Reklama

Genetika,strach!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 29.11.08 09:43
Genetika,strach!

Ahoj všichni,zákládala jsem forum na téma rtg v těhu!Včera jsem byla pro výsledky hcg,těhu potvrzeno cca 4tt.Byl mi pro jistotu vypsán papír na kliniku genetiky v ostravě,ačkoli mi doktorka řekla že by to vadit nemělo,ale jistota je jistota.Mám šílený strach,protože nevím co mi budou dělat(dr.Všetička-Ostrava)-máte s tím některá zkušenosti,prosím?

moc děkuji Veru

Reklama

Reakce:

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 29.11.08 10:07

Sice na tvůj dotaz žádné zkušenosti nemám, ale chci ti pogratulovat k těhu, pamatuju na tvé příspěvky ve fóru těhotenský test…TAK JSI SE TAKY DOČKALA!!! :D

Věřím, že vše bude o.k. a držím palečky!

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 29.11.08 10:27

BettyB.-Ahoj děkuji moc :)

Jeny7
Povídálka 48 příspěvků 29.11.08 11:15

Ahoj. Blahopřeji k těhotenství. Jak vidím, tak máme více věcí podobných, nejen rtg v těhotenství, ale i genetika Mudr. Všetičku. U Mudr. Všetičky jsem byla taky. Je to moc hodný starší pán, který nám v klidu a velmi ochotně a laskavě všechno vysvětlil. Dal nám spoustu papírů, kde formou dotazníku jsme vyplňovali doma nemoci v rodině atd. Já tehdy kvůli skříplé páteři musela brát i nějaké léky, tak na genetice potom koukal do tlustých knih se seznamy léků, aby zjístil, jak moc mohou poškodit plod. Nakonec ze všech údajů ůdělal konkrétní závěr s předpokládanou možnosti postižení plodu, nám řekl, že prý riziko není nijak zvýšené. Ještě mě poslal na konci prvního trimestru na podrobný ultrazvuk,kdy mj. dělají projasnění šíje a kontrolují nosní kůstku. Nyní to bývá i kombinované s krevními testy, o tom jsem předtím nevěděla a nikdo mi to ani nenabídl. Opravdu se neboj, pokud jsi byla jen na rtg s rukou, určitě to na malého vliv mít nebude. Hledala jsem tehdy různé informace na internetu a psali tam, že se velikost záření propočítává také k velikosti plodu. Proto prý na úplném počátku těhotenství rtg tak nevadí, protože je plod velmi malý a tím je i malý rozsah záření, jestli jsem to teda správně pochopila. Hlavně se nestresuj, já měla tehdy zbytečně hrozné nervy a později i těhotenskou cukrovku a píchání inzulínu. Třeba to s tím stresem souviselo, třeba ne. Ale raději být co nejvíc v klidu, pokud to jen trochu jde. Držím pěsti.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 29.11.08 15:05

Taky mám zkušenosti s dr. Všetičkou a potvrzuji, že je to velmi milý dr. s lidským přístupem, kterého jeho práce velmi baví což je opravdu znát. Poprvé pro mě bohužel neměl dobré zprávy u dalších dvou těhu už ano. Přeji ať je u tebe vše v pořádku.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 29.11.08 15:05

Taky mám zkušenosti s dr. Všetičkou a potvrzuji, že je to velmi milý dr. s lidským přístupem, kterého jeho práce velmi baví což je opravdu znát. Poprvé pro mě bohužel neměl dobré zprávy u dalších dvou těhu už ano. Přeji ať je u tebe vše v pořádku.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 29.11.08 15:22

Tak ja mam take zkusenost s Dr.Vsetickou,je velmi mily,ma prijemny pristup,vse dokonale vysvetli takze neni se ceho bat.
Poprve pro me nemel dobre zpravy ale podruhe jiz ano.

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 02.12.08 13:12

Ahoj všem :) ,
trochu zaktuálním info :) ..
v pondělí jsem se byla osobně za dr.Všetičkou objednat .. pročetl papír a řekl že nebudu riziková :)

ale pozval se mě na 9.12 aby nic nezanedbal
krásný den přeji

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 02.12.08 13:53

tak to je super určitě ti spadl balvan ze srdce co :D

Petronyla
Kecalka 169 příspěvků 02.12.08 16:28

Tak to gratuluji, ke skvělým zprávám :P

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 03.12.08 11:11
Ajjaa píše:
tak to je super určitě ti spadl balvan ze srdce co :D

No ani nevíš jaký :) … teď už je mi skvěle :D

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 03.12.08 11:11
Petronyla píše:
Tak to gratuluji, ke skvělým zprávám :P

Děkuji moc :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >