Fóbie z pupečníku kolem krku - proč?

23.4.10 22:00

Fobie z pupecniku kolem krku - proč?

Ahoj, tak si tu tak pročítám nějaké diskuze, třeba své oblíbené hysterické těhule :mavam: a napadá mě, proč maminky tak plaší ohledně pupečníku kolem krku? Vždyť dítě přeci nedýchá krkem, dýchá tou šňůrou a pokud ho má kolem krku, aspoň se na něm neutáhne uzel, který by mohl přerušit kyslík apod, ne? Zkouším si to představit, ale nevím, jak by to mohlo vadit, je to to samé, když má dítě pupečník kolem ruky/nohy? Nebo ne? poučte mě, prosím tedy, jak to je. Malá se narodila s pupečníkem kolem krku a nebyl žádný problém, jenom dávala PA pozor, aby se to neutáhlo než se přestřihne…a spousta miminek se tak narodí bez problému, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
23.4.10 22:04

Já bych řekla že jsou i případy kdy ten pupečník dítě opravdu uškrtí… Nebo minimálně bývaly dříve, může to být prostě taková ta „přenášená“ fobie z generace na generaci. Jinak mám dojem že jsem snad taky někde četla že když je ten pupečník kolem něčeho omotaný (třeba tý ruky) tak se ta daná část těla může během těhotenství (vývinu) zdeformovat… Ale teď nevím jestli nekecám nesmysly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.10 22:08

Hanule diky za reakci, pokusim se to rozvinout…nevím přesně dokdy se vyvíjí ruce, nohy, ale myslím, že maximlně do 20. tt už je to hotovo a pak to jen roste? a v 20.tt dítě pořádá veletoče v děloze, má dost místa na vyvlíknutí se…takže asi by to nemělo ohrozit vývoj končetin…prosím o shovívavost, přemýšlím si tu „nahlas“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22427
23.4.10 22:14

Mad klidně rozvíjej myšlenku nahlas, ale taky už jsem někde narazila na to, že dítě se narodilo mrtvé a mělo pupečník omotaný okolo ruky nebo krku atd. Takže je to otázka jak to je. Budu to tady sledovat co kdo napíše taky mě to zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3990
23.4.10 22:14

Dotaz jak stvořený pro „hysterickou těhuli“ :mrgreen:
Podle mě je tam riziko při porodu, že dítě na omotaném pupečníku jakoby visí a vázne a nejde vytlačit, zvlášť když je pupečník o něco kratší. Kromě toho se takový pupečník při průchodu porodními cestami zaškrcuje a dítě má míň kyslíku - proto se takové děti rodí promodralé a přidušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
23.4.10 22:15

tak ja budu taky premyslet nahlas :) kdyz se to dite rodi…tak jde po vetsinou hlavou napred…no a je treba se nadechnout ze…nevim jak rychle..ja rodila SC ale kdyz bude mit utazenou snuru kolem krku tak se nenadechne… :nevim: a druha varianta…treba ho ten pupecnik bude drzet vevnitr a nepujde ven… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
23.4.10 22:15

no ja si myslim ze na tom neco bude jak na uskrceni ,tak na tech konecetinach,pac kdyz je snura hodne utazena tak do zbyle casti telica nemusi proudit tolik krve a kyslik(vzduch),po tele roznasi krev(respektive hemoglobin-cervene barvivo),takze tam kam nejde krev nejde kyslik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26993
23.4.10 22:18

No já jsem třeba z dvojčat a narodila jsem se jen já, to druhé se právě „uškrtilo“ na pupečníku. Nevím samozřejmě podrobnosti…jak přesně se to stalo. Měla jsem úplně stejnou fobii, i jak píše Linda při tom porodu, aby se tam někde nešprajcnul. Ale já měla např. i fobii, aby se mi odloučila placenta. Ve vymýšlení katastrof jsem jednička…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.10 22:22

mikitto, nenadechuje se dítě až po přestřihnutí? Já teda nevím, jak to bylo u nás, mám to v mlze, ale malá vylezla, šňůru jí z krku shodili, honem honem manžel musel stříhat a pak až se dýchalo?? Nevím, fakt :nevim:
Ale jóóó, tak asi to nějak vadí, ale přímo věta: zadusilo se dítě s pupečníkem kolem krku v břiše mi zní dost nemyslně, viz výše proč.
No, ale to je ošklivý téma, depresivní, na co já to nemyslím s bolavým zubem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
23.4.10 22:23

Souhlasím s alen89, když pupeční šňůra stáhne tepny na krku, omezí tím přísun okysličené krve do mozku. Stejně tak u těch končetin je třeba dostatek živin i kyslíku nejen ke správnému vývoji v první polovině těhotenství, ale i k pozdějšímu růstu. Toť můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
23.4.10 22:25

Tak malá se narodila a měla šňůru kolem krku, prsíček a pasu!! 8-o JAk vyklouzla, tak bylo vidět, že bleskově jí to odmotaly!! A všechno bylo v pohodě!! Jsem se tomu ani nedivila, protože malá v břiše skákala bungee jumping. :mrgreen:
Mám názor co Linda :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
23.4.10 22:44

Malý měl pupečnik dvakrát omotaný kolem krku a ječtě zauzlovaný pod krkem . Při každé kontrakci se dusil a měl tim pádem slabé ozvy . A do té doby perfektně probihajici porod byl ržzem horor a doslova boj o každou sekundu. Nebýt výborného a pohotového úsudku Dr. Schmitze mohla jsem o malého přijit.Pak když už bylo po všem mi řekl že to ještě neviděl.Chci ještě jedno a vim že z pupečniku budu mit PANICKOU HRUZU. Pro mě to bude nočni můra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
23.4.10 22:52

Nancy, já o tom po porodu taky dost přemýšlela, hlavně když jsem si přečetla že jsme měli falešný uzel na pupečníku, našla jsem si co může způsobit a jelikož jsem k tomu ještě měla (asi - mluvila o tom PA s doktorkou po tahání placenty)) přídatnou placentu tak jsem si říkala že jsme měli setsakra kliku že jsme se narodili zdraví a váhově i mírou dle tabulek… Ještě se nám na začátku těhu odlučovala protože byla vepředu a nízko… A vzhledem k tomu jak hodný dítě máme tak si říkám že to je zázrak a že doufám že žádná z těchto věcí mu nic neudělala a není hodný proto že by to prostě byl debil… Myšleno že by měl přidušený mozek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
24.4.10 00:03

Prvorozeny mel taky snuru kolem krku a ja to po narozeni ani nevedela-az druhy den.Byl naprosto v poradku.Pry je to dost caste(snad az 30%?)
O uskrinuti koncetin jsem jeste neslysela,spis jsem to vyčetla v souvislosti amnialnich pruhu(Simmonartovy provazce) a to teprve v tomto druhem tehu,protoze mam bohuzel amnialni pruhy dva.Nastesti mimco ma nozicky rucicky jak ma,pravda,ze se bojim,ale snazim se nepripoustet zrovna tak jako obtoceny pupecnik..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2143
24.4.10 07:05

Cauky,

ja jsem prisla ve 38tt o mimco a kdyz mi to primar oznamoval, tak jsem se ptala co se stalo a on ze se zatim nevi, ale nejcastejsi pricina je uskrceni na pupecniku a pry to casto mamy poznaji tak, ze mimco kope hrozne moc, vic nez obvykle a pak nic, proto se me taky ptal jestli kdyz jsem ho naposledy citila nekopalo vic nez obvykle, takze kravina to urcite neni, akorat to bohuzel nijak neovlivnime :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama