Finance - problémy, platím komplet všechno.

14
11.11.19 11:25

Finance - problemy

Ahoj vsem,

mam v posledni dobe takovy divny myslenky a rada bych znala nezaujaty nazor.

S pritelem spolu bydlime uz skoro dva roky. Na zacatku jsme se domluvili, ze zaplatim kauci, prvni najem atd., a pritel ze bude platit najem (12 000) a ja zbytek (elektrina, jidlo, hygiena).
Jenze ted to doslo do takoveho stadia, ze platim komplet vsechno. Tzn. jeho obleceni, benzin, opravy auta, vybaveni do domacnosti atd. Pro mozne rypaly - snazila jsem se o tom s nim mluvit, ze prece jenom auto by si mohl platit sam, nicmene jeho odpoved je vzdycky stejna - ja platim najem. Coz je sice zasluzny, ale ten by musel platit tak jako tak kdybych tu s nim nezila.
Domluvili jsme se, ze koupime novou televizi za 10 000 (s tim, ze pojedeme napul) a ja mu pak k Vanocum dam Playstation.
Dopadlo to tak, ze televizi jsem platila celou, protoze on nema penize (splaci asi 8 000 na dluzich). Mela jsem ted docela velkou vyplatu, tak se toho asi snazil vyuzit.
Pokazdy co mam odmeny v praci, tak uz vymysli, co by se za to dalo nakoupit. Takze ja z tech penez vydrenych v praci nemam prakticky nic.
Nevadi mi platit, ale vadi mi, ze uz to bere jako samozrejmost a prijde mi, ze si ze me dela dojnou kravu.
Nedavno zacal brecet, ze kdyz mu nedam pulku na najem, tak ze nebude mit ani na Vanocni darky. Ale ja prece nejsem jeho mama, abych mu na ne davala penize.

Jak treba mate finance rozdeleny Vy?
Dekuji za odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
833
11.11.19 11:29

S manželem máme společné peníze. Nejde o to jak to máte ale o to, že přítel je vyžírka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56644
11.11.19 11:33

Proč mu kupuješ oblečení??
A tím autem jezdíš i ty sama??
No hezky to má chlapec spočítaný…on si v klidu splatí dluhy a ty komplet vše kolem…
Nájem…někde by bydlet musel, takže by ho taky platil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
11.11.19 11:35

Když jsme spolu začali bydlet, jeli jsme náklady striktně napůl, včetně jídla. Auto a benzín taky napůl, včetně případných oprav. Se zbytkem si každý hospodaril podle sebe, ale většinou to stejně byla společná zábava, věci do domácnosti a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
11.11.19 11:36

Pekne z tebe taha penize. Sla bych se vsem na pul at je to pekne spravedlivy a pokud by nechtel tak at si jde bydlet jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7726
11.11.19 11:37

Nechápu, jak si takového zkrachovalce vůbec můžeš vážit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828
11.11.19 11:37

Souhlasim s @catchthem, tady neni problem v nejakem rozdeleni, normalni pary a rodiny samozrejme funguji spolecne ku spokojenosti obou (je fuk kolik kdo na cem plati, ale aby to bylo vyvazene vzhledem k jejich konkretnim moznostem). Tvuj problem je, ze sis nasla zadluzenou pijavici, co te akorat vysava. Proc s nim jsi, nechapu. Ja bych s takovym, co by si automaticky narokoval moje penize a sam nic nedal, razne vytazila dvere. Jako kdyz to tady obcas ctu, tak me fakt zajima, kde na ty debily chodite a co vas motivuje s nima zit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
11.11.19 11:38

Vybrala jsi si slabší kus, tak buď ho ber takový jaký je a dál všechno plať, nebo se odstěhuj. Standardní to není. Nemá to budoucnost. Pokud zázračně nezbohatne, bude to pořád takový. To je otázka, jestli chceš trávit čas s takovým případem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18774
11.11.19 11:39

Tak to rozdělte napůl, půlku nájmu, půlku energii, půlku jídla a pak si kupujte každý pro sebe za své no. :nevim: přítel je trochu vyzirka a manipulátor. Kdyby ses na něj vyprdla tak se po…

Příspěvek upraven 11.11.19 v 11:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 11:39

Zacala bych platit stejne do spolecneho jako on, tj. 12t a zbytek je tvuj. Rychle se ukaze jak to je, ale musis pocitat s tim, ze muze jit o dum dal. Jinak my mame penize od zacatku spolecne, ale s uplne jinym pristupem a vubec neresime kdo dal vic. Mame uz 2 deti, dum a i kdyz jsem byla jednu dobu doma uplne bez prijmu, tak jsem nikdy neslysela ani slovo.

• Citovat
  • Nahlásit
1720
11.11.19 11:42
@Ernais píše:
Souhlasim s @catchthem, tady neni problem v nejakem rozdeleni, normalni pary a rodiny samozrejme funguji spolecne ku spokojenosti obou (je fuk kolik kdo na cem plati, ale aby to bylo vyvazene vzhledem k jejich konkretnim moznostem). Tvuj problem je, ze sis nasla zadluzenou pijavici, co te akorat vysava. Proc s nim jsi, nechapu. Ja bych s takovym, co by si automaticky narokoval moje penize a sam nic nedal, razne vytazila dvere. Jako kdyz to tady obcas ctu, tak me fakt zajima, kde na ty debily chodite a co vas motivuje s nima zit :roll:

To podle eMimi dělá polovina žen :mrgreen: To mě baví - jakmile to je obráceně, tak je oheň na střeše :jazyk: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
11.11.19 11:44

Jak on by jednou chtel uzivit rodinu fakt nechapu.
A to pritom chce mit jednou barak. :roll:
Uz delsi dobu mam tyhle pocity, ze akorat ze me cilene taha prachy. On porad rika jak mame spolecny penize, ale neni to tak.
Kazdy mame svuj ucet a ja jsem z jeho vyplaty nikdy nevidela ani korunu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828
11.11.19 11:45
@TrueIsFalse píše:
To podle eMimi dělá polovina žen :mrgreen: To mě baví - jakmile to je obráceně, tak je oheň na střeše :jazyk: :pankac:

Tak je rozdil, jestli zena pecuje o deti a domacnost a nebo by jen brala a nic za to. V tomto je snad jedno jestli je to chlap nebo zena ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
11.11.19 11:48

V tomhle vztahu si ja prijdu jako ten chlap a on ta zlatokopka co musi vytriskat co nejvic.
Kdyz jsem na tu televizi hned nekejvla, protoze prece jenom 10 000 je dost, tak se tvaril dost blbe jako bych ho zklamala nebo co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
11.11.19 11:51

Nejdriv chtel jet pul na pul. Pak to tak nejak vysumelo. Ted jsem s tim prisla ja, ze od Novyho roku pojedeme na pul. A to uz se k tomu moc nema. Asi si spocital, ze by to pro nej bylo dost nevyhodny.
Kolikrat jedeme nakupovat a ja tam treba tech 1500 necham.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama