Folikumetrie vs. ovulační test

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 14:21
folikumetrie vs. ovulační test

Ahoj holky, citlivé téma, proto prosím anonym. Skoro rok se s partnerem snažíme o miminko, zatím bezvýsledně. Ovulaci mívám 14-17 DC. V pátek (10DC) jsem byla u gynekologa, zatím žádný dominantní folikul neviděl, max. 8 mm. Dnes ovšem táhlý bílkový hlen a ovu test, jaký vídám den před pozitivním. Partner je aktuálně nemocný, tak nevím, kdy bude nejlepší čas na snažení. V tomto stavu ho musím šetřit. Co myslíte, věřit lékaři či testům? Samozřejmě vím, že test pozitivitu teprve ukáže, ale jsem z toho na prášky, už nejsme nejmaldší…

Reakce:
Karleon
Kelišová 5511 příspěvků 27.01.19 14:56

Ten bílkový hlen může být několik dnů a pokud nebyl folikul dostatečně velký, nehnala bych to přes sílu. Počkejte pár dnů a pomilujte se, až bude partner zdravý.

Janli
Kelišová 7234 příspěvků 27.01.19 15:27

Já mám příznaky ovulace, jako hlen, bolesti vaječníků i zvýšenou chuť na sex i když k ovulaci nedojde. Věřila bych spíš lékaři.

Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 27.01.19 15:34

Určitě bych věřila spíše doktorovi. Počkala bych pár dní. Podle velikosti folikulu v pátek bych řekla že by ovulace mohla být v pátek. A jdeš ještě na další měření folikulů?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 16:47

Děkuju moc, holky. :srdce: Docela jste mě uklinily. :) Právě že doktor říkal, že to vidí na ovulaci snad koncem týdne, ne-li později. Už mám ale zkušenost, že s touto velikostí folikulu dorazila přesně za týden, tak by to odpovídalo tomu pátku, jak píše @Jessica4. :) Na další folikumetrii mě bohužel nepozval a já jsem se zapomněla připomenout… Byla jsem u tohoto lékaře poprvé, změna kvůli bydlišti. Akorát mě vyděsily ty příznaky blížíí se ovulace. :think:
 Zakl.

Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 27.01.19 19:28
@Anonymní píše:
Děkuju moc, holky. :srdce: Docela jste mě uklinily. :) Právě že doktor říkal, že to vidí na ovulaci snad koncem týdne, ne-li později. Už mám ale zkušenost, že s touto velikostí folikulu dorazila přesně za týden, tak by to odpovídalo tomu pátku, jak píše @Jessica4. :) Na další folikumetrii mě bohužel nepozval a já jsem se zapomněla připomenout… Byla jsem u tohoto lékaře poprvé, změna kvůli bydlišti. Akorát mě vyděsily ty příznaky blížíí se ovulace. :think:
Zakl.

Já třeba ty příznaky mám i 4 dny dopředu a den až dva po ovulaci. Pokud se chcete snažit, směřovala bych to na dny třeba úterý, čtvrtek, sobota nebo středa, pátek a klidně celý víkend :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 16:11

Děkuju moc, udělám to přesně tak. :kytka: Zakl.

Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 28.01.19 17:07
@Anonymní píše:
Děkuju moc, udělám to přesně tak. :kytka: Zakl.

Přeji hodně štěstí ať se zadaří :) :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 17:34
@Jessica4 píše:
Přeji hodně štěstí ať se zadaří :) :kytka:

@Jessica4
Děkuju. :srdce: Dnes pozitivní ovu test. Zakl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >