Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
V tomhle věku se kakání upravuje. Dceři je rok a půl, dříve to zvládla i dvakrát, třikrát denně, teď obden, jeslti vůbec. Už teda tuhé, ale ne vždycky. U syna to bylo stejně. Podle mě je to tím, jak si trávicí systém zvykne na tuhou stravu.
Můj syn kaká většinou ob den, někdy každý… Není to vůbec nic divného ![]()
Jdu si k vám pro ujištění či radu.
Skoro roční dítě mi do minulého týdne kakalo 1× denně. Teď jednou za 3 dny. Chvíli se propíná a vzteká a pak nadílka. Avšak žádný tuhý bobek.
Nemá žádné nové jídlo, jen se teď víc hýbe. Je možné, že jídlo stihne strávit? Je veselé, břicho měkké. Nebo to mám řešit?