Ex obtěžuje mé přátele

Anonymní
19.1.20 19:01

Ex obtěžuje mé přátele

Ahoj, jsem už dost zoufalá.. S ex přítelem jsme se rozešli a on nyní píše mým kamarádům a známým a otravuje je, píše jim co se mnou měli atd, nevím co dělat, aby přestal, teď dal několik dní pokoj a dnes napsal dalšímu, už je to asi 5. člověk komu napsal. Já se už několik dní s ex nebavim, napsala jsem mu, že jsem si číslo zablokovala, tak nevím, zda mě tímhle chce k něčemu donutit. Mohla by pomoct policie? Už mi přijde jako psychopat.. Předem díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.1.20 19:09

Kamarádi ať zvolí ignoraci, nevypisovat, nereagovat, zablokovat. Pokud to přeroste únosnou mez, pak na policii můžou zajít a nahlásit obtěžování/stalking, ale dle popisu to tak zatím nevypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
19.1.20 19:09

Jestli tohle trvá několik dní, tak to asi nebude nic pro policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 19:22

@MrsNorris tohle trvá už od rozchodu před vanocemi, postupně někomu vždycky napíše, pak dá pár dní pokoj a pak zas někomu napíše

• Nahlásit
  • Citovat
11671
19.1.20 19:35
@Anonymní píše:
@MrsNorris tohle trvá už od rozchodu před vanocemi, postupně někomu vždycky napíše, pak dá pár dní pokoj a pak zas někomu napíše

Nechala bych to zatím být, ignorovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11255
19.1.20 19:41

Ano, mohla by pomoci policie.

Minimálně právník, co mu napíše dostatečně výhružný dopis a když nepřestane, tak ti pomůže s tím trestním oznámením.

Hele zavolej na nejbližší Bílý kruh bezpečí, myslím že by ti s tím mohli pomoci.

https://www.bkb.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
19.1.20 20:37

Zkusila bych mu věčně a slušně napsat, že se mi několik lidí ozvalo, že je obtěžoval a že pokud to nepřestane, budu nucena nahlásit stalking. Pokud ex neni moc chytrý, což nejspíš s tímhle chováním není, mohl by se lehnout už jen toho. Pokud se to bude stupňovat, řešit s právníkem či TO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 23:12

A co jim píše? Nějaký hnusoty i tobě, nebo se jim chce vyplakat na ramínko nebo je tahá na kafe? Podle toho bych se potom zařídila dál. Ale jako první bych zkusila ignoraci. Řekni to i kamarádům…a pak uvidíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 18:21
@Mar__tanka1983 píše:
A co jim píše? Nějaký hnusoty i tobě, nebo se jim chce vyplakat na ramínko nebo je tahá na kafe? Podle toho bych se potom zařídila dál. Ale jako první bych zkusila ignoraci. Řekni to i kamarádům…a pak uvidíte…

Obviňuje je, že jsem s nima spala (přitom to třeba byl známý, kterého jsem viděla jen dvakrát na koncertě, neměla jsem s ním nic, maximálně jsme si občas napsali ; nebo to byl známý, který se mnou jednou jel pro nárazník na auto a pak mě jednou vytáhl ven, jinak jsem s ním taky nic neměla), vyhrožuje jim, že jim dá přes hubu, kdyz mu jeden napsal ať ještě chvíli píše a uda ho na policii, tak mu napsal, že už je psychicky tak v háji, že by si třeba ve vězení i odpočinul atd.. Já ho ignoruji už skoro týden, někteří se mu snažili říct pravdu, ale ta ho prostě nezajímá, on má tu svou, takže si ho pak zablokovali taky..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 06:41

Obtěžoval mě bývalý, policii to zajímá v okamžiku kdy vyhrožuje sebevraždou, vraždou anebo tenhle nátlak trvá půl až třičtvrtě roku.
Musíš vydržet a teď se ti prověří, jak dobré přátele máš. Moji to všichni pochopili a stáli za mnou. Buď teď hrozně silná, řekni důrazně že o něj nestojíš a pak už nereaguj. Vůbec. Stejně tak tvoji známí, případně rodiče (ty v mém případě kontaktoval také, aby mi „domluvili“). Musíš to vydržet, pokud nechceš skončit jako já, rokem a půl trápení, které se podepíše na tvém pracovním i milostném životě.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama