Forma užívání utrogestanu

13.3.17 10:56

forma uzivani utrogestanu

Ahoj,

od 16 dc som zavadzala utrogestan vaginalne, po ovulacii…minuly tydzden som nasla pozitivny tehotensky test a dr povedala, ze je potrebne pokracovat v brani utrogestanu. Co by nebol nejaky problem, len sa urpimne necitim komfortne po jeho zavedeni, ani ked mam intimku, plus som skoro stale v behu tak neviem ci sa tam vobc nieco malo udrzi. Lekarnicka ma dnes vystrasila, ze ucnnejsie je len vaginalne, tak moja otazka znie: brala ste nitkora utros aj peroralne? Alebo popripad ekombinacia? beriem 1-0-1 a asi by mi bolo pohodlnejsie hltat, nie zavadzat, no na druhu stranu sa bojim, aby embryo nemalo malo progesteronu :(

Dakujem za kazdu radu alebo skusenost,

S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

j-p
11771
13.3.17 10:59

@simusiacik tak jak pises, ja ráno polykala a večer jeden zavadela.Bylo to lepší, protože už sem pak ležela. Řádil mi to můj gynekolog :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48931
13.3.17 11:02

No, obzvlášť v těhotenství se doporučuje zavádět, perorálně je jednak méně účinný, druhak má výrazně vyšší vedlejší účinky. Obecně, na každého působí jinak. Další otázka samozřejmě je, jak moc je pro tebe nutný, jestlis měla prokázaný nedostatek progesteronu nebo ho brala jen tak preventivně na podporu. Pokud to druhé (čemuž by odpovídaly i nízké dávky), nestresovala bych, zdravé těhotenství to s přehledem zvládne i bez dvou tabletek progesteronu denně, vyrobí si samo výrazně víc. A nezdravé dvě tabletky nevytrhnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 11:57

@ugluk ahoj, nemam preukazatelne malo progesteronu, ale nemala som ovulaciu- zistili mierne zvyseny prolaktin a dr ma liecila clostikom. Prvykrat boli 2 foliky a bez utrose a nechztilo sa…teraz bol jeden folik na pravej strane ale uz s utrogestanom a uz mi ukazal dnes digi test 2-3 tt. Tiez som pocula, ze sa beru aj vzssie davkz, tak predpokoladam, ze je to preventivne na podporu. Moja dr nie je velmi komunikativna, tak sa snazim dohladat info tu…kazdy hovori nieco ine, tak som z toho troska neststna, o mimi sa snazime dlshie tak nechcem nic podcenit alebo pokazit, no naozaj to vaginalne uzivanie mi nie je moc prijemne, no budem musiet vydrzat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 11:58

@j-p dakujem krasne..a dokedz si ho brala? ja som dnes 30 DC a vyfasovala som dalsie 3 krabicky :lol: dnes som bola aj na krv ako rastie hcg, inak test digi ukayuje 2-3 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j-p
11771
13.3.17 12:04

@simusiacik držím pesti at mini roste jak ma :hug: :hug: Já ho brala až do 12.týdne a pak jsme vysadili. A stačilo to ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 12:11

@j-p dakujem :hug: je to neuveritelne, snad to vsetko bude odbre, musim pozitivne mysliet…myslela som si, ze tak nejak do 12-13tt. nevadi, nejak to vydrzim s tym utrosom, pre mimi vsetko :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j-p
11771
13.3.17 12:14

@simusiacik jasný :hug: zvladnes to ;) přesně jak pises, pro miminko všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
13.3.17 12:21

@simusiacik Taky můžeš požádat doktora o změnu léku. Mně Utrogestan taky nedělal dobře, takže jsem brala Duphaston. Je zbytečné trpět, když to vůbec není potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 12:24

@Amys ahoj, mne nie je neprijemne vyslovene po lieku, len mi nie je priejmne vaginale zavadzanie a nasledne vytekanie a podobne..lenze ked sa berie peroralne je vraj nizsi ucinok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
13.3.17 12:27

Na začátku těhotenství mi ho lékař taky nasadil v dávce 1-O-1, prý je lepší polykat, pokud mi to nebude dělat problém. Ptala jsem se i lékárnice, radila taky polykat a na poslední kontrole u jiné gynekoložky jsem se ptala znovu - taktéž polykat, pokud necítím vedlejší účinky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
13.3.17 12:29

@simusiacik brala jsem ho skoro 2 měsíce. jo je to jistý diskomfort ale za udržení miminka to stálo. já to brala 0-0-2. a i tak jsem od toho vždycky byla zašvihaná ale prostě jsem to přežila :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 13:04

@Krofka tak to je brutal, ako hovorim, kazdy hovori nieco ine, ako sa v tom clovek ma vyznat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 13:06

@epsice no jasne, ked sa to tyka mimi tak vydrzim, o to ziadna…len by mi bolo pohodlensjie to polykat… preto som sa pytala, ci ma niekt oskusenosti a ci je to naozaj o tolko menej ucinne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
13.3.17 13:11

@simusiacik No právě, já se ptala hlavně proto, že jsem měla nějak zafixováno, že je lepší zavádět… Dr. argumentoval, že u polykání mám jistotu, že se vstřebá maximum, nic nevyteče a odpadá riziko špatnýho zavedení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama