Finance ve vztahu

Anonymní
1.12.19 07:54

Finance ve vztahu

Dobrý den maminky, rada bych znala Vás názor na finance ve vztahu. S exmanželem jsme to měli tak, platil téměř vše on, protože vydělával radové víc než já. Navíc jsem pak pracovala v jeho firmě a měli jsme společný účet, takže jsme to proste neřešili.
Po rozvodu ziju sama v pronajmu, syna máme ve stridave péči a z výplaty vyjdu, koupím, co potřebuji, ale na šetření moc nezbývá. Dva roky mám přítele, teď řešíme otázku společného bydlení. Ale já nevím, zda do toho jít… přítel je dost spořivý, když někam jdeme, většinou si platím svoji půlku. Kdybych se přestěhovala k němu, ušetřím cca 2 tisíce za nájem, ale zase mám strach, ze dam víc na jidlo, protože já synem tolik neprojime jako syn s přítelem. Dal jsem si všimla, ze přítel občas komentuje, ze můj syn by nepotřeboval tolik obleceni, botu atd. Jenže jemu bývala dava syna s věcmi, mě ne, všechno musím synovi kupovat já vc. sport. vybaveni atd.
Driv mě muži občas vzali do kina, na večeri…tento přítel je moc hodny, ale z té finanční stránky jsem trochu na vazkach.
Jak jste to měli/mate to vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
279
1.12.19 08:15

Tady bych radil být obezřetná a nastavit pevná pravidla financí hned na začátku.
Moje sestřenice je patnáct let vdaná a neudělala si v tom jasno hned na začátku a dnes prosí toho svého škrta o každou pětistovku. (mají dvě děti) on drží kasu a ona si musí poprosit o peníze a vysvětluje proč ta a ta věc stojí tolik peněz a jestli je to potřeba a jestli nemůžou koupit něco levnějšího… A měli to na začátku podobně jako vy, tedy občasné komentáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9670
1.12.19 08:25

Teď je drzgresle, co potom? nesla bych do toho. a bude se snažit skudlit nejvíc na tvým dítěti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17328
1.12.19 08:31

No tak s někým, kdo komentuje už dopředu, kolik moje dítě potřebuje oblečení a bot, bych se opravdu nesestěhovala. Pravidla si můžeš určit jaká chceš, pindat bude stejně a ve výsledku ho budeš živit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 08:38

Zakladatelka

Prave, jsem z toho zmatená. On porad řeší, kolik co stojí, jak je to a ono drahé…v obchodě kupuje nejlevnější věci v akci, na druhou stranu si nemá problém zajít (sám nebo s jeho synem) na jídlo do restaurace…platí mu drahý kroužek, zaplatí mu drahý tábor a pak mu dává přednášku o tom, ze na hamburg u Meka se nestavime, protože je drahý. Fakt jsem z toho zmatená. A nerada bych se dožila toho, abych resila, kdo snědl jaký jogurt nebo proč musí být v týdnu k večeři každý den maso a ne jen rohlík s něčím. Stalo by za to promluvit o tom otevřeně, ale on téma “peníze” moc řešit nechce, jednou se urazil, když jsem se ho po roce vztahu ptala, jak to vlastně má (protože on ví, kolik si vydelam i co jsem dostala v rámci vypořádaní SJM)

• Citovat
  • Nahlásit
9423
1.12.19 08:38

Vůbec neuvažuj o společné budoucnosti s takovým člověkem. Není normální, aby člověk někde s přítelem platil útratu napůl. Kdyby jednou zaplatil jeden a podruhé ten druhý, tak není problém, ale s člověkem, který se chová takto, není rozumná domluva o financích ve vztahu možná a tím pádem ani fungující vztah, kde by lidi společně bydleli a hospodařili.
Toto jsou takové „prkotiny“, kterým spousta lidí nevěnuje pozornost, ale tyto „prkotiny“ jsou velmi důležitým ukazatelem a otevřená komunikace o financích a společné hospodaření a nekonfliktní domluva společné názory na tyto věci, jsou ve vztahu jedním z nejdůležitějších věcí.
Lidi to podceňují s tím, že přece když jde o lásku, tak do toho nebudou tahat peníze. Udržet vztah 20 let je o lásce, ale není to jen o lásce, ta je rychle pryč, když se lidi neshodnou na podstatných věcech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17328
1.12.19 08:41
@Anonymní píše:
Prave, jsem z toho zmatená. On porad řeší, kolik co stojí, jak je to a ono drahé…v obchodě kupuje nejlevnější věci v akci, na druhou stranu si nemá problém zajít (sám nebo s jeho synem) na jídlo do restaurace…platí mu drahý kroužek, zaplatí mu drahý tábor a pak mu dává přednášku o tom, ze na hamburg u Meka se nestavime, protože je drahý. Fakt jsem z toho zmatená. A nerada bych se dožila toho, abych resila, kdo snědl jaký jogurt nebo proč musí být v týdnu k večeři každý den maso a ne jen rohlík s něčím. Stalo by za to promluvit o tom otevřeně, ale on téma “peníze” moc řešit nechce, jednou se urazil, když jsem se ho po roce vztahu ptala, jak to vlastně má (protože on ví, kolik si vydelam i co jsem dostala v rámci vypořádaní SJM)

Nemá cenu s ním vést diskuze, protože to stejně nezměníš. A budeš obhajovat nákup, protože si koupila 5 rohlíků a ne čtyři, ačkoliv to bude s tvých peněz. Tohle víš dopředu, takže by ti mělo být jasné, že to fungovat nebude…pak to bude o tom, kolik máte vody ve vaně, jak dlouho se sprchuješ a jestli ti nestačí jen základní věci a kosmetiku nepotřebuješ třeba vůbec, natož vyhazovat peníze za kadeřníka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
1.12.19 08:43

Do toho bych nesla. Bude to dobre pro tveho syna?! Tezko… Poroste, bude stat cim dal vic. Budes nakupovat tajne? Hadat se kvuli potrebam vlastniho ditete? Preju stesti at potkas lepsiho muze :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
1.12.19 08:51

Je dobře že nadtim přemýšlís. Rozhodně se nestehuj… Byli byste se synem chudáci. Společnou domácnost zatím nevedete ale už má kecy co svýmu synoj kupuješ? :roll: no na pěst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75050
1.12.19 08:59

Nestehovala bych se k nemu, jsi sobestacna samostatna jednotka, tak proc to tak nenechat a nejezdit spolecne treba jen na vylety a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
1.12.19 09:07

S chlapom skrtom by som nabola. Ale tady mi príde, že tých problémov bude viac - z toho co píšeš sa mi zdá, že máte každí iné priority (on dá radšej penize na kruzky, ty zas na hadry a mekac). Zakladateľko, vieš vôbec kolik tvoj priateľ zarába a aké sú jeho mesačne výdaje? Možno len nemá toľko, aby zaplatil vše co by si chcela.. Coz z neho nutno nemusí delat spätného človeka. Ak tie peniaze ma, a ma problém občas za teba zacvakat kino, súhlasím s holkami, že v budúcnu by si sa mu mohla prosiť o každú kačku :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
13095
1.12.19 09:13

Taky bych hodně váhala. Tyhle spořivé až lakotné typy by se měly sdružovat jen spolu. Jakmile se v páru sejde spořílek a někdo, kdo má k penězům volnější vztah, dělají si ze života peklo. A žádná pravidla nebo kompromisy se v tomhle moc nastavit nedají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
1.12.19 09:17
@Pvln34 píše:
S chlapom skrtom by som nabola. Ale tady mi príde, že tých problémov bude viac - z toho co píšeš sa mi zdá, že máte každí iné priority (on dá radšej penize na kruzky, ty zas na hadry a mekac). Zakladateľko, vieš vôbec kolik tvoj priateľ zarába a aké sú jeho mesačne výdaje? Možno len nemá toľko, aby zaplatil vše co by si chcela.. Coz z neho nutno nemusí delat spätného človeka. Ak tie peniaze ma, a ma problém občas za teba zacvakat kino, súhlasím s holkami, že v budúcnu by si sa mu mohla prosiť o každú kačku :nevim:

Ja to vidim tak nejak podobne. Pokud ma nastaveny priority jinak, tak mu treba nezbyva nic jineho nez setrit na mekaci ci obleceni ci vecerich…
Divne je ze se nebrani sestehovat se, ale pri debate o penezich se urazi. Divny je, ze on vi kolik ty beres, ale nechce rict, kolik bere on. Protoze pokud by na rovinu rekl, ze protoze plati drahy krouzky a treba setri na vlastni bydleni, auto, co ja vim a nechce zbytecne utracet za blbosti, da se to pochopit. A je to vcelku i pozitivni.
Takze apriori zlouna bych z nej nedelala, ale asi by to chtelo vic probrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36536
1.12.19 09:21
@Anonymní píše:
Prave, jsem z toho zmatená. On porad řeší, kolik co stojí, jak je to a ono drahé…v obchodě kupuje nejlevnější věci v akci, na druhou stranu si nemá problém zajít (sám nebo s jeho synem) na jídlo do restaurace…platí mu drahý kroužek, zaplatí mu drahý tábor a pak mu dává přednášku o tom, ze na hamburg u Meka se nestavime, protože je drahý. Fakt jsem z toho zmatená. A nerada bych se dožila toho, abych resila, kdo snědl jaký jogurt nebo proč musí být v týdnu k večeři každý den maso a ne jen rohlík s něčím. Stalo by za to promluvit o tom otevřeně, ale on téma “peníze” moc řešit nechce, jednou se urazil, když jsem se ho po roce vztahu ptala, jak to vlastně má (protože on ví, kolik si vydelam i co jsem dostala v rámci vypořádaní SJM)

Nestehuj se s nim. To nebude delat dobrotu. a nechces, aby Tve dite vyrustalo v tom, ze se na nej blbe kouka, protoze ma bundu za 2 litry a ne za 500 ze sekace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 09:34

No, ten Mekac mě šokoval, protože se to stalo, když jsme jeli z Chorvatska a děti celou cestu jedly jen sušenky a pod, protože nechtěl zastavovat. Tak já jsem navrhla Mekac, protože je to nejrychlejší a děti už měly opravdu hlad a na to byla ta přednáška…jinak tam nepachnu, co je rok dlouhý. Ale mate pravdu v tom, ze priority máme jiné. On si koupi dražší auto a pak si bude hlídat každou korunu, kdežto já jezdím ojetym a raději si zajdu se synem na vylet, občas do kina, na večeři apod. Kolik vydělává netuším, jednou mi na to řekl, ze mu to stačí…a pak jsem zjistila, ze v zimě chodí v narhlem kabátu (protože nevyhodí přece značkový kabat) a v zalatane bunde (stejny případ).
Já si nemyslím, ze je špatný, asi jsem já prostě “rozmazlena”. Proto jsem chtěla vědět, jak to dneska chodi. A radši zůstanu samostatná jednotka s tím, ze mám, co mám a muzu si to dělat podle sebe :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat