Ex se odmítá odstěhovat

Anonymní
13.1.21 08:28

Ex se odmítá odstěhovat

Ahoj, potřebuju radu, vůbec nevím co dělat. Rozešla sem se s přítelem předevčírem. Bydlí v mém bytě, není v žádné smlouvě, ale má u mě trvalý pobyt. Řekla sem mu ať se odstěhuje, že je konec, protože už dlouho mě trápí, ponižuje atd. a už prostě ho nechci, že se budem už jen domlouvat ohledně dcerky. Jenze on mi řekl, že nemá kam jít, kámoši ho nechtějí k sobě a že mě miluje a neodstěhuje se. Vubec nevím co mám dál dělat :(.Prostě odmítá se odstěhovat. Za rady budu fakt vděčná, už bych měla ráda klid.On stále jen mi říká, že se polepší atd.,ale měl milion šancí a vždy to byla jen přetvářka a pak byl zase stejný. Děkuji za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1799
13.1.21 08:33
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuju radu, vůbec nevím co dělat. Rozešla sem se s přítelem předevčírem. Bydlí v mém bytě, není v žádné smlouvě, ale má u mě trvalý pobyt. Řekla sem mu ať se odstěhuje, že je konec, protože už dlouho mě trápí, ponižuje atd. a už prostě ho nechci, že se budem už jen domlouvat ohledně dcerky. Jenze on mi řekl, že nemá kam jít, kámoši ho nechtějí k sobě a že mě miluje a neodstěhuje se. Vubec nevím co mám dál dělat :(.Prostě odmítá se odstěhovat. Za rady budu fakt vděčná, už bych měla ráda klid.On stále jen mi říká, že se polepší atd.,ale měl milion šancí a vždy to byla jen přetvářka a pak byl zase stejný. Děkuji za reakce.

No tak mu říct, že buď se třeba do týdne, měsíce odstěhuje nebo najde svoje věci před dveřmi a bude vyměněnej zámek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
13.1.21 08:39
@Zoe1 píše:
No tak mu říct, že buď se třeba do týdne, měsíce odstěhuje nebo najde svoje věci před dveřmi a bude vyměněnej zámek.

To není tak jednoduchý když tam má trvalý pobyt a zdržuje se tam. Bohužel v tomhle je zákon na jeho straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24643
13.1.21 08:40

Já jsem řekla, že jak se do určité doby neodstehuje, vyměním zámky a věci mu pošlu k rodičům. Do měsíce měl najity pronájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 08:46
@JancaS84 píše:
To není tak jednoduchý když tam má trvalý pobyt a zdržuje se tam. Bohužel v tomhle je zákon na jeho straně.

Tak asi nakonec mi nezbyde, než jít na policii se poradit, co teda mám dělat, když omítá opustit můj byt a má tu trvalý pobyt :,(.

• Citovat
  • Nahlásit
19320
13.1.21 08:49
@Anonymní píše:
Tak asi nakonec mi nezbyde, než jít na policii se poradit, co teda mám dělat, když omítá opustit můj byt a má tu trvalý pobyt :,(.

Proč na policii? To není žádná poradna. Ty jsi s touhle variantou nepočítala, že nebude chtít odejít? To sis fakt myslela, že se druhý den sbalí a půjde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
13.1.21 08:51
@Anonymní píše:
Tak asi nakonec mi nezbyde, než jít na policii se poradit, co teda mám dělat, když omítá opustit můj byt a má tu trvalý pobyt :,(.

Policie s tím nic neudělá pokud tě nemláti apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11536
13.1.21 08:53

Ale zase trvalý pobyt mu moc práv nedává. Normálně mu dej lhůtu a pak mu veci dej před dveře, výměna zámky.
Nema smlouvu, ma smůlu.
Zed nevím, zda mu na ohlasovne muzes zrušit trvalý pobyt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25428
13.1.21 08:58

Policie s tím nic neudělá, pokud tě nebije. Dej mu nějaký termín do kdy má odejít a trvej na něm. Ze dne na den asi jen tak nic nesežene

Příspěvek upraven 13.01.21 v 08:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
13.1.21 08:58
@JancaS84 píše:

Z trvaleho pobytu mu vznika nejaky narok na bydleni? Ktery zakon je na jeho strane, kdyz nema zadny pravni duvod u byvale pritelkyne nadale bydlet? Byl u ni na dobre slovo a to slovo uz neplati. Ano, je dobre mu dat primereny cas, aby si sbalil veci a odesel sam. Pokud to ale neudela, vymenila bych zamek a veci mu nekam uskladnila, kde si je muze prevzit. Sla bych taky na urad mu zrusit trvaly pobyt. A co on muze? Zavola policii? A na zaklade ceho mu ta policie pomuze, kdyz nema zadnou smlouvu? At jde klidne na ubytovnu, ke svoji rodine, nebo at otravuje nekoho jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
13.1.21 09:06
@g.sandova píše:
Ale zase trvalý pobyt mu moc práv nedává. Normálně mu dej lhůtu a pak mu veci dej před dveře, výměna zámky.
Nema smlouvu, ma smůlu.
Zed nevím, zda mu na ohlasovne muzes zrušit trvalý pobyt?

Ale pokud ten byt užívá tak smlouvu nepotřebuje. Přečti jsi tuto diskuzi co tu byla nedavno https://www.emimino.cz/…rankovani/2/ tam zakladatelka nemela ani ten trvaly pobyt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11536
13.1.21 09:08

@JancaS84 to je sice hezké, ale majitel jo muze uplne normálně odhlásit z trvalého pobytu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
13.1.21 09:09
@cernaselma píše:
Z trvaleho pobytu mu vznika nejaky narok na bydleni? Ktery zakon je na jeho strane, kdyz nema zadny pravni duvod u byvale pritelkyne nadale bydlet? Byl u ni na dobre slovo a to slovo uz neplati. Ano, je dobre mu dat primereny cas, aby si sbalil veci a odesel sam. Pokud to ale neudela, vymenila bych zamek a veci mu nekam uskladnila, kde si je muze prevzit. Sla bych taky na urad mu zrusit trvaly pobyt. A co on muze? Zavola policii? A na zaklade ceho mu ta policie pomuze, kdyz nema zadnou smlouvu? At jde klidne na ubytovnu, ke svoji rodine, nebo at otravuje nekoho jineho.

No právě, že to dobre slovo stále platí. Tím vznikla v podstatě nájemní smlouva navíc tam má trvalý pobyt, takže když si zavolá zámečníka tak mu byt klidně otevře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
13.1.21 09:11
@g.sandova píše:
@JancaS84 to je sice hezké, ale majitel jo muze uplne normálně odhlásit z trvalého pobytu

Uplne normalne opravdu nemůže když byt užívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
13.1.21 09:13
@g.sandova píše:
@JancaS84 to je sice hezké, ale majitel jo muze uplne normálně odhlásit z trvalého pobytu

To si myslím, že takhle jednoduše nejde. Že musíš nejdřív dokázat, že tam ten dotyčný nebydlí, pokud se neodhlásí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat