Exekuce - manžel mi lže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 12:16
exekuce - manžel mi lže

Dobry den,

mam problem s manzelem a uz me to pekne stve.

Minuly tyden nam dosel dopis z exekucniho na nejakych 8tisic korun za nejake pokuty. Manzel mi dopis ukazal a rekl mi, ze to byl resit osobne a ze nevi za co to je a ze je domluvenej, ze to platit nema. Nicmene ja nejsem uplne blba, tak jsem pani exekutorce napsala mail a ona mi odepsala, ze prvni splatka 1000kc jim uz dosla z meho uctu, tak jsem se podivala na ucet a opravdu je tam odeslana platba. Vim, ze manzel platil pokutu z minuleho mesice, o ktere mi rekl hned. Pak, jak mi dosla odpoved od pani z exekucniho, tak jsem se ho zeptala, kam posilal tu tisicovku a zas mi rekl, ze je to za tu pokutu, o ktere mi rikal. A ze mu to proplati zamestnavatel, protoze to bylo v pracovni dobe. Mezi tim jsem si jeste psala s pani z exekucniho a potvrdila mi, ze ona tisicikoruna je prvni splatka te exekuce a ze exekuce je za pokuty z roku 2011 a 2008! Tak chci dnes na chlapa uderit s tim, ze proc mi furt lze a dela ze me blbce.

Jinak mame dve deti, 2,5 roku a 6ti tydenni miminko a s financema mame uz nejakou dobu potize prave kvuli manzelove nezodpovednosti a lzim. Brzo od nej nejspis odejdu, protoze nechci, aby to nadale ohrozovalo me a hlavne deti.

Prosim o nazor a zkusenosti co delat a jak se mohu branit

dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33589 příspěvků 27.09.14 12:22

Tak je to nezodpovědný blbec: nedodržuje předpisy, neplatí pokuty… Nechá to dohnat do exekucí, které splácí po tisícovce… No, ale podle vašeho příspěvku (pokuty z let 2008 a 2011) byl takový už když jste si s ním pořizovala děti. S současné situaci je pro vás důležité, jestli dluhy nasekl před manželstvím, nebo za jeho trvání. Co vzniklo za manželství, je součástí SJM, jeho dluhy jsou i vaše.

Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 27.09.14 12:28

Holka zlatá, nechci tě strAŠIT, ALE všechny dluhy které narubal v manželství přecházejí na tebe. Nevím jestli to jde nějak ošetřit u rozvodového soudu, nebo rozdělením majetku, aby ty jeho dluhy nepřecházely na tebe. Snad někdo poradí, kdo tím třeba prošel.
A proto odejít od něj asi bude málo, bude to chtít rozvod. Bude sekat další dluhy.
Opravdu ti to nezávidím, mám takového syna a taky mu to je všechno jedno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 12:28
@blecha72 píše:
Tak je to nezodpovědný blbec: nedodržuje předpisy, neplatí pokuty… Nechá to dohnat do exekucí, které splácí po tisícovce… No, ale podle vašeho příspěvku (pokuty z let 2008 a 2011) byl takový už když jste si s ním pořizovala děti. S současné situaci je pro vás důležité, jestli dluhy nasekl před manželstvím, nebo za jeho trvání. Co vzniklo za manželství, je součástí SJM, jeho dluhy jsou i vaše.

To bylo pred manzelstvim. Brali jsme se 2012 a ja o nicem nevedela. Jinak bych si s nim zivot neplanovala. V exekuci je ale uvedene i me jmeno. Nechapu to. Je tam uvedeno " za ucasti manzelky a me jmeno " :(

vedet to, tak s nim nejsem :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 12:31
@Daša 2 píše:
Holka zlatá, nechci tě strAŠIT, ALE všechny dluhy které narubal v manželství přecházejí na tebe. Nevím jestli to jde nějak ošetřit u rozvodového soudu, nebo rozdělením majetku, aby ty jeho dluhy nepřecházely na tebe. Snad někdo poradí, kdo tím třeba prošel.
A proto odejít od něj asi bude málo, bude to chtít rozvod. Bude sekat další dluhy.
Opravdu ti to nezávidím, mám takového syna a taky mu to je všechno jedno.

Rozvod chci urcite, nebo zuzeni majetku aspon, ale fakt nevim, co dal. Jsem zoufala hlavne kvuli detem a hloda ve me spatny pocit ohledne toho, ze rozbiju rodinu, ale takhle se zit neda

Moncinas
Kelišová 7267 příspěvků 27.09.14 12:40

Mam za to, že dle NOZ už je jedno, zda dluhy nasekal před nebo při manželství, proto je tam uvedeno i tvé jméno. Prostě sismho vzala i s jeho dluhy. NOZ skrývá spoustu takových překvapení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 12:44
@Moncinas píše:
Mam za to, že dle NOZ už je jedno, zda dluhy nasekal před nebo při manželství, proto je tam uvedeno i tvé jméno. Prostě sismho vzala i s jeho dluhy. NOZ skrývá spoustu takových překvapení.

Ale tak snad se muzu nejak branit, ne? To je bordel, fakt. A nikde neni mozne zjistit, zda nema jeste nejaky dluhy?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33589 příspěvků 27.09.14 12:46
@Anonymní píše:
Ale tak snad se muzu nejak branit, ne? To je bordel, fakt. A nikde neni mozne zjistit, zda nema jeste nejaky dluhy?

Na vyhledání dluhů stačí třeba i google.

akasha143
Závislačka 3212 příspěvků 27.09.14 12:47
@Anonymní píše:
Dobry den,

mam problem s manzelem a uz me to pekne stve.

Minuly tyden nam dosel dopis z exekucniho na nejakych 8tisic korun za nejake pokuty. Manzel mi dopis ukazal a rekl mi, ze to byl resit osobne a ze nevi za co to je a ze je domluvenej, ze to platit nema. Nicmene ja nejsem uplne blba, tak jsem pani exekutorce napsala mail a ona mi odepsala, ze prvni splatka 1000kc jim uz dosla z meho uctu, tak jsem se podivala na ucet a opravdu je tam odeslana platba. Vim, ze manzel platil pokutu z minuleho mesice, o ktere mi rekl hned. Pak, jak mi dosla odpoved od pani z exekucniho, tak jsem se ho zeptala, kam posilal tu tisicovku a zas mi rekl, ze je to za tu pokutu, o ktere mi rikal. A ze mu to proplati zamestnavatel, protoze to bylo v pracovni dobe. Mezi tim jsem si jeste psala s pani z exekucniho a potvrdila mi, ze ona tisicikoruna je prvni splatka te exekuce a ze exekuce je za pokuty z roku 2011 a 2008! Tak chci dnes na chlapa uderit s tim, ze proc mi furt lze a dela ze me blbce.

Jinak mame dve deti, 2,5 roku a 6ti tydenni miminko a s financema mame uz nejakou dobu potize prave kvuli manzelove nezodpovednosti a lzim. Brzo od nej nejspis odejdu, protoze nechci, aby to nadale ohrozovalo me a hlavne deti.

Prosim o nazor a zkusenosti co delat a jak se mohu branit

dekuji

pokud máte společný účet, tak bych si ihned založila jiný na jméno dítěte a tam si nechala posílat mateřskou a jiné příjmy, jinak by se mohlo stát, že vám to exekuce vybere, i když „jsou domluvený na splátkách“
Rozvod bych zatím nehrotila, ale vyhnala bych ho do práce a na brigádky aby pěkně splácel co nasekal… Musí se k tomu postavit jako chlap… Hlavně ať vám řekne o všem, ať jste připravené… a heslo k účtům už bych si nechala pro sebe… Přece jen, jsou ještě i horší důvody k rozvodu, ale nesmí se to opakovat, to je pak zaděláno na průser… přeji hodně štěstí, a dejte vědět, jak to dopadlo… 8 tisíc není zas tak moc, horší by bylo, kdyby to bylo přes sto… Myslete pozitivně, hlavně kvůli miminku… :hug:

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 27.09.14 12:49
@Moncinas píše:

Taky mám ten stejný pocit.

Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 27.09.14 12:53

Anonymnínechápu, proč tam figuruješ ty, když to jsou jeho dluhy před manželstvím.
O tom rozvodu nepřemýšlej a jdi do toho. On se nikdy nezmění, mám to doma. Celý život by jsi splácela dluhy za něj a děti by měly zkažený život víc, než když nebudou mít otce v bytě. Vždyť se s ním mohou stýkat.
Zajdi na soud a tam jim všechno o těch dluzích povyprávěj a zeptej jestli je to správné, že figuruješ u dluhu, který si udělal, před manželstvím. A nech si určit alimenty a pokud máš miminko tak výživné na sebe. Já právník nejsem tak nejsem ta správná, která má kompetence ti dát zodpovědnou odpověď, mohu jen poradit z laického hlediska. Drž se a dej vědět jak jsi u soudu dopadla.
Pokud budeš něco potřebovat klidně napiš SZ.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33589 příspěvků 27.09.14 12:55
@Daša 2 píše: Anonymnínechápu, proč tam figuruješ ty, když to jsou jeho dluhy před manželstvím.
O tom rozvodu nepřemýšlej a jdi do toho. On se nikdy nezmění, mám to doma. Celý život by jsi splácela dluhy za něj a děti by měly zkažený život víc, než když nebudou mít otce v bytě. Vždyť se s ním mohou stýkat.
Zajdi na soud a tam jim všechno o těch dluzích povyprávěj a zeptej jestli je to správné, že figuruješ u dluhu, který si udělal, před manželstvím. A nech si určit alimenty a pokud máš miminko tak výživné na sebe. Já právník nejsem tak nejsem ta správná, která má kompetence ti dát zodpovědnou odpověď, mohu jen poradit z laického hlediska. Drž se a dej vědět jak jsi u soudu dopadla.
Pokud budeš něco potřebovat klidně napiš SZ.

Tam určitě ne, použila bych služby bezplatné právní porady, samozřejmě je nutné doložit doklady o tom, kdy dluh vznikl.

Majka4
Kecalka 167 příspěvků 27.09.14 12:56

No holka to není žádná sranda. Možná, že důležité je, že začal splácet a že to nenechává jen tak, takže má alespoň teď snahu to nějak řešit- protože jak píšou děvčatá výše, veškeré dluhy co on naseká, jsou samozřejmě i tvoje dluhy. Taaky by mě štvalo, kdyby mi takto lhal. Já jsem byla v podobné situaci, kdy si manžel vzal úvěr který nesplácel. Na úvěr byl zadlžený i dům, ve kterém jsme bydleli. Já jsem v tom domě měla také svoje vlastní podnikání a když jsem viděla, jak to jde z kopce, nechala jsem si s manželem rozdělit majetek ( musí se to udělat soudně, u notáře to nestačí). Dům byl sice celý manželův ( po svatbě jsem se tam přistěhovala), ale chtěla jsem jen mít jistotu, že kdyby se něco stalo, tak že po mě nikdo nic vymáhat nebude. Manžel zkrachoval, nesplácel…pořád jsme se hádali a já jsem se nakonec i se svým podnikáním odstěhovala a za nějakou dobu jse se rozvedli. Samozřejmě že mu v exekuci dům zabavili, vystěhovali ho a v domě už bydlí cizí lidi. Jenže jeho dluhy narostly do tak astronomických rozměrů, že mu nejen sebrali dům. ale zůstalo mu ještě asi 18 milionů dluhu…Tím, že jsme si nechali rozdělit majetek jsem se naštěstí pojistila a nikdo po mě nic nechce, už je to asi 7 let…Ale to asi není váš případ- ovšem i z malého dluhu se můžou vyklubat obří dluhy, které se nedají za celý život splatit, tak na to pozor…Hlavně na něj udeř, řekni mu, že všechno víš a že ti vadí, že ti lže-nenechej ze sebe dělat blbce, je to i ve tvém zájmu- a samozřejmě i v zájmu dětí. Naštěstí váš dluh není velký a dá se to brzy splatit…

Šarlota4
Extra třída :D 10671 příspěvků 27.09.14 12:57
@Moncinas píše:

Tohle je pravda. Dneska musime vedet koho si berem. Dluhy se stopnou - nebudou se ti navysovat podanim zadosti o rozvod. Do te doby jsou to vase spolecne dluhy i kdyby je nasekal pred manzelstvim

blumen
Hvězda diskuse 47068 příspěvků 27.09.14 13:00

Myslim, ze uz je jedno, kdy dluhy vznikly. Pokid se chova takto, rozvedla bych se co nejdriv. Zit spolu muzete klidne dal, ale budes chranena pred jeho dluhy do budoucna. Ovsem ty, ktere vnikly pred rozvodem, tem se nevyhnes. A je jedno, zda mate spolecny ucet nebo ne. Promluv si s tim, musi ti rict vse, at jste na to pripraveni.

http://m.novinky.cz/articleDetails?…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >