Jak se přestat bát o miminko

Anonymní
11.2.21 09:28

Jak přestat se bát o miminko

Dobrý den, chci se zeptat jak se přestat bát o dvouměsíční miminko měla sem strach i po dobu těhotenství aby se něco nestalo a podobně :/
Strašně se všeho bojím hlavně o malého když zrovna teď má ucpaný nosik a do toho pokaslava dr jsem volala a ta říkala že to miminka maji. Ale bojím se bolení bříška kojím tak si dávám pozor na stravu a nic skoro nejím :/ poradíte mi jak se tolik přestat bát?
A po případě jak lecite ucpaný nosik a kašlik? Používáme libenar a mořskou vodu a přijde mi to stejné.
A co papate při kojení?
Děkuji moc.
Hezký den Vám přeji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26352
11.2.21 09:38

Jedla jsem všechno. Břicha je ve dvou měsících bolí všechny, to není nic zvláštního ať si jíš třeba vzduch.. Nemoci jsou nepříjemné, ale musíš se připravit, že přijdou i horší věci než ucpaný nos a ne hned kvůli všemu volat lékaři. Pak se začne koulet, lozit a přijdou i první úrazy. Být trošku víc odvážná a sebevědomá, pokud máš úzkosti tak se někomu vypovídat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
11.2.21 10:00

Jako takhle - o svoje děti se bojíme všechny a budeme se bát už celej život. Ale je potřeba brát to trochu s nadhledem. Bříško bolí všechny miminka, dceři pomáhal espumisan, ale jinak jsem jedla všechno, nebyl v tom rozdíl. Jen hrachovku jsme měly odzkoušenou, že nemůžu, to brečela chudinka fakt moc. Rýmečky byly, jsou a budou, není to nic kvůli čemu volat doktora (počkej ve školce, bude soplit celou zimu :mrgreen: ). Trošku se zklidni, ty děti nejsou zas tak křehký aby nepřežily prdíky a ucpanej nos. Úplně nejhorší je pro mimino vystresovaná matka, cítí to z tebe a jsou pak neklidný. Takže klídek, užívej si malinký mimi, a neřeš to tak moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
11.2.21 10:02

Nepapáme, jíme;) Osobně jím všechno, ani jedno z mých dětí nemělo problém ani když jsem se nacpala zelím s čočkou. A tak to je, některé děti se nafouknou, když se matka napije vody, jiným je fuk, co jíš… Preventivně se vyhýbat potravinám je za mě zbytečnost, prostě to ozkoušej. Ona většina bolení stejně spíš souvisí s nezralostí organismu než se stopovými prvky v mléku… A některé děti na to netrpí vůbec.

Ucpaný nos neléčím, čistím a čekám, až to přejde. Neléčená rýma trvá týden, léčená sedm dní…

Jinak mě na strach o děti pomáhá a) uvědomit si, že jsou evolučně zkonstruované jako celkem nerozbitné. Vždyť i po zemětřesení jako poslední živé z trosek často tahají maličké děti… Hrotíme stravu, hygienu a rozvoj, ale lidská bytost je připravena vyrůst u zdi jeskyně v bahně na zbytcích mamuta :nevim:. Za b) jsem tak nějak fatalista. Nezbývá mi, než věřit, že všechny rýmičky zůstanou jen rýmičkami, protože jestli je někde psáno, že jedna z nich bude něčím horším, nenadělám nic :nevim:.

Celkem vzato jsem si s úzkostí užila svoje a vím, jak strach umí dusit život. Tak mi přijde zdravý, že si svoji úzkost taky nechceš pěstovat…

• Citovat
  • Nahlásit
528
11.2.21 10:05

To je první miminko? Je normální se bát. Časem získáš sebevědomí :) Kdyby toho bylo na tebe moc, můžeš se klidně obrátit i na psychologa, terapeuta, linku důvěry… nicméně z pozice již zkušené matky :-D - miminka jsou odolnější, než si myslíš, naprostá většina věcí, co tě vyděsí, dobře dopadne (př. miminko se skutálí z gauče, tisíckrát upadne, až se bude učit chodit, prožije horečky, průjmy, běžné dětské věci…). Píšeš, že skoro nic nejíš - to ti také na psychice nepřidá. Jez úplně normálně, třeba jako v těhotenství. U některých dětí nezabráníš bolení bříška ani hyperkorektní dietou. Tak to prostě je, že malé děti bříško bolí, a to i často a hodně. Povolí to (po třetím měsíci to bývá pak už lepší a lepší). Dají se předepsat i kapičky proti nadýmání. Jestli má ucpaný nosík a kašlík - hele to není nic tragického, obzvlášť, pokud jsi to konzultovala s doktorkou! V klidu koj dál, to ho zase přejde. Kvůli rýmě se mu nic nepřihodí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7517
11.2.21 10:09

Hlavne se uklidni. Vsechna mimina na prdy fakt netrpi, dcera na ne netrpela nikdy. Ze zacatku jsem nejedla hodne nadymavy veci, postupne jsem zkousela i ty a v pohode ;) poznas, zda to dela zle nebo ne…

Ucpanej nos neni nic hroznyho, samozrejme je to neprijemny, ale prejde to, klid. Jsou mnohem horsi nemoci, urazy,… Kdyz se mi dcera v noci nemohla nadechnou, dusila se a lapala po dechu pri laryngitide, taky me omejval strach. Ale holt jsem ji popadla, zabalila do periny a letela na balkon (v zime). Hlavne nezmatkuj, klid ;) pokud se s tim neumis popasovat sama, zkus nejakou terapii. Znama tohle mela taky, ale prestala to ovladat, na dite nesmel nikdo sahnout a mela pekny poporodni blues (jak se ted rika), nedalo se s ni vydrzet…pul roku byla jak silena. Zpetne si to uvedomuje, ale zpetne je to k cemu ze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
11.2.21 10:09

Já mám doma druhé dítě, nedonošené, narozené 32tt. Ty strachy jsou pořád - někdy silnější (třeba po porodu jsem měla strach z infekcí jak čert), někdy slabší. Už byl nemocný, když byl cca „38tt gestačně“ s rýmou, co se rozjela během pár hodin, byla jsem i na pohotovosti, protože nedonošenci snadněji trpí na zápaly plic, byl víkend, tak kvůli poslechu jsem tam jela. Do toho dcera později nemocná, takže separace a strach, aby znovu něco nechytl, já taky nemocná s virozou + přidal se zánět prsu s horečkami, nic nechytl naštěstí…

Co se strachem? Přijmout ho jako běžnou součást života péče o dítě, já si říkám, že co se má stát, tak se stane. Kdysi mě u dcery děsil meningokok, zvažovala jsem vakcinaci, nedošlo na to… statistiky nákaz a úmrtí jsou nejvíce do 2 let, ale jsou to jednotky případů za rok, tak mě to drží nad vodou.

Můj malý má nyní reflux, blije jak amina a z toho i kašle a chroptí, trochu se to zlepšilo po vysazení živošiného mléka produktů z něj - méně zvrací a nechroptí, kašel zůstává. Můžete to také zkusit vysadti komplet živočišná mléka a produkty z něj a pozorovat pár dnů, co to udělá. I břicho se nám tím trochu zklidnilo. Víc jsem ze stravy nevylučovala, protože mimina prostě na to trpí, mají nezralý trávicí trakt a je hloupost jíst jen něco málo z výběru potravin jen proto, že mimino bolí bříško. Jen si dávám pozor na luštěniny a zelí (ty mu bříško zhoršují, co mám vypozorováno).

Nebojte, časem se to bude lepšit - jak bude větší, i dýchací cesty se zvětší a rýma tolik nebude otravovat. Na rýmu běžně zvýšenou polohu co nejvíce přes den, hodí se i šátkování, protože tam ta poloha je doslova vzpřímená a rýma snáze teče dolů a neucpává tolik. Větrejte intenzivně a párkrát za den + ten libenar do nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64250
11.2.21 10:15

Nepapam, jim. Atd.. Proboha, dej se do klidu. Mrne přežije i rýmu, i kašel.. Když máš pak doma starší, dotáhnou kde co. Pokud máš nenormální strach, vyhledej pomoc psychologa, jinak se zblaznis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
11.2.21 10:15
@Lily Evans píše:
Jako takhle - o svoje děti se bojíme všechny a budeme se bát už celej život. Ale je potřeba brát to trochu s nadhledem. Bříško bolí všechny miminka, dceři pomáhal espumisan, ale jinak jsem jedla všechno, nebyl v tom rozdíl. Jen hrachovku jsme měly odzkoušenou, že nemůžu, to brečela chudinka fakt moc. Rýmečky byly, jsou a budou, není to nic kvůli čemu volat doktora (počkej ve školce, bude soplit celou zimu :mrgreen: ). Trošku se zklidni, ty děti nejsou zas tak křehký aby nepřežily prdíky a ucpanej nos. Úplně nejhorší je pro mimino vystresovaná matka, cítí to z tebe a jsou pak neklidný. Takže klídek, užívej si malinký mimi, a neřeš to tak moc :)

proc by bolelo brisko vsechny miminka?
Moje tri deti nebolelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
11.2.21 10:24

Jedla jsem vsechno, jen jsem nepila bublinkove nápoje, ale ty i bezne piju jen vyjimecne, takze jsem to nebrala jako nejakou extra obet. Strach tam bude vždycky, naucis se s nim zit tak dobre, ze si budes rikat, jak uz se vlastne nebojis, ale to vzdy jen do doby, nez se stane neco dalsiho. Prvni laryngitida, az ti poprve spadne z vyssiho mista (a jakoze spadne), az ti blbe spadne pri batolecich pokusech o splhani, upadne na koloodrazedle na obrubnik… vzdycky te to vydesi, z drtive většiny to díky bohu dopadne dobře a je skoda se tim zabyvat i v dobe, kdy si muzete jeden druheho uzivat. Ryma u mrnete je nepříjemná, u nas tehdy zabodovala houpaci zidlicka, kde mohl spinkat ve vyvysene poloze a ja ho mela dokonale na očích a odsavacka hlenu, doporucim tu na vysavac ci jinak pohanenou. A tusim ze uz tehdy jsem strikala nos detskou vincentkou, ale to si over, od kdy se může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat