Extrémně dlouhé večerní kojení

29
12.2.21 10:05

Extremne dlouhe vecerni kojeni

Ahoj maminky :mavam:
Chtela jsem vas poprosit o radu a vase zkusenosti. Mame doma 4 tydenni holcicku a cca pred 2 tydny mi zacala delat to, ze pri vecernim kojeni (vzdy v case kolem 22-23 hod) se mi drzi u prsa extremne dlouho, klidne i pres hodinu a kdyz ji odtrhnu, tak zacne neutisitelny rev, dudlikem se osalit nenecha, takze musim pockat az u prsa usne, coz nekdy opravdu hodne dlouho trva. Je zajimave, ze behem dne toto vubec nedela, to kojime bezne kolem 20ti minut :nevim: a dalsi vec je, ze ji tento styl veceriho usinani opravdu nechci ucit, protoze casem treba bude hlidat babicka atd :think: resila jste nekdy nektera neco podobneho? Dekuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6423
12.2.21 10:26

To je úplně normální. Je ještě malinka, potřebuje cítit mámu. Takto se uklidňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
12.2.21 10:46

Já bych to neřešila a kojila tak, jak potřebuje. Je ještě malinká, nic ji nenaučíš. Měsíční miminko ještě nechápe vztah aktivita důsledek. Nerozumí tomu, že křikem si dokáže něco vymoci, dává ti jen najevo, že něco potřebuješ. Nejlíp uděláš, když se uklidníš a přijmeš to tak, jak to je a budeš kojit klidně hodinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
12.2.21 10:49

Přesně tak uklidňuje se. Dcera má něco málo přes 2 roky, kojím ji stále a do minulého měsíce ještě usínala i prsa. Teď jsme to odbouraly. Nicméně i když u toho prsa usínala např. v jednom roce, tak u babičky byla i 2 noci a naprosto v pohodě, prso nevyžadovalo. Chodila tam pravidelně a problém s tím nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24852
12.2.21 11:06

Je to úplně normální, zvlášť večer. Moc nad tím nespekuluj, a vem to jak to je, jak malá potřebuje.

Já též kojím 2 letého prcka. Přes den je to krátké, večer je to nadlouho. Nebo když má nějaké potíže, tak je pricucly taky dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
12.2.21 11:11

Jak píšou holky, je to naprosto normální… Prostě takova společná chvilka klidu, kdy můžeš vypnout a jen odpočívat…
Babička přes noc asi hlídat nebude, dokud budeš kojit, tak to neřeš… Až bude větší a přijde separační úzkost, tak taky moc hlidatelna nebude, a to ani přes den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62162
12.2.21 11:20

Uklidňuje se tak.. Je to běžné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25642
12.2.21 11:28

Je to normální, časem to většinou přejde. Večer jsou už hodně unavený, bolí je bříško a potřebují se zklidnit kojením. Jestli hodlas kojit aspoň půl roku, budeš se muset trošku obětovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
12.2.21 11:31

Dekuji vsem za nazory, mate nejspis pravdu, necham to zatim byt, at si mala pije podle libosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
12.2.21 12:00

Kojíš vleže? S miminkem, co v noci takto dlouho saje, je to příjemnější. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
12.2.21 12:33

@Xanderka kojim v sede i leze, vetsinou u toho dlouheho vecerniho lezim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10032
12.2.21 13:02

Koj vleze a spi u toho :).
Jinak ja teda usinani u prsa povazuju za obrovsky benefit. Kdyz si spocitas, kolikrat takhle uplne skvele usne, tak nejake dve tri noci s babickou to urcite vynahradi. Nehlede na to, ze kojene dite se obvykle na nejake delsi hlidani sveruje blbe, takze ho ma clovek holt vic na krku.
Ale neni to zas takova „oběť“, aby se to nedalo zvladnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
12.2.21 13:19

Mne se takhle dítě kojí kolem poledne… což bejva někdy potíž, protože potrebuju staršímu uvařit oběd :lol: a navíc každý den je to v trochu jinou dobu, někdy dopoledne, někdy přes poledne, někdy až po, takže si ani nic moc nenaplanuju :lol: a navíc když lezim přes den tak dlouho v posteli tak jsem pak strasne rozlamana a nic se mi nechce dělat :nevim:

A večer pak taky před spaním, ale to je v pohodě, lepší, než kdyby řval. Jsou mu 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
12.2.21 13:39

@Semtex no právě… malý má se spaním problémy, od narození neumí usnout v klidu a sám (v neděli má 4 měsíce). Pořád jsem hledala způsoby, jak ho uspat. A ukojit ho do spánku u prsa je zatím to nejlepší. Usne a spí až do rána a já mám volné večery. Sice u něj někdy ležím hodinu, ať mám jistotu, že opravdu spí, ale to mi nevadí. Začala jsem si u toho na mobilu pouštět seriál, takže se aspoň udržím vzhůru. :) Dá se říct, že od doby, co kojím vleže, je doma klid a všichni jsme odpočatější. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat