Finanční negramotnost a nestřídmost

Napsat příspěvek
Velikost písma:
34072
8.8.25 08:53
@stodvacetjedna píše: Více

Tak jasně že může, ale doma si tam dá co bude sama chtít, a cenově to bude úplně někde jinde. Potřebuje hlavně ušetřit a jíst zdravěji. A když do sebe tlačí obložené bagety které jsou plné majonézy atd, tak to je o ničem :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10185
8.8.25 09:40
@stodvacetjedna píše: Více

Ja v tom rozdil vidim. Ono jen nez se to vsechno nakraji, pak kdovi kolik lidi na to hamta, nez se tam vsechny ty ingredience naskladaji. Pak ta bageta lezi zabalena nekolik dni, kdyz ji koupi den pred datem spotreby, uz si na tom nemuze ani pochutnat, ztvrdla bageta, povadla zelenina… Ale kazdeho vec, tohle mame nastavene kazdy sam za sebe. Ja mam tuhle eklhaftni averzi hlavne k tem bagetam, jen je vidim naskladane v regalech, tak to pro me neni nic, na co bych dostala chut. Ale treba u nas v praci mame Liberske lahudky a tam si obcas neco koupim, maji to cerstve a opravdu dobre, u toho tu asociaci s podrbanim kdovi kde nemam. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1894
10.8.25 14:00

Takže nejste finančně negramotná. Jste závislá na jídle a jídlo stojí peníze. Když zmizí závislost, nejspíš budete s penězi vycházet normálně, ne? Takže to chce dvě věci. Jíst hlavně bílkoviny a vlákninu, protože jenom tak zregulujete chutě a budete se cítit sytá. A pak je třeba rozkrýt, co vám jídlo pomáhá potlačovat. Hodně často máme nějaké negativní emoce, kterým se chceme vyhnout. Zranění z minulosti. A jídlo pomáhá to tišit. Pomáhá nám to vyhnout se chvíli, kdy se budeme muset podívat pravdě do očí a řešit svoje problémy… Jíte, protože se nechcete cítit špatně. Jenže po najezení je vám ve výsledku ještě hůř. Pořád máte to staré zranění a teď k tomu navíc ještě špatný pocit ze sebe sama, protože jste se zase přejedla. Vytváří to začarovaný kruh…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
324
24.11.25 12:23
@Anonymní píše: Více

Zrovna na zmrzlině se dá dost ušetřit. Stačí si koupit mražený ovoce a bílý jogurt a tyčovým mixérem to rozmixovat. Taky se dá zamrazit sezónní v létě. Je to zdravý a levný :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
253
25.12.25 04:02

Zalepit ti 💋? :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77516
25.12.25 15:44
@BerunaCZ píše: Více

dnes tě v ústavu, že jsou ty Vánoce pustili na internet? co ti to dává psát hnusné příspěvky do všech starých diskusí? :roll: 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat