syn se ted taky na sunar nevrhá s nadšením jako dřív. Ale pomohlo mu do toho dolít víc studené vody, takže je to vlastně vlažný a to docela vypije.
Co se týče Estvila, nevěřila bych že se k tomu uchýlím, ale musím říct že to funguje. První večer dítě řvalo 20 minut (já měla pocit že je to tak tři hodiny), já jsem brečela do půlnoci :roll:, druhej den plakal 10 minut. Od té doby (ťuk ťuk) ho položím do postýlky a on se přitulí k medvědovi, zatáhne za usínáčka a krásně sám usne. Už to tak funguje asi půl roku, možná dvakrát za tu dobu musel usnout se mnou, ale na to myslím má právo, není to stroj že ano..
Akorát musím říct že jsem měla pocit že to „vracení se“ k němu do pokojíčku celou situaci jen zhoršovalo, začal mnohem víc plakat a nechtěl mě nechat odejít. Zase kdybych śe tam nevracela v těch intervalech, měla bych pocit, že jsem ho tam nechala vyřvat.. Jsem ráda že mám ty dva večery za sebou a že to funguje. Jen to chce být odhodlaná. Ale počkej až po těch vedrech :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
5.8.13 14:33

Maminky, děkuju moc za rady. Zkusím teď po kaši tu lahvičku s vodou a uvidím.. Estvilla tedy zkusím v ten čtvrtek, až se ochladí. Je mi jasný, že bude brečet, ale chci to i tak vydržet! Tak mi držte palce. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 14:46

Jo, ještě mám jeden dotaz, četla jsem, že má být v místnosti tma, malej se ale tmy bojí. I když jsem s ním někde přes den, kde je tma, začne hrozně brečet. Zkoušela jste třeba některá nechat rozsvícené tlumené světlo? Myslíte, že by to světlo mohlo mít nějaký vliv na výsledný efekt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
5.8.13 15:33

@Mikes.mikes Syn 2,5 roku a normálně má celou noc zapnuté noční světýlko z Ikea. Klidně bych to zkusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
5.8.13 16:45
@Mikes.mikes píše:
Jo, ještě mám jeden dotaz, četla jsem, že má být v místnosti tma, malej se ale tmy bojí. I když jsem s ním někde přes den, kde je tma, začne hrozně brečet. Zkoušela jste třeba některá nechat rozsvícené tlumené světlo? Myslíte, že by to světlo mohlo mít nějaký vliv na výsledný efekt?

Já bych nedržela až tak úplně všeho co tam píšou. Uprav si to jak to bude vyhovovat tobě a synovi.
Já za ním třeba ze začátku chodila v pravidelných intervalech jak píšou, ale situaci to ještě zhoršilo, začal řvát o to víc, takže jsem tam pak už nešla :oops:
První den to bylo děsný, ale druhý výrazně lepší a třetí se na nějaký řev vyprdnul rovnou, protože věděl, že mu to stejně nebude nic platné a akorát se u toho unaví, takže lehnul a spal.
Takže pokud se tvůj syn bojí tmy, nechala bych mu tam tlumené světlo. Není to nic proti ničemu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 20:32

Bibi30, takže když nebrečel, tak jsi tam nešla, ale šla jsi tam šla teprve, až když zase začal brečet? A nechala jsi ho předtím chvilku vybrečet?

Světlo tedy nechám rozsvícené.

Ještě poraďte, když stojí v postýlce a jdete za ním, pokládáte ho nebo necháváte stát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
5.8.13 21:06

No já ho jako macecha nechala řvát a už tam nešla, šla jsem ho zkontrolovat až když usnul. Ona moje přítomnost to ještě zhoršovala, takže jsem ho nechala :oops:
Ale když jsem tam ze začátku chodila, tak jsem ho položila, pohladila, řekla ať spinká a odešla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
5.8.13 21:25

Malá má rok a taky už začíná zkoušet, ale u nás to bohudík zachránilo ono „vyřvání“ a jak píše Bibi, pokaždé když jsem k ní šla, bylo to ještě horší, samotná moje přítomnost to jen zhoršovala. takže jsem tam taky už potom nechodila, druhý den to bylo už lepší a ted když jí dám do postýlky tak spí :-) jen teda krom toho co vyvádí nyní, na to už ale nepomáhá nic, :roll: dokáže hystericky brečet i 3hodiny a to jí nepomůže ani když jí vezmu za ruku nebo tak, dneska poprve spinká sama v pokojíčku tak uvidím jaký to bude mít efekt když mě neuvidí :) (pokojíček a ložnice jsou propojené dveřmi takže nebude v pokojíku dá se říct sama, my jí máme stále na dohled)a snad nám to z toho ponocování pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.13 20:36

Děkuju vám moc za rady a myslete na mě, abychom to také zvládli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama