Firkon - polský kočárek

369
29.9.04 16:45

FIRKON - polský kočárek

Ahoj holky, narazila jsem na kočárek FIRKON polské výroby a chtěla jsem se zeptat jestli s ním nemáte některá zkušenost. Zaujala mě cena která se pohybuje od 4.000-6.000 a to i u kombinací. Trošku mi připomíná Deltim. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Firkon Balance?

Přidejte zkušenost s Firkon Balance
Napsat příspěvek

Reakce:

59
29.9.04 17:25

Firkon je hrozně chválený - vyhrál nějaký spotřebitelský test a vím to i od dvou maminek, že jsou moc spokojené. Sháněli jsme ho, jeli jsme pro něj dokonce do Polska, ale nesehnali. Tak jsme koupili jiný (taky zatím dobrý), ale Firkon bych klidně brala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mab
140
29.9.04 18:11

Ahoj,
já sama Firkon mám a jsem sním velmi spokojená.Mám úplně nový typ který stál necelých 8000korun v Mladé Boleslavi a přes 10 000 v Liberci.
Takže se vyplatí hledat.Je to kobinace která vypadá masivně ale je odlehčená a krásně se ovládá.Má velká kola a je krásně stabilní pak má ještě pár drobných vychytávek.
Mojí malé jsou 4 týdny a máme něco málo naježděno(hlavně babičky, my spíše šátkujem) zatím samá chvála.Uvidíme časem ale také jsem četla že vyhrál nějaký ten test.
Dobrý nákup přeje Mab

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.04 21:18

Ahoj, našla jsem na netu ten test tady je: http://ezpublish.spotrebitel.cz/…t/99/-1/113/

jo a na fotkách vypadá taky dobře, teď jen vyzkoušet váhu jestli je fakt lehký, holky no za ty prachy???? :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.9.04 21:55

Ahoj holky,
sama mám Firkon, ale jsou to golfky. Nemůžu říci nic špatného na jejich kvalitu. Splňují vše, co jsem od nich očekávala.
Pa Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
369
30.9.04 09:08

Hmotnost

A holky které ho máte - je lehčí než 18-20kg??? Čekáme druhé dítko a tlačit před sebou 20kg kočár a honit po ulici 4leté dítě bych asi nezvládla.

A nějaké pozitiva které mám určitě chtít???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mab
140
30.9.04 10:46

Ahoj,
já nevím kolik ten můj váží ale myslím že méně.Partner tvrdí že má tak 13 kilo.Uzvednu ho ale do MHD potřebuji samozřejmě pomoc.Jinak je asi dobře vyvážený či co,protože se při jízdě se krásně ovládá i jednou rukou.Když jsem zkoušla nadzvednout jednou rukou jiné kočárky s kobinací tak to byl problém.
Jinak ten můj typ má velká kola která vypadají jako nafukovací ale jsou gumová(ne taková ta umělohmotná).takže neucházejí nemusejí se tedy dofukovat atd.Jinak samozřejmě vše se dá odepnout a vyprat ve vybavení je přenosná taška s pevným dnem a a taška na rukojeť.To je myslím u všech.Pak je tam pár drobností které neumím popsat.
Hezký den Mab

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
2.10.04 16:05

Ahoj Mab,

prosím tě a jak se ten úplně nejnovější jmenuje?Já bych za něj klidně 8.000,– dala. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mab
140
2.10.04 19:00

Ahoj,
já si nemohu vzpomenout jak se jmenuje.Ale jesli vydržíš tak poprosim mamku(ona nám ho koupila a má u sebe záruční list) ať se mrkne a až to zjistím tak hned napíšu.
Mab

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mab
140
4.10.04 12:02

Ahoj,
tak ten typ se jmenuje VECTOR.A ještě oprava v té Boleslavi stál jen 6 990 kč.Oběvila jsem firemní polské stránky kde je na fotce.(i když my máme hezčí barvu)
Tedy:http://www.firkon.pl/oferta.htm
S pozdravem Mab

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
4.10.04 12:53

Ahojky taky uvažuju o koupi Firkonu, a tenhelten je super. Nevíš kde se dá koupit jinde než v Boleslavi - jsem z Brna a mám to dost z ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
4.10.04 15:46

Ahoj Mako,vím o prodejně v Kladně, ale to ti asi také moc nepomůžu :-((( Jinak jsem ho viděla už v reálu a je opravdu dobrej, houpací tak akorát - ani málo ani moc. A cena 6 990. :o))))Už ho mám vybraný asi 2 měsíce :o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
4.10.04 15:47

Ahoj

Ahoj Maka, tak jsem objevila stránky http://ella.spacil.cz/index.htm#self a tam píšou, že mají nově otevřenou prodejnu v Újezdu u Brna, to by šlo né? Je tam i tel. tak se jukni.

Ahoj Mab, díky moc, Vektor prodávají i na Kladně, taky se mi líbí. Tak uvidím. Díky moc za spolupráci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mab
140
4.10.04 16:27

Ahoj,
jem rada že je u vás k sehnání.Když jsem ho kupovala já(je to něco přes 4 měsíce) tak skoro nikde nebyl.Teď bude už asi všude.Tak šťastný nákup.
Mab

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.10.04 21:04

http://ezpublish.spotrebitel.cz/…t/99/-1/113/

Datum vydání: 08.02.2003 00:00

Výběr kočárku patří k neoddělitelným rituálům při narození dítěte. Chtějí-li však rodiče kočárek, který se s jejich potomkem nepřeklopí v první zatáčce, nerozjede z nejbližšího kopečka a při malé přeháňce nenasákne vodou, nezbývá jim než spoléhat při výběru na svou šťastnou ruku.

Ještě nedávno museli výrobci nechávat dětské kočárky povinně schvalovat v příslušném zkušebním ústavu z hlediska jejich bezpečnosti. Dnes je vše v rukou výrobců a dovozců. A někteří z nich jsou schopni, ve snaze prodat co nejvíce zboží, naslibovat téměř cokoli. Poznat, že nejde jen o plané řeči o tom, jak je kočárek nepřekonatelný a pro dítě bezpečný, lze při výběru bohužel těžko. Rozhodně by to však nemělo být důvodem k tomu vybírat jej pouze podle jeho atraktivního či luxusního vzhledu, vzorku na potahu nebo podle vyšší ceny, která není vždy zárukou kvality. Svědčí o tom výsledky testu sedmi hlubokých dětských kočárků v cenách do devíti tisíc korun. Kromě jednoho, který redaktoři MF DNES dovezli přímo z Polska, všechny nakoupili v pražských prodejnách a obchodních domech. Právě kočárek Firkon koupený v přepočtu za necelé čtyři tisíce korun v tržnici v polské Jelení Hoře byl nakonec největším překvapením. Především se u něj vůbec nepotvrdil názor a často i pravidlo, že levné výrobky z tržišť bývají nekvalitní. Během technických zkoušek mu mohl konkurovat pouze více než dvakrát dražší Herlag. U maminek, které kočárky vyzkoušely v praxi, to Firkon vyhrál na celé čáře. „Ten bych si koupila,“ prohlásila po absolvování procházky se čtyřměsíční Terezou v kočárku z Polska její maminka Radka Vernerová. Protože vlastní kočárek často převáží v tramvaji, kde je velmi důležité, aby se nerozjížděl, ocenila především klasické brzdy tvořené dvěma špalíky na kovové tyči: „Jsem si jistá, že jsem kočárek skutečně zabrzdila.“ Na nespolehlivé brzdy si stěžovaly maminky jen u dvou kočárků. U českého Deltim jejich názor potvrdily i technické zkoušky. Plastové brzdy se během nich neustále uvolňovaly, a poté se dokonce ulomila západka, která má kolečka blokovat. Brzdy italského kočárku Chicco Inglessina byly sice podle techniků ze zkušebny v pořádku, ani je si však maminky příliš nepochvalovaly. „S brzdou se velmi špatně manipuluje a asi bych se bála nechat tento kočárek někde na svahu,“ potvrdila své pochyby Radka Szarvasová. Málo odpružený kočárek jí při ježdění po zahradě připadal také dost těžký. Podobný problém měla Radka Vernerová u vzhledově velmi atraktivního, ale v testu nejhoršího kočárku Deltim, jehož stinnou stránkou nebyly jen brzdy. „Je hodně těžký a špatně se ovládá. Kdybych držela za ruku ještě jedno dítě, moc daleko bych asi nedojela,“ stěžovala si Radka Vernerová. Každé miminko jednou přijde na to, že svět nemusí poznávat jen v poloze na zádech, a začne v kočárku sedět, naklánět se přes okraj a všelijak se vrtět. Méně stabilní kočárek pak začne připomínat vratkou bárku na rozbouřeném moři, která se co nevidět překlopí. To se při zkouškách boční stability také stalo u čtyřkombinace od firmy Novotný. Důvodem je zastaralý systém spojovacích řemínků u podvozku. Pokud nejsou dostatečně napnuté, kočárek se snadno převrátí i při menším zatížení. „Při napnutí řemínků na maximální možnou míru kočárek požadavkům normy vyhověl, návod se však o nutnosti napnutí řemínků vůbec nezmiňuje,“ uvedl do protokolu pracovník jablonecké zkušebny Petr Hájek. Jen s odřenýma ušima vyhověly zkoušce stability oba italské kočárky - Chicco Inglessina a Cam. Ze stabilního kočárku se však může velmi snadno stát vratký vozík i bez přičinění výrobce. Stačí například těžší taška s nákupem zavěšená na rukojeti nebo opomenutí použít bezpečnostní popruhy, které mají dítěti zabránit postavit se v kočárku. Na taková možná nebezpečí by však měl při nákupu upozornit nejen prodavač, ale především písemný návod. Někteří prodejci na tento důležitý doklad stále zapomínají.

Vítěz testu

V Jako kočárek pro dítě bezpečný, s nímž se velmi dobře jezdí nejen po městských chodnících, ale i v terénu, lze doporučit Firkon z polské Jelení Hory. Pokud si pro něj rodiče dojedou s některou z cestovních kanceláří, která pořádá levné nákupní zájezdy do Polska, bude Firkon svou cenou okolo 3700 korun také výhodným nákupem.

O testu

• bezpečnost kočárků otestovali pracovníci Strojírenského zkušebního ústavu v Jablonci nad Nisou a poté kočárky prakticky vyzkoušely maminky s dětmi ve věku od sedmi týdnů do devíti měsíců
  • výrobci, dovozci ani prodejci kočárků o hodnocení nevěděli a výsledky se dozvídají, stejně jako ostatní čtenáři, až dnes
  • veškeré náklady hradila redakce z vlastního rozpočtu

Doporučení

• kočárek si vyzkoušet i s dítětem a zjistit, zda má český návod k obsluze
  • ještě v prodejně si ověřit, jestli kočárek nemá nějaká omezení (například maximální nosnost)
  • pečlivě uschovat účtenku, případně i záruční list
  • zkontrolovat, zda na vnitřních stranách nevyčnívají nějaké součásti, o které by se mohlo dítě poranit
  • do města je vhodnější lehčí dvojkombinace
  • do terénu se více hodí větší kolečka

Anna Kučerová

(Zdroj iDNES)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama