finanční kontrola

574
28.3.07 11:13

finanční kontrola

Ahoj holky,

mám problém s manželovo zaměstnavatelem.

Loni nám jeho účetní dělal SZM a teď po roce jsme zjistili, že ho udělal komplet špatně. Výplatní pásky to je kapitola sama pro sebe, píše tam i to co manželovi nedá, sociální a zdravotní taky nesedí… Já ani manžel tomu nerozumíme, ale letos jsem to nechala překontrolovat jedné účetní a ta nevěřila. SZM jsme podávali znova jak za loňský rok tak i za ten předloňský. Loni nám to spočítal na 4500,– a měli nám vrátit 11000,– což je docela rozdíl ne?

Fakt už si s tím nevím rady. Napadlo mě, zda je možné na ně poslat kontrolu z finančáku, ale aby se nedozvěděli kdo to byl. Nechci aby měl manžel v práci problémy, ale takovéhle podvody fakt nemůžu dál trpět.

Nehledě na to, že manželovi neustále mění pracovní dobu jak se mu zachce. Jeden měsíc chodí od 6 do 14.30, druhý měsíc chodí od 7 do 15.30… A co je hlavní tak že když tam nezůstane po pracovní době tak to je průser a normálně mu strhává peníze na výplatě. Nutí je chodit i soboty a když náhodou manžel nemůže tak je to taky špatně a sebere mu peníze.

Nelíbí se mi toto jednání, on si přece tohle nemůže dovolit, ne?

Prosím poraďte co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20466
28.3.07 12:04

Ahoj,
vůbec se ti nedivím, že se ti takové chování nelíbí, já jsem z něčeho takového taky nepříčetná… nechápu, jak si to vůbec můžou dovolit :evil:
Co se týká kontroly z finančního, tak v tom ti neporadím, ale tou pracovní dobou by se měl zabývat tzv. Oblastní inspektorát práce. Dokonce podle nového zákoníku je zaměstnavatek povinen :! evidovat u jednotlivých zaměstanců pracovní dobu i práci přes čas, takže počítám, že by v manželově práci měli co vysvětlovat…

Ještě připojuju odkaz na nový zákoník:
http://business.center.cz/…konik-prace/

A odkaz na Státní úřad inspekce práce:
http://www.suip.cz/…drvisapi.dll?… … myslím, že by tam měli být schopni minimálně poradit, jak dál postupovat…

Určitě pak napiš, jak jste dopadli, přeju hodně odvahy a trpělivosti, oboje budete asi potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
28.3.07 12:42

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že výplatní pásky zá:,–(ně nesedí se skutečnou výplatou. Na výplatní pásce má oficiální částku napsanou 10800,– ale bere jednou tolik.

Když by se s ním jednou nedej Bože něco stalo tak jsem namydlená nebo i kdyby jsme se rozváděli, tak to je to samý.

Máte taky někdo tento problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
28.3.07 13:18

Tohle kontroluje urad prace a moznost nechat zkontrolovat firmu ma v podstate kdokoliv, vetsinou to delaji ex zamestnanci. Myslim ze nereknou od koho vysel prvotni impulz.

Jestli manzel dostava vice penez hotove a mene ma na vyplatni pasce ,mohou to byt treba vyplacene cestaky nebo jine veci. Stoprocentne nema ustni dohodu se zamestnavatelem, ze bude firma danit mene a on dostavat penize bokem??? Protoze moznosti prouctovani penez po dohode je spousta,bohuzel si lidi neuvedomuji ze se jim ty mensi castky zapocitavaji nejen do nemocenske ale i do duchodu :(

Jinak jak se tady uz pise, vsim se zabyva zakonik prace a take zalezi na jeho pracovni smlouve. Se vsim vam poradi urad prace.

Co se tyka spatne spolecenho SZM, pokud to dela nekdo kdo to bezne nedela, je velka moznost ze se sekne. Ucetni nerovna se, ze umi vse…myslim tim bezneho ucetniho ve firme, ktery treba nedela mzdy atd…

No pobalila bych vyplatni listky,smlouvu a sla na urad prace.

Drzim palce. N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
28.3.07 14:08

Mám kámoše, který jezdí s kamionem, oficiální plat má minimální mzdu a bokem dostává podle zisku třeba i 20-25 tis. navíc. Jak píše Nat, bohužel si lidi neuvědomují, že se to započítává do důchodu a odvíjí se od toho i nemocenská (taky byl hooodně nepříjemně překvapen, když měsíc marodil)
Jinak co se týče zaměstnavatele tvého manžela, můžeš dát podnět ke kontrole na Úřadu práce (určitě neřeknou, kdo firmu nahlásil) a sociálka chodí na kontroly sama od sebe co dva roky - aspoň mě teda do firmy chodí pravidelně jak švýcarské hodinky. Kontrolují odvody pojistného a nemocenské dávky. Finanční úřad přijde na kontrolu taky asi jen na základě podnětu, dělám mzdovku 4 roky a ještě se u nás neukázali - a to jsme firma s miliardovým obratem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
28.3.07 14:59

ahoj,
pokud přijde na finančák tzv. udání na nějakou firmu, a to i udání anonymní, musí se tím údajně finančák zabývat, aby nemohli být nařčeni z toho, že někoho kryjí. Zavolej si na konkrétní finančák a poptej se, jak by to probíhalo, kdybys jim dalal podnět ke kontrole, že nechceš být jmenovitě uváděna.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
28.3.07 14:59

ahoj,
pokud přijde na finančák tzv. udání na nějakou firmu, a to i udání anonymní, musí se tím údajně finančák zabývat, aby nemohli být nařčeni z toho, že někoho kryjí. Zavolej si na konkrétní finančák a poptej se, jak by to probíhalo, kdybys jim dalal podnět ke kontrole, že nechceš být jmenovitě uváděna.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
28.3.07 15:43

Financak chodi na kontroly vetsinou na udani a nebo pokud je nekdo place DPH a nedavaji logiku treba nadmerne odpocty pri jeho cinnosti podnikani… ¨

OSSZ opravdu co 2 roky, jenze odvody budou zrejme v poradku jinakby uz dali davno vedet, to oni se zas ozvou hned.

Jedine co zabere je ten urad prace, ma to primo v popisu a zde se jedna hlavne o mzdovou agendu a pracovni pravo.

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
28.3.07 18:03

Ahoj,
také neporadím s kontrolou, mzdovými listy…jen s těmi přesčasy to prostě bude asi jako všude jinde. Jedna stránka je zákoník práce, který stanovuje max. počet přesčasových hodin…další věc je praxe a předpokládám, že manžel dostává tzv. bonusy (nevím, jak se tomu říká jinde) - ohodnocení, které odráží i to, jak je ochotný zůstat přesčas atd.....to ale žádný zaměstnavatel do světa nekřičí.
Pracovní dobu by měl mít stanovenu ve smlouvě, potom se může ohradit.

Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20466
28.3.07 18:14

Nedá mi to, abych nenapsala ješte jednou…

Úřad práce už nic nekontroluje, tuhle problematiku včetně pracovně-právního poradenství už mají v kompetenci ty inspektráty práce. ÚP už reší jen nezaměstnanost, volbu povolání apod.
Vím to určitě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dave.box
18.4.10 10:21

Je to Danovy podvodník

Zaměstnavatele nahlaste na FU, (anonimni udaní).
Menší mzdu piše aby platil menší daně,normalně ho mužete udat nikdo se to nedozvy kdo to byl.

• Nahlásit
  • Citovat
vendulaom
22.12.10 11:25

pracovni smlouvy

A proč se nekryjete fiktivními pracovními smlouvami. Domluv se s nějakou firmou ( např. chapman taylor) a ta ti vystaví pár faktur a smlouvy na neexistující práci. Zeptej se tam na: Jon Hayl nebo Jirka Kos.. to jsou křiváci skřivánci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama