Euthyrox a ovulace

Anonymní
28.8.21 19:07

Euthyrox a ovulace

Ahoj, chtěla bych se zeptat kdo má zkušenosti s lékem Euthyrox a následně zda nebyl problém s ovulací. Tento týden mi byla zjištěna snížena funkce štítné žlázy 8,52 a hned endokrinologem nasazen lék Eurhyrox půl tablety denně. S tím, že mě čekají další odběry a kontroly. Už rok se snažíme o miminko a v září začínáme docházet do CAR. cykly nepravidelné a ovulace buď vůbec nebo 17DC, 25DC. Dnes jsem 19DC a zatím to na ovu vůbec nevypadá, 3.den beru lék, tak zda muže nejak ovlivnit ovulaci. Dodám, že dle endokrinologa se snažit můžeme dál a problém to není, jen musím být hlídaná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54084
28.8.21 19:27

Neléčená štítná žláza může opravdu plodnost i ovulaci velmi ovlivnit. A právě proto ti byly nasazeny léky, aby se tento stav srovnal. Tudíž s nima ti bude (nejen z hlediska plodnosti) stoprocentně lépe než bez nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
28.8.21 19:37

Mám sníženou funkci ŠŽ, a otěhotněla jsem hned. Taky beru Euthyrox. Po lécích se hodnoty zlepší. Dej tomu ale pár měsíců… Já se léčím už 12 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21334
28.8.21 19:46
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat kdo má zkušenosti s lékem Euthyrox a následně zda nebyl problém s ovulací. Tento týden mi byla zjištěna snížena funkce štítné žlázy 8,52 a hned endokrinologem nasazen lék Eurhyrox půl tablety denně. S tím, že mě čekají další odběry a kontroly. Už rok se snažíme o miminko a v září začínáme docházet do CAR. cykly nepravidelné a ovulace buď vůbec nebo 17DC, 25DC. Dnes jsem 19DC a zatím to na ovu vůbec nevypadá, 3.den beru lék, tak zda muže nejak ovlivnit ovulaci. Dodám, že dle endokrinologa se snažit můžeme dál a problém to není, jen musím být hlídaná.

pokud máš špatně štítnou tak tím hůř se ti povede otěhotnět takže tyhle léky tomu spíš pomůžou, podle toho co píšeš mi přijde že si myslíš opak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
28.8.21 19:49

Já začala brát tablety Euthyrox (1denne) a v tom samém měsíci jsem otěhotněla (po roce snažení a neúspěchů), takže ovulace zřejmě fungovala jak má, ale je pravda, že ten měsíc jsem ji poprvé na sobě nepocitovala, takže jsem myslela, že mám anovulacni cyklus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 20:11

Děkuji za reakce. Abych upřesnila, věřím, že léky pomohou nejen na léčbu štítné žlázy, ale i srovnání hormonu a popravdě věřím, že by se mohlo i povést i bez CARu. Je mi jasné, že to chvilku trvá než se hormony srovnaji, ale jde mi o to, že nevím zda to muže ovlivnit ovulaci. Měřim teplotu i ovu testy už par měsíců a proto vím, že ji mám rozhozenou. Zatím to na ni nevypadá a dnes jsem 19 DC a začala jsem špinit, jako když se rozjíždí ms, bolesti nemám - ty nemám nikdy, takže asi nejspíš to má spojistost s léky a nevím zda to brát jako anovulacni cyklus a jestli čekat že se rozjede ms. Léky zabrali co se tyče příznaků (únava, deprese, podrážděnost atd) vlastně okamžitě 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
886
28.8.21 21:00

Po nasazeni spravnych leku bude vse ok. Ja beru euthyrox 10 let a otehotnela jsem uplne bez probLemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68980
28.8.21 22:30

To Ti nikdo nerekne, ale problemy s cyklem jsi mela i bez nej. Dala bych tomu par mesicu cas, nez se to cele srovna. Naopak by problem s otehotnenim mohl byt kvuli te stitne zlaze, takze vliv na cyklus dle me mit bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 22:49

Vliv to urcite ma. Mam snizenou funkci od 15 let, beru stovku denne, ale ta davka se ruzne menila. Doktorka se mnou na kazde kontrole resi, jestli se chystam otehotnet. Upravuje davku podle hodnot. V tehotenstvi delala odbery krve co 6 tydnu a po porodu taky casteji. Hormony stitne zlazy maji na procesy v tele hodne velky vliv.

• Citovat
  • Nahlásit
54084
29.8.21 00:53

Po třech dnech braní je vliv na cokoliv nulový, tyhle léky se začínají projevovat spíš za týdny, někdy až měsíce. A pokud jsi měla bez léků ovulaci rozhozenou, tak a) souviselo to se štítnou žlázou a pak tomu léky mohou pomoci (ale ne za tři dny), 2) příčina byla jiná a pak na to léky nebudou mít vliv - ani pozitivní, ani negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 08:24

@ugluk děkuji, doktorka mi řekla, že prý to jsou hormony a ty zabírají okamžitě 🤷‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
21334
29.8.21 10:10
@Anonymní píše:
@ugluk děkuji, doktorka mi řekla, že prý to jsou hormony a ty zabírají okamžitě 🤷‍♀️

blbost paní mudr aby se měla vzdělat v oblasti endokrinologie, tyhle léky ti fakt za tři dny nepomůžou nejdřív fakt nedřív ti začnou zabírat za cca dva až tři měsíce většinou později

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479
29.8.21 15:19

Na tvém místě bych teď se snažením chvilku počkala, dalal bych tělu 3 měsíce, aby se srovnala hladina TSH (předpokládám, že o té píšeš - 8,5 je fakt hodně) a pak je velká šance, že otěhotníš spontánně a hlavně zvládneš donosit zdravé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 18:08

Tak já holky nevím, jak gynekolog tak endokrioložka mi říkali, že to hrozné není a snažit se můžeme dal, že to není problém. Každopádně za 14 dni jdeme do CAR tak uvidíme co tam nám řeknou.
Děkuji 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
21334
29.8.21 18:10
@Anonymní píše:
Tak já holky nevím, jak gynekolog tak endokrioložka mi říkali, že to hrozné není a snažit se můžeme dal, že to není problém. Každopádně za 14 dni jdeme do CAR tak uvidíme co tam nám řeknou.
Děkuji 🙂

tak snažit se můžeš, ale asi ti neřekli že pokud máš rozházenou štítnou, je menší šance otěhotnět a eventuálně může hrozit i potrat případně poškození plodu, ale to už pak jsou ty hodnoty mnohem horší aby k tomu došlo
za mě to prostě není ideální se snažit pokud je štítná špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat