Forma kondolence - Rada

Anonymní
3.7.20 12:32

forma kondolence - Rada

Potřebuji poradit. Dneska zemřela maminka naší rodinné známé ( zná mě od mého narození, naší rodinu, s jejím synem jsme byli spolužáci), bavily jsme se spolu o nemoci zemřelé, prostě se známe přes naše rodiny. A já váhám, jak v tuto chvíli vyjádřit soustrast. Na pohřeb samozřejmě půjdu, ale aby teď věděla, že na ní myslím. Když pošlu kondolenci poštou nedojde dříve než ve středu. Přemýšlím, že bych napsala zprávu něco jako ve smyslu, že je mi moc líto její ztráty, že na ní myslím… Ale nevím, jestli to není hloupé. Na druhou stranu si říkám, že když nepošlu nic bude to takové jako, že je mi to jedno.

• Na pohřbu se asi kondolovat nebude a i kdyby tak já to neuznávám, přijde mi to jako trýznění pozůstalých.

Myslíte, že mám poslat aspoň tu zprávu nebo raději poštou s tím, že to bude až ve středu?
Předem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21164
3.7.20 12:37

Asi bych napsala SMS i poslala kondolenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
3.7.20 12:40

V dnešní době není snad hřích, poslat sms, ostatně, když se písemnost nestihne doručit, co naděláš. :nevim:
Na všech pohřbech, kde jsem byla, ať už jako pozůstalá (vůbec mi to nepříjemné nebylo, i když jsem se ještě víc rozbrečela) nebo host, tak se kondolovalo. Buď při obřadu, nebo před :nevim: Pokud bych onu známou neviděla dřív, nechala bych to na tam… ale to je já :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21606
3.7.20 12:44
@Anonymní píše:
Potřebuji poradit. Dneska zemřela maminka naší rodinné známé ( zná mě od mého narození, naší rodinu, s jejím synem jsme byli spolužáci), bavily jsme se spolu o nemoci zemřelé, prostě se známe přes naše rodiny. A já váhám, jak v tuto chvíli vyjádřit soustrast. Na pohřeb samozřejmě půjdu, ale aby teď věděla, že na ní myslím. Když pošlu kondolenci poštou nedojde dříve než ve středu. Přemýšlím, že bych napsala zprávu něco jako ve smyslu, že je mi moc líto její ztráty, že na ní myslím… Ale nevím, jestli to není hloupé. Na druhou stranu si říkám, že když nepošlu nic bude to takové jako, že je mi to jedno.
  • Na pohřbu se asi kondolovat nebude a i kdyby tak já to neuznávám, přijde mi to jako trýznění pozůstalých.

Myslíte, že mám poslat aspoň tu zprávu nebo raději poštou s tím, že to bude až ve středu?
Předem děkuji

Osobně sms nesnáším v osobních věcech. Sms si přijdd jako nouzovka.
Zavolala bych a poslala konfolenci papírově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21164
3.7.20 12:48
@Liška2014 píše:

Při takové věci bych si nebyla jistá, jestli nevolam nevhod. Proto mi přijde SMS lepší, můžeš si ji přečíst, kdy chceš. A při pohřbu stejně bude kondolovat osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
3.7.20 12:52

Napsala bych SMS a kromě vyjádření lítosti se nabídla, že v případě potřeby ráda pomůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3499
3.7.20 12:54
@Liška2014 píše:

Záleží na situaci. Musela jsem to řešit včera. Stala se tak otřesná tragédie, že mi nepřišlo vhodné hned vyvolávat. Ale poslala jsem zprávu, abych vyjádřila upřímnou soustrast a nabídla podporu. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
3.7.20 13:42

SMS je fakt neupřímná zrůdná zhovadilost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42710
3.7.20 13:47
@Anonymní píše:

Předem děkuji

Jak daleko od sebe bydlíte? Není možný ji to hodit do Schránky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31991
3.7.20 18:04

Sms je v případě úmrtí nevkusné.
nepsala bych jen obligátní soustrast, pozor na to, že soustrast se vyjadřuje, ne přeje. Vzhledem k tomu, že ta paní, která tebe a rodinu znala léta, je vhodné přidat něco osobního. Např. Lucko, měla jsem Tvoji maminku velmi ráda, vážila jsem si jí, byla to hodná a milá paní, která byla součástí života mého i celé naší rodiny.Je mi to moc líto, je to velká ztráta i pro mě. Bude nám všem moc scházet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama