Ex chce změnu víkendů a hrozí soudem

Anonymní
19.5.20 21:53

Ex chce změnu víkendů a hrozí soudem

Ahoj všem, nevím si rady jak dál a proto asi píšu sem.
Nechci psát nějak do detailů a zkusím co nejstrucneji.
S ex jsme od sebe skoro dva roky. Měli jsme pouze ústní dohodu jak bude vše probíhat ohledně našeho syna. Rok se vidal se synem nepravidelně prostě jak mohl. Vycházela jsem vstříc. Od nového roku jsem chtěla pravidelně abych si i já mohla něco naplánovat. Dohodli jsme se na víkend 1*14 dní plus přes tyden na domluvě. Vždy jsme se domluvili a bylo tak nějak vše v pořádku. Jenže teď ex přišel s tím že to chce kvůli své nové rodině vyměnit a mě to opravdu nevyhovuje. Nový přítel a spoustu věcí už naplánovaných. Jeho to nezajímá a sdělil mi, že pokud se nedomluvime dá to na soud. Snažila jsem se s ním domluvit ale on nechce žádný kompromis. Pouze změnu víkendu. Ze sudeho na lichý. Nevím jak dál… Nechci se tahat po soudech ale zároveň nechci přizpůsobovat svůj osobní život tomu jeho! Máte nějakou radu?? Přemýšlela jsem X dní a nevím jak z toho ven abychom byli spokojeni oba. Už mě dostal do takového stresu že se mu snad podridim jen abych měla klid!! Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

777
19.5.20 22:01

A je takovy problem to vymenit? To, co mate naplanovane, tak nechat (predpokladam, ze nemate plany na pul roku dopredu, navic se blizi prazdniny, kdy plati jiny rezim) a po te dobe zacit ty prehozene vikendy? Nebo klidne prehodit ted ale s tim, ze na vase naplanovane akce zustavaji deti u vas a nahradou budou jine vikendy. A soudu bych se nebranila. Je dobre mit v tom poradek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
19.5.20 22:04

Dej to na soud ty, když dělá problémy, tak bych chtěla mít domluvu písemně. A trvala bych na tom jak to máte teď, nepřizpůsobovala bych se. Doložila bych, že už to tak nějakou dobu funguje a nazdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
19.5.20 22:06

My si přehazujeme víkendy pokaždé, kdy do toho někomu něco vleze nebo naopak vskočí třeba rodinné oslavy, dovolené, výpadky se nahrazují a plynule se přechází na nový takt… Naštěstí s tím nikdo nemá problém. Dovedu si představit, že by mě to štvalo kvůli práci, kdybych si jí schválně nabrala a zajednala na volné víkendy třeba na půl roku dopředu, ale jinak nevím, no… Jsem ráda, že nemám befelem přesně dané termíny, už i já jsem několikrát prosila o změnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
19.5.20 22:06
@Anonymní píše:
Ahoj všem, nevím si rady jak dál a proto asi píšu sem.
Nechci psát nějak do detailů a zkusím co nejstrucneji.
S ex jsme od sebe skoro dva roky. Měli jsme pouze ústní dohodu jak bude vše probíhat ohledně našeho syna. Rok se vidal se synem nepravidelně prostě jak mohl. Vycházela jsem vstříc. Od nového roku jsem chtěla pravidelně abych si i já mohla něco naplánovat. Dohodli jsme se na víkend 1*14 dní plus přes tyden na domluvě. Vždy jsme se domluvili a bylo tak nějak vše v pořádku. Jenže teď ex přišel s tím že to chce kvůli své nové rodině vyměnit a mě to opravdu nevyhovuje. Nový přítel a spoustu věcí už naplánovaných. Jeho to nezajímá a sdělil mi, že pokud se nedomluvime dá to na soud. Snažila jsem se s ním domluvit ale on nechce žádný kompromis. Pouze změnu víkendu. Ze sudeho na lichý. Nevím jak dál… Nechci se tahat po soudech ale zároveň nechci přizpůsobovat svůj osobní život tomu jeho! Máte nějakou radu?? Přemýšlela jsem X dní a nevím jak z toho ven abychom byli spokojeni oba. Už mě dostal do takového stresu že se mu snad podridim jen abych měla klid!! Děkuji všem.

No, než by to prošlo soudem, tak ty naplánované věci už budou proběhlé, ne? Případně se s ním domluvit, že ano, ale až od určitého data, případně, že bys ho potřebovala u sebe/u něj určitá data, která už teda máš naplánovaná. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
19.5.20 22:09
@Serpentini píše:
Dej to na soud ty, když dělá problémy, tak bych chtěla mít domluvu písemně. A trvala bych na tom jak to máte teď, nepřizpůsobovala bych se. Doložila bych, že už to tak nějakou dobu funguje a nazdar.

Takhle to odskáče jen jeden jedinej člověk - ten syn. Proč ho trestat? Abych si pohonila ego, že jsem víc než otec? Nebo abych tam přistoupila na jeho případné hry?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13330
19.5.20 22:10

Ale ty chceš soudní dohodu a potvrzení jak to bude, právě kvůli tomu, aby to nemohl měnit, jak si vzpomene. To je pro tebe výhodné.

Jen ideálně chcete, aby vám soud potvrdil to, na čem se domluvíte.

Především si vyndej hlavu ze zadku a přestaň uvažovvat v kategorii „já se mu nebudu přizpůspbovat“ to je myšlení rozmazleného puberťáka.

Ty máš povinost minimalizovat dopad toho, že spolu vy dva nevydržíte jako partneři na vaše rodičovské funkce, takže se prostě snažte najít takové řešení, které bude vyhovovat všem, ne že ty budeš dělat problém prostě proto že můžeš.

A ještě se z toho vypsychuj a sveď to na něj a tvař se že jsi chudinka, protože tě ex požádal o to, abyste si defintivině domluvili pravidla.

Pokud nejsi schopná domluvy, tak si najměte mediátora a naučte se jak se dohodnout jako dva příčetní a dospěí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8345
19.5.20 22:16

Hele a fakt je to takový problém to vyměnit? Já bych to chápala u někoho, kdo by dělal ve směnném provozu a byl každých těch 14 dní zrovna v zaměstnání, ale o tom ty nic nepíšeš. Uvědom si, že to neděláš kvůli svému ex, ale kvůli dítěti. Zrovna teď, v době tolika omezení asi nemáš plány, které by se nedaly přeložit, popřípadě poupravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12218
19.5.20 22:26

Taky mi prijde zvlastni, ze bys to nemohla prohodit. Plany typu zaplaceneho ubytovani nejspis nemate vzhledem k soucadne situaci a za mesic jsou prazdniny. Tam budete fungovat nejspis jinak, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60910
19.5.20 22:39

NO tak kompromis - jo, jde to až na plány v červnu, s tím už nehnu. Definitivně by to šlo od… já nevim- září. JO a v prosinci máme zamluvený hory, tak ještě to bych byla ráda, kdyby jsme nechali tento konkrétní víkend v původní verzi. Sepsat do kanlednáře a hotovo.

Nevím, proč by to nešlo dlouhodobě vyměnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2524
19.5.20 22:51

@Ou co to s tebou je? už u druhé dnešní diskuse píšeš hrozně naštvaně, až zbytečně moc odsuzuješ zakladatelku diskuze. Chtěla bych zpět starou Ou, co poradí a hodí odkazy, a řekne svoje a přitom nenapadá, moc pěkně prosím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60910
19.5.20 22:55
@welovefashion píše:
@Ou co to s tebou je? už u druhé dnešní diskuse píšeš hrozně naštvaně, až zbytečně moc odsuzuješ zakladatelku diskuze. Chtěla bych zpět starou Ou, co poradí a hodí odkazy, a řekne svoje a přitom nenapadá, moc pěkně prosím :mrgreen:

To sis nevšimla, že má pár svých témat, na která reaguje přesně takle? Vcelku pravidelně. A pak zas pár takových, o kterých prd ví a podává rádobyfundované rady. Neboj, u jiných je zas v cajku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
19.5.20 22:55

@KimL Jak to potrestá syna? To, že se mu rodiče nejsou schopni rozumně domluvit už ho asi ovlivňuje i teď, ne? Bylo by hezké kdyby se zvládli nějak domluvit i bez soudu, ale ústupky by měly být na obou stranách a zakladatelka už jich asi pár udělala za tu dobu, co spolu nejsou. Rok a půl mu vycházela vstříc, až posledního ani ne půl roku chce zakladatelka nějakou pravidelnost, jinak se podřizovala. A po pár měsících je to problém. A co když mu zase ustoupí a za pár měsíců to bude chlap chtít zase jinak? A pokaždé když mu ona neustoupí, tak jí bude vyhrožovat soudem? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
19.5.20 23:04

Tak pár prosouzenych let mám za sebou a nikdy víc, když se budete chtít trumfovat, kdo z koho, může z toho vylézt nenávist až za hrob a dítě se v tom bude plácat. Normálně mu vyjdi vstříc, co to jde, víkendy, které nejdou mu vypis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2524
19.5.20 23:24
@Lama Lama píše:
To sis nevšimla, že má pár svých témat, na která reaguje přesně takle? Vcelku pravidelně. A pak zas pár takových, o kterých prd ví a podává rádobyfundované rady. Neboj, u jiných je zas v cajku. ;)

tak to jo, asi jsem měla dneska poprvé smůlu na 2 hodně podobné diskuze, jinak jí všude vídám jako sečtělého rádce :-), ne že bych vždycky souhlasila, ale mám raději tu polohu rádce s odkazy než toto :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama