GDPR a O2

Anonymní
16.7.19 13:03

GDPR a O2

Milé dámy,
je mezi vámi někdo, kdo pracuje u některé z telekomunikačních společností, nebo někdo, kdo se orientuje v GDPR? Chci se zeptat:

Je možné, aby zaměstnanec O2 (resp. jakékoli společnosti) sdělil svému známému číslo nebo jméno klienta? V případě, že to možné není, jaké z toho pro něj plynou sankce?

Můj ex-manžel si zjistil u svého známého, pracujícího v O2, info o mém tel. čísle. Se společností jsem rozvázala smlouvu s odůvodněním, proč jsem to udělala. Stížnost psát nechci, jen chci, aby se tohle nestalo i někomu dalšímu. Myslíte, že to budou s pánem nějak řešit? Jste někdo zaměstnanec? Máte zkušenost?

Díky za odpověď.
omlouvám se za anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22245
16.7.19 13:07

Já myslím, že mu to nedokážete. Takže žádné sankce jako zaměstnavatel ke svému zaměstnanci neuplatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 13:08

@vokishka Děkuji. Čekala jsem, že v dnešní době je možné pro takovou společnost zjistit, kdo z jejích zaměstnanců se hrabal v mém účtu a mých údajích :think:

• Citovat
  • Nahlásit
15533
16.7.19 13:11
@Anonymní píše:
@vokishka Děkuji. Čekala jsem, že v dnešní době je možné pro takovou společnost zjistit, kdo z jejích zaměstnanců se hrabal v mém účtu a mých údajích :think:

Ale jak mu dokáže, ze to pak někomu předal? Přístup k tomu mít od určitě pozice samozřejmě bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13441
16.7.19 13:12

Tak pokud nebudete psát stížnost, tak oni ani nemají důvod to řešit :nevim: a těžko říct, jestli to vůbec dohledatelné je… nebo komu jste dávala tu výpověď? na pobočce, kde ten jeho kamarád pracuje, jeho šéfovi a jmenovala jste ho a popsala problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 13:14

Stačí dát stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Musí to šetřit a pokud bych já byla zaměstnavatel, tak s pracovníkem okamžitě jak se to potvrdí, rozvážu pracovní poměr. Mám firmu - zdravotnické zařízení. Pokud by někdo volal, nesmí naši zaměstnanci ani říct, že k nám dotyčný chodí, natož poskytovat telefonní číslo.

• Citovat
  • Nahlásit
397
16.7.19 13:32

Stezujte si, da se to dohledat, kdo na vas koukal. Vyhodi ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
16.7.19 13:34

Kamarádka pracovala pro VODAFONE, po každé když někdo z nich něco hledal, nahlížel apod zaznamenával to systém s jejich jménem, datumem a časem. Pokud to tak mají i u nich uvidí zda tam byl popr z jakého důvodu. Ohledně sankci, kamarádka měla podepsanou mlčenlivost s pokutou cca 2mil korun a s tím ze by už nemohla pracovat v telekomunikacích a je platná cca asi ještě rok po skončení prac poměru. :-) ale nevím jistě jestli to tak mají u O2 :)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 14:21
@debra.morgan píše:
Tak pokud nebudete psát stížnost, tak oni ani nemají důvod to řešit :nevim: a těžko říct, jestli to vůbec dohledatelné je… nebo komu jste dávala tu výpověď? na pobočce, kde ten jeho kamarád pracuje, jeho šéfovi a jmenovala jste ho a popsala problém?

Stížnost psát nechci, protože se mi to nechce dál řešit. Důvod a snahu to řešit by měla mít samotná o2, protože až to ten člověk udělá znovu někomu, kdo se bude soudit, tak to pro ěn může být dost nepříjemné. Výpověď jsem dala na pobočce. Jméno kamaráda neznám. Jen se tím můj ex pochlubil, že mu známý v o2 vše vyhledal :zed: Problém jsem popsala do on-line chatu na o2 stránkách. Oficiálně mi nestojí za to tím ztrácet čas.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 14:23
@Cloui píše:
Kamarádka pracovala pro VODAFONE, po každé když někdo z nich něco hledal, nahlížel apod zaznamenával to systém s jejich jménem, datumem a časem. Pokud to tak mají i u nich uvidí zda tam byl popr z jakého důvodu. Ohledně sankci, kamarádka měla podepsanou mlčenlivost s pokutou cca 2mil korun a s tím ze by už nemohla pracovat v telekomunikacích a je platná cca asi ještě rok po skončení prac poměru. :-) ale nevím jistě jestli to tak mají u O2 :)))

Tohle mě zajímalo. Díky za odpověď. Lze to dohledat. Ten člověk to věděl a i přesto do toho šel a údaje vynesl. Nechápu. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5555
16.7.19 14:24

Narazili jsme před časem na tohle téma s příbuzným, který u operátora pracuje. Nemůžu zaručit, že se od té doby něco neměnilo nebo že to funguje všude stejně, nicméně říkal něco v tom smyslu, že ani ti oprávnění zaměstnanci nemůžou do systémů nahlížet jen tak z dlouhé chvíle. Čili nejen že je dohledatelné, kdo si kdy tvoje údaje prohlížel, ale pokud bys podala stížnost a vyšetřovalo se to, tak se musí i prokázat, že k tomu měl důvod, například řešil nějaký tvůj požadavek apod. A taky říkal, že se to u nich hodně hlídá a dotyčný zaměstnanec by měl velké problémy, kdyby to zavánělo zneužitím. Ale bez ofiko stížnosti se tím asi extra zabývat nebudou, si myslím. Byl by to problém i pro ně jako pro firmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13441
16.7.19 14:39

Bez ofiko stížnosti se tím, dle mých zkušeností, nikdo zabývat nebude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
16.7.19 16:35
@Anonymní píše:
Tohle mě zajímalo. Díky za odpověď. Lze to dohledat. Ten člověk to věděl a i přesto do toho šel a údaje vynesl. Nechápu. :nevim:

Není za co, doufám ze to tam mají stejně. Zkuste podat TO na policii a ti to proresi důkladně. Kamarádka jak tam pracovala rádi jít hned na policii a nejednat s operátorem mohli by vám to smest pod koberec :-))) ať to dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13441
16.7.19 16:38
@Cloui píše:
Není za co, doufám ze to tam mají stejně. Zkuste podat TO na policii a ti to proresi důkladně. Kamarádka jak tam pracovala rádi jít hned na policii a nejednat s operátorem mohli by vám to smest pod koberec :-))) ať to dobře dopadne

vzhledem k tomu, že nechce podat ani stížnost, tak s TO asi neuspěješ :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
16.7.19 16:40
@debra.morgan píše:
vzhledem k tomu, že nechce podat ani stížnost, tak s TO asi neuspěješ :think:

Stížnost/TO je rozdíl.. stížnost podanou u operátora daji omluvu apod.. pokud chce pani razantní řešení podat TO. To co udělá je její věc, chtěla znát názor ten má, radu od někoho kdo tam pracuje. Jak s tím naloží je věc pani. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama