Guarana energy - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 14:02
guarana energy

Ahoj, chci se zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s tabletama guarana energy a jestli na nej muzu vypit energydrink?

Reakce:
honzek86
Kecalka 420 příspěvků 10.04.19 14:11

Kupuju drcenou guaranu a funguje výborně. Je to darda kofeinu, která se uvolňuje postupně celý den, takže nedělá výkyvy a jsi pořád nabuzená. Ty tablety budou zřejmě taky fungovat dobře, ale vyjdou o dost dráž, protože je to v kapsli, která se líp polyká. Guarana je totiž jinak hořká jako chinin a chce to trochu se zatnout, než tu lžičku pozřu. Narazil jsem ale na jedince, kterým to dokonce chutná, tak bych doporučil zkusit drcenou a teprve když to nebudeš dávat, přejít na tablety.
Jestli sneseš hodně kofeinu, klidně si k tomu energáč dej, ale přijde mi to zbytečné. Zbytečně ti to navodí výkyv energie a následný útlum, kterému by ses jinak s guaranou vyhnula. Navíc moje žena si guarany dala 2 lžičky a předávkovala se kofeinem. Když zkombinuješ energáč a guaranu, může se ti to stát taky. Není to žádná tragedie - začneš se potit, buší ti v uších, cítíš se malátně. Musíš hafl pít a čekat, až to přejde. Já si dám klidně guaranu a preso a nic. Asi mám ten prah jinde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 21:02
@honzek86 píše:
Kupuju drcenou guaranu a funguje výborně. Je to darda kofeinu, která se uvolňuje postupně celý den, takže nedělá výkyvy a jsi pořád nabuzená. Ty tablety budou zřejmě taky fungovat dobře, ale vyjdou o dost dráž, protože je to v kapsli, která se líp polyká. Guarana je totiž jinak hořká jako chinin a chce to trochu se zatnout, než tu lžičku pozřu. Narazil jsem ale na jedince, kterým to dokonce chutná, tak bych doporučil zkusit drcenou a teprve když to nebudeš dávat, přejít na tablety.
Jestli sneseš hodně kofeinu, klidně si k tomu energáč dej, ale přijde mi to zbytečné. Zbytečně ti to navodí výkyv energie a následný útlum, kterému by ses jinak s guaranou vyhnula. Navíc moje žena si guarany dala 2 lžičky a předávkovala se kofeinem. Když zkombinuješ energáč a guaranu, může se ti to stát taky. Není to žádná tragedie - začneš se potit, buší ti v uších, cítíš se malátně. Musíš hafl pít a čekat, až to přejde. Já si dám klidně guaranu a preso a nic. Asi mám ten prah jinde.

No, já to chci na příjímačky. Potřebuju trochu myslet.

honzek86
Kecalka 420 příspěvků 11.04.19 08:41

Myšlení jsi měla trénovat doteď, na to ti guarana moc nepomůže :mrgreen:

Ale jo, pokud jde o udržení soustředěnosti, bdělosti a vyhecování ke splnění úkolu, tak na to je guarana dobrá. V tomto případě ji rozhodně s ničím nekombinuj - s energáčem ani kafem - můžeš si navodit výkyv energie a pokud přijde útlum zrovna při psaní testů, budeš usínat a poděláš to. Rovněž si vyzkoušej, co to s tebou dělá, než tam půjdeš. Jestli se předávkuješ a přijde ta otrava kofeinem při psaní testu, tak toho taky moc nenapíšeš. Prostě to nepřežeň. Guarana je sama o sobě dost silná i při normální dávce a bez dalších doplňků.
Chvilku trvá, než to naběhne (cca 1hod). Neber si ji při vstupu do školy :) dej si ji už ráno a pořádně ji zapij a zajez. 1 kávová lžička u mě účinkuje dobrých 6 hodin. 2 mám na celý den (např. na ujetí 850km v kuse).

Tomkins
Kecalka 388 příspěvků 11.04.19 10:18
@Anonymní píše:
No, já to chci na příjímačky. Potřebuju trochu myslet.

Energeťák taky často obsahuje guaranu. Proč to kombinovat? Myslet se dá i bez kofeinu a dalších látek.

honzek86
Kecalka 420 příspěvků 11.04.19 10:47

To je tam napsaný, aby to prodali :) jinak obsahuje hlavně cukr a sajrajty. Čistá guarana má opravdu jiný grády.

free333
Generální žvanilka 23489 příspěvků 11.04.19 10:52

Kupuju drcenou guaranu ve zdravé výživě, mám ráda i tu její hořkou chut, doporučuju… 8)

honzek86
Kecalka 420 příspěvků 11.04.19 12:51

@free333 No tak vidíš, občas se najde někdo, komu to jede :D mě teda vadí i ta konzistence, je to prostě namletý dřevo, tak to nejde ani v ničem rozpustit, blemcá se to na patro… tuhle jsem objevil, že existují celé sušené plody - normálně si to dáš v práci do šuplíku a žvýkáš to jako tabák. Asi to zkusím, až mi dojde drcená… koupil jsem kilovku :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 13:23

Obojí míchat nebudu. Dal jsem si kafe a k tomu tu guaranu a citim se jeste vic unavenej.

free333
Generální žvanilka 23489 příspěvků 11.04.19 13:42
@honzek86 píše:
@free333 No tak vidíš, občas se najde někdo, komu to jede :D mě teda vadí i ta konzistence, je to prostě namletý dřevo, tak to nejde ani v ničem rozpustit, blemcá se to na patro… tuhle jsem objevil, že existují celé sušené plody - normálně si to dáš v práci do šuplíku a žvýkáš to jako tabák. Asi to zkusím, až mi dojde drcená… koupil jsem kilovku :zed:

Mně to vysloveně chutná, taková zvláštní chut, ale zapíjím to vodou, jinak to moc spolknout nejde… :)
Ale já jsem ani kafe, ani čaj nikdy nesladila a džus mám nejradši grepový, mám ty chutě jiné, nejsem moc na sladké :nevim:

Já kupuju malé pytlíky od Grešíka, kilovky jsem ani u nás neviděla… :)

A se sušenými plody taky nemám zkušenosti, to pak dej vědět, až vyzkoušíš…

free333
Generální žvanilka 23489 příspěvků 11.04.19 13:44
@Anonymní píše:
Obojí míchat nebudu. Dal jsem si kafe a k tomu tu guaranu a citim se jeste vic unavenej.

Tak tady už pomůže jedině trocha kokainu… ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 15:54
@free333 píše:
Tak tady už pomůže jedině trocha kokainu… ;)

Jestli diky tomu udelam prijimacky tak klidne :D

Váš příspěvek
Reklama