Panické ataky, AD a plánované těhotenství

Anonymní
28.8.21 02:59

Panické ataky, AD a plánované těhotenství

Ahoj děvčata…jsem jedna z těch, co trpí už mnoho let panickými atakami, beru AD Escitalopram 10mg a k tomu občas Neurol 0,25mg.. je mi 25 a s partnerem chceme mimčo.. ale AD se bojím vysadit, ale zároveň se bojím, že by to nějak miminku uškodilo…pomůže mi každá rada, zkušenost atd. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10967
28.8.21 06:26

Řeš to s doktorem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
28.8.21 08:00

Ahoj, mám panicke ataky a úzkosti. Kvůli plánovanému těhotenství jsem dostala medikaci Zoloft (sertralin), na kterém jsem dodnes. Jako doplněk v nouzi jsem měla lexaurin, což je podobné jako neurol, ale v těhotenství se smí jen absolutně výjimečně.
Se Zoloftem smíš i kojit. Synovi budou tři, druhé dítě se narodí každou chvíli. Nikdo s touhle medikací neměl problém - porodník, pediatr… Syn je úplně normální dítě a já se cítím dobře.
Btw.co mi řekl psychiatr- pokud těhotná vysadí ad a těhotenství přetrpí celá rozklepaná (nespí, stresové hormony atd), je to pro vývoj ditete horší, než včas nasazená povolená medikace ;)
Takže- těhotenství i kojení lze i s AD, rozhodně ale řešit s psychiatrem a před těhotenstvím, ať si na případnou změnu léků zvykneš a v těhotenství jsi stabilní a nepotřebuješ neurol, lexaurin a podobně. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.8.21 11:30

@Hazentla moc děkuju hodně mi to pomohlo! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 16:58

Ahojky, mám to stejně, jsem taky panikářka a už mnoho let na AD. Pokusů o jejich vysazení bylo víc a všechny neúspěšné :(
Taky se snažím otěhotnět, ale už teď vím že do toho půjdu jen s léky. To peklo po vysazení, návratu atak, a hlavně než to po opětovném nasazení zase zabralo už nechci zažít.
Takže tě úplně chápu a jestli jsi taky takhle úzkostná tak taky doporučuju nevysazovat… Samozřejmě já se taky bojím, aby to na miminko nemělo vliv, ale vím že to bez těch AD prostě nezvládnu. Navíc se nám nedaří přirozeně takže to asi budeme muset řešit přes CAR což bude taky psychicky náročné :(
Držím ti palce! ;)

PS: já beru sertralin, což vím že se v těhotenství může, ale escitalopram snad taky

• Citovat
  • Nahlásit
1442
28.8.21 23:09
@Anonymní píše:
Ahojky, mám to stejně, jsem taky panikářka a už mnoho let na AD. Pokusů o jejich vysazení bylo víc a všechny neúspěšné :(
Taky se snažím otěhotnět, ale už teď vím že do toho půjdu jen s léky. To peklo po vysazení, návratu atak, a hlavně než to po opětovném nasazení zase zabralo už nechci zažít.
Takže tě úplně chápu a jestli jsi taky takhle úzkostná tak taky doporučuju nevysazovat… Samozřejmě já se taky bojím, aby to na miminko nemělo vliv, ale vím že to bez těch AD prostě nezvládnu. Navíc se nám nedaří přirozeně takže to asi budeme muset řešit přes CAR což bude taky psychicky náročné :(
Držím ti palce! ;)PS: já beru sertralin, což vím že se v těhotenství může, ale escitalopram snad taky

Obecně ad na bázi zpětného vychytavani serotoninu (ssri, tedy i escitalopram) se považují za v těhotenství bezpečná. Většinou se ale dává ten sertralin (to je účinná látka, názvy léků jsou různé- zoloft, asentra…), že je s ním v těhotenství nejvíc zkušeností. Tak mi to aspoň bylo řečeno. Jak říkám, ani v porodnici (gyndaři, pediatři) ani moji ambulantní dr (gynda, pediatr) neměli s medikaci zoloftem žádný problém, ani s kojením. Ani teď, ani před třemi lety se synem. Nebojte se toho a hlavně neposlouchejte kecy „to prekonas“ nebo „to vydržíš“. Pro dítě je lepší šetrná medikace než matka v panickych atakách, nevyspalá a vynervená. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat