Kojenec málo spí

126
1.8.13 12:55

Kojenec málo spí

Ahojte, máme doma 7-týdenní holčičku. Jak vám spí a jak na ně? Ta naše spí v noci max 2-3 hodiny, takže tak 3× za noc kojíme. To by asi šlo. Horší je to přes den… hrozný problém usnout. Je nakojená, přebalená, zdá se, že bříško nebolí, ale spát ne a ne. Někdy spí dopoledne dvě hoďky, odpoledne třeba dvě hoďky…v lepším případě a pak až večer. Mezitím nosíme, houpeme, povídáme si… malá usne a jakmile se položí do postýlky nebo jinam, je vzhůru a můžeme znovu. Nejen že přes den nic jiného kromě prcka nestíhám, ale je to i náročné na nervy a někdy mám pocit, že mě odvezou do blázince :zed: Jak je to u vás a dá se s tím něco dělat nebo to chce čas a pevné nervy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22697
1.8.13 12:57

@Manel Mám to samé, s tím rozdílem, že vím, z čeho to má a je to od narození. No aje druhá…
Celý den nosím v šátku, tak se vyspí a já něco udělám a stíhám se věnovat starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
1.8.13 12:59

Chce to čas a pevné nervy :mrgreen: Karpa jsi zkoušela? Pokud usne v náručí a probudí se při položení do postýlky, což takhle pořídit šátek nebo nosítko? Nám se dále u obou dětí opravdu hodně osvědčila houpačka pro miminka http://www.branakdetem.cz/…amazonas.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 13:00

Chce to čas :hug: Ale pokud Ti za celý den naspí jen 7 hodin, tak je to opravdu hodně málo :think: Dcera byla (a je) také nespavec, ale ve dvou měsících spala určitě více - přes den tak stejně, ale ty čtyři hodiny za den spala asi na 6× :roll: :lol: v noci usínala kolem půlnoci, vstávala kolem osmé a za tu dobu se vzbudila asi 5×. Takže radím vydržet :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1520
1.8.13 13:01

Měli jsme to podobně. Před porodem mi všichni tvrdili, jak kojenec pořád jen spí a já se těšila, kolik toho nestihnu! :? První měsíce jsem byla ráda, když jsem si došla na záchod a uvařila čaj! :roll: Je to asi o typu dítěte, syn není nijak extra spavý doteď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
1.8.13 13:04

@Manel co zkusit zavinout, dát dudlíka, pustit třeba vysavač? Nebo nosítko, šátek.. případně se mrkni na hacku. Je to taková „houpačka“ pro miminka, jsou tam skrčená skoro jako v bříšku a trošku se to houpe, což taky simuluje pobyt v bříšku. Originál je docela drahá, na mmb je šije nějaká paní za polovic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.8.13 13:06

@AliTad
ta je super. neco takoveho by se mi libilo. muzu se zeptat kam a jak jste to povesili?
nejak si nejsem jista, jestli tady muzem vrtat skoby do stropu :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
1.8.13 13:10
@Ali-Ali píše:
@AliTad
ta je super. neco takoveho by se mi libilo. muzu se zeptat kam a jak jste to povesili?
nejak si nejsem jista, jestli tady muzem vrtat skoby do stropu :roll: :mrgreen:

Je to možné pověsit i na dveřní zárubně, pokud máte obložkové http://www.branakdetem.cz/…amazonas.htm. Ale my máme normálně navrtanou skobu ve stropu ložnice (máme totiž tak malou ložnici, že postýlku tam prostě nenacpeme, takže nám dítko visí nad naší postelí :mrgreen: ). Prodává se na to i stojan, ale to už je dost nákladné na finance http://www.branakdetem.cz/…amazonas.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
1.8.13 13:14

Určitě neděláš TY něco špatně. Mám dvojčata 6 týdnů, oba mají stejné podmínky, stejný režim, kluk spí furt, v noci dá klidně i 6h vkuse, holka se pořád budí i co 1-2h, pak kouká, pláče, nosí se, nakrmím, zabere na 10 minut a je zas vzhůru, v noci to není o moc lepší. Prostě vydržet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
1.8.13 13:21

Je to absolutně normální :-) taky mě mále odvezli malá vůbec nespala a každí 2 hodiny vzhůru. Spaní se nám upravilo až kolem 3 měsíce ted jí sou 5 měsíců pryč a spinká moc hezky. Přes den jí mám na posteli(bezpečně)a v noci si zvykla že jí ukládám do postýlky a ani se neprobudí maximálně chce dudlík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14476
1.8.13 13:29

@lloren nám se spaní upravilo v 21 měsících :mrgreen: V noci v kuse 10 hodin, přes den i hodina :dance: /a to přes půl roku přes den spala 1× 15 minut a hotovo/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
1.8.13 13:46

8o ty jo až v 21 měsících? naše malá spí celo noc v kuse 7 až 8 hodin před den tak 2× po 1.5 h je to spáč po tatkovi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
1.8.13 13:48

@Čekatelka

Tak nějak, jen malá spí v noci max. 9 hodin a přes den 1,5 hodiny, taky jsme si museli počkat skoro do dvou let…A to se v noci ještě tak 2 - 3× probudí ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
1.8.13 13:49

Tak já tohle zažívám už potřetí, se třetím miminkem.

Nezbylo mi než smířit se s tím, že některé děti holt prostě moc nespí. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
1.8.13 14:02

@Manel zkoušela jsi vibr. lehátko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...