Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Moje 6týdenní holčička trpí od narození prdíkama, skoro nic nepomáhá, začla jsem jí dávat fenyklový čaj, ale nevim jaké množství? a jak to mám stupňovat? Pak jsem koupila laktobacílky, poslední možnost, po různých kapičkách, které nepomohly, máte s nimi zkušenost? a jak jste je aplikovali? Jinak masírujeme, nahříváme, mažeme Pupíkem, polohujeme. Zase tolik bych to neřešila, ale většinou jí to chytá těsně před kojením nebo během, jak se to rozjede a to pak skoro nic nevykojí, protože se kroutí a brečí…
No bojím se, že to chce prostě trpělivost
Mám teda zabraly podle mě kapičky BioGaia, ale trvalo to tak dva týdny - myslím, že s laktovbacílkama to bude podobný.
Jinak fenyklový čaj bych dávala, kolik bude chtít. Naše dcera měla flašku a prostě jsem nabízela a ona si upila. Dávala bych po lžičkách kolik snese - tekutiny neuškodí, a předávkovat se myslím nemůže
Limit bych viděla tak na deci, ale to podle mě dcera stejně nedá…
Tak držím palec!
Taky pomáhá tymiánová mastička, promasírovat po koupání bříško a bejt teple zabalená. Jak prochladne budou bolesti bříška věší ![]()
@wesny Ahojky, po zkušenostech u prvního syna jsem hned zavrhla kapičky Sabsimplex a Babycalm a pídila se po jiných produktech, když nezabíralo nahřívaní peciček z DM, masírování a cvičení nožiček. Plno maminek mě přesvědčovalo, že jejim dětem pomohly Probiotické kapky BioGaia, případně Espumizan a kdyžtak to i kombinovat(každé jsou na jiném principu). Já se těm drahým probiot. kapkám(cca 700Kč) pořád bránila, zkusila jsme jen ten Espumizan, ale nakonec ve 3.týdnu jsme přidala Probiotické kapky(manžel mě málem zastřelil, když viděl účet
) - po týdnu jsme měli klid, Jáchyma kroucení chytí tak 2× denně, ale do minutky je v pohodě
Takže za nás mohu drahé probiotické kapky doporučit v kombinaci s Espumizanem ![]()
Te´d jsou nově na trhu mnohem levnější Probiotické kapky Biopron(cca 300Kč), ale nemám osobní zkušenost ![]()
Ahoj, tak co u nás zabíralo Infacol před každým kojením, laktobacílky od narození (dávala jsem na lžičce vysypané z kapsle a odstříkaným MM) a bohužel rourka a tygříkování to především.
S Infacolem mám taky docela dobré zkušenosti. A třešńové pecky nahřáté na bříško.
S tím Fenyklovým čajem opatrně, nadměrné množství může způsobit přesný opak..dobrý je taky vývar z kmínu..
Infacol používáme, používali jsme i espumisan, lefax, ale nic nezabírá, ten fenykl dávám přes prstík jen stříkačkou cca 3ml třeba jen dvakrát denně, ty probiotické kapičky právě jsem si řekla, že zkusím, až jestli nepomohou ty laktobacílky…každopádně přijde mi, že celý den neděláme nic jinýho, než masírujeme, nahříváme, klubíčkujeme, děláma tygříka, …je mi jí líto:(
@wesny Tak ty probiotika fakt zkus! My s nima začali hned jak začaly bolebřichy, a oi tak jsme si užili - čtrnáct dnů trvalo, než zabraly…
Nám nic nezabíralo tak jsme zkusili ten čajík fenyklový.
První dny se mi zdálo že jsou to vyhozené peníze, ale teď už si to nemyslím. Malý si prdí strašně krásně žádné zaražené prdění.
Musím mít trpělivost s jednotlivými"preparáty", abych zjistila, jestli to funguje nebo ne, teď teda dávám ten fenykl a ty laktobacílky, tak uvidíme, za 14dní…:)
A co se týče tý rourky, tak tu doma mám, ale chci ji použít, až úplně v tom nejkrajnějším případě…
Taky pěju chválu na ty probiotické kapky.Po týdnu se malá začala zlepšovat. Teď ji je osm týdnů a je den kdy se stane, že ji bolí bříško, ale netrvá to dlouho. Brali jsme od ukonč. tří týdnů. Taky jsem kvůli ceně nechtěla kupovat ale je to fakt zázrak. Mají i pěkný stránky. Tam mrkni, jsou tam i popsané případy několika dětí a poradna.
Ahoj, my taky zkoušeli všechny možné kapky proti nadýmání, nic nezabralo, pak nám dětská doporučila laktobacily, nejdřív jsem je koupila v prášku, ale polovina kapsle vždycky zůstala na lžičče, tak jsme začali používat kapky biopron a do dvou týdnů nastalo viditelné zlepšení a noci začaly být snesitelnější ![]()