Fetal doppler

5
19.5.07 23:53

Fetal doppler

Ahojte,
Ráda bych se zeptala: slyšela jsem o přístroji fetal doppler, který prý kontroluje srdíčko ještě nenarozeného děťátka. Podstatně o něm nic nevím, můžete mi poradit a popř. kde najdu informace o tomto přístroji.
Máte i nějaké zkušenosti?
Mějte se Tuky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

898
20.5.07 08:15

Tuky , dopplera mi dělal Dr. při vyšetření UTZ, asi to chce jen lepší UTZ přístroj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
20.5.07 16:25

Ahoj, jsem z USA a tady se (teda v nemocnici a na klinice kde jsem rodila) pouzival doppler vic nez UTZ. Je to takova mala krabicka, ktera se da strcit do kapsy. Je tam snimac, kterym ti jezdi po brise ( davaj taky gel ) a na te krabicce je mikrofon, ze ktere slysis srdicko a nekdy i jak sebou miminko mrska. Tady maz odkaz na stranky, pokud umis anglicky tak si i neco prectes. A je tam i obrazek http://www.babyfm.com/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
20.5.07 18:08

Ahojte,
děkuji moc za odpovědi. Je to přesně tak, ten přístroj má být víc než obyčejný ultrazvuk a monitor, který používají v nemocnici, ale prý to má být i pro domáci použití a proto bych si ho chtěla eventuálně koupit a proto se chci o něm něco dozvědět. Monitor znám, jenže s monitorem nelze chodit 24 hodin denně. Prošla jsem tím, když Vám doktor řekne: není tam žádná srdeční akce a je to o to horší když je to už na konci těhotenství. Nadchlo mě když jsem se dozvěděla, že existuje určitý přistroj, který snímá srdíčko plodu. Prosím o další zkušenosti.
Mějte se Tuky :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.5.07 17:28

Doppler

My jsme si dopplera koupili a funguje perfektne. Pouzivam ho bud kdyz se chci ujistit, ze je vsechno v poradku, ale treba i jen kdyz je mala v klidu a ja ji chci i pres to trosku „citit“. Doporucuju doppler s displejem, ktery ukazuje take kolik tepu miminko ma za minutu. Delaji i dopplery bez displeje, ty jsou pouze zvukove, ale nedaji ti informaci o konkretnim tepu za minutu. Je legrace si s tim pak hrat - mala se mam pocit ze schvalne premistuje, takze to chce trpelivost pri poslechu.

• Nahlásit
  • Citovat
5
25.5.07 01:39

Ahojte,
Pro Anonymní - děkuji za informace, něco už o tom doppleru víme, ale stále hledáme různé zdroje a informace. Ty jsi říkala, že dopplera máte kde jsi ho koupila a za kolik?
Zatím jsme za ho našli na stránkách v USA. Některé jsou dost drahé.
Tuky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.07 02:51

Ahoj Tuky.
Take zijeme v USA. Doppler je tu opravdu hodne bezny a pouzivany, i kdyz na druhou stranu jsem cetla, ze bezpecnost neni zrovna dvakrat prokazana.. No je to podobne jako s ultrazvukem nebo rentgenem.. Krome normalnich obchodu ho lze koupit i na „aukci“ ebay. Muzes kouknout na www.ebay.com

Ahoj, Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.5.07 18:40

My jsme ho koupili prave na ebay. Stal nas 80 liber (zijeme v anglii).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama