Hádka kvůli bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:18
hádka kvůli bydlení

Budu psát anonymně protože je to pro mě citlivé a nechci aby mě tu kdokoli poznal.
S manželem jsme se ráno pohádali kvůli bydlení. Bydlíme v malém bytečku s dvouletou dcerkou v pronájmu. Byt je hodně nevyhovující. Majitel se nestará, nájem je šíleně vysoký. Veškeré opravy si hradíme sami.
Sehnala jsem nám jiný byt, větší, cenově přijatelnější a určitě hezčí.
Při prohlídce byl manžel nadšen, já také.
Doma jsme probírali to, že bohužel nemáme na kauci a tak jsme se rozhodli vzít si půjčku u banky. Druhý sen jsem šla do banky vše vyřídit(opět sama bez manžela). Tam mi tedy řekli, že nám půjčí, ale musí smlouvu sepsat s manželem. Chlap mi řekl, že mám tedy(opět já!!) zavolat makléři a potvrdit náš zájem, což jsem udělala, ale chtěl po nás kromě kauce zaplatit jeden nájem dopředu a to už se chlapovi nelíbilo a já tak zase musela vše zrušit a odmítnout. Byla jsem tedy dost zklamaná a manžel jediné co mi řekl bylo že: se mi na nějaké prachy na byt může vys–t…Ted spí, je o noční a já nevím, jak se k němu chovat. Jsem zklamaná a unavená, protože vše zařizuju já a ve finále jsem za trubku vždy jen já. Co byste dělali na mém místě?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 16.10.14 13:29

Takhle to ale chtějí většinou všude, ne? Myslím tu kauci plus 1 (i více) nájem dopředu, tak co se diví. Co bych dělala, nevím, já jsem stará cholera, takže bych na něj řvala, ať si laskavě všechno zařizuje sám a kouká sehnat vyhovující bydlení, protože tady už bydlet nehodlám (jo, silácký kecy mi v rozčilení jdou :mrgreen: ). Ale u nás by se asi toto nestalo, domlouváme se na věcech, víme, co a jak bude probíhat…

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:32
@Anonymní píše:
Budu psát anonymně protože je to pro mě citlivé a nechci aby mě tu kdokoli poznal.
S manželem jsme se ráno pohádali kvůli bydlení. Bydlíme v malém bytečku s dvouletou dcerkou v pronájmu. Byt je hodně nevyhovující. Majitel se nestará, nájem je šíleně vysoký. Veškeré opravy si hradíme sami.
Sehnala jsem nám jiný byt, větší, cenově přijatelnější a určitě hezčí.
Při prohlídce byl manžel nadšen, já také.
Doma jsme probírali to, že bohužel nemáme na kauci a tak jsme se rozhodli vzít si půjčku u banky. Druhý sen jsem šla do banky vše vyřídit(opět sama bez manžela). Tam mi tedy řekli, že nám půjčí, ale musí smlouvu sepsat s manželem. Chlap mi řekl, že mám tedy(opět já!!) zavolat makléři a potvrdit náš zájem, což jsem udělala, ale chtěl po nás kromě kauce zaplatit jeden nájem dopředu a to už se chlapovi nelíbilo a já tak zase musela vše zrušit a odmítnout. Byla jsem tedy dost zklamaná a manžel jediné co mi řekl bylo že: se mi na nějaké prachy na byt může vys–t…Ted spí, je o noční a já nevím, jak se k němu chovat. Jsem zklamaná a unavená, protože vše zařizuju já a ve finále jsem za trubku vždy jen já. Co byste dělali na mém místě?

pokud se k tomu stavi takhle a nechava vse na tobe, tak bych do zadny půjčky nesla aby pak taky nezbyla jen na tebe placenim když sis ji teda sama vyridila :kytka: bud to chce a udela proto něco nebo bych s nim do niceho takového proste nesla :kytka:

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:36

Je vůbec podstatný, že ta hádka vznikla kvůli bydlení? Přečti si to ještě jednou a snad v tom uvidíš, jak se k tobě chová, jak všechno nechává na tobě a ve finále tě ještě sejme, že je to asi pro TEBE :roll:

Tak ať se taky začne podílet na zařizování, ne?

Manticora
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 16.10.14 13:37

Opravdu to tak chtějí skoro všude (kauce plus nájem). Teď to víte, tak se hlavně s manželem musíte v klidu dohodnout, jestli je to za takových podmínek (potřeba půjčky) pro vás akceptovatelné.
Na jednu stranu chápu, že byl překvapený, na druhou se k tomu mohl postavit aktivněji a nebýt uražený.
Jinak když jsem byla na rodičáku, tak jsem taky toto všechno vyřizovala já. Mě to zas tak hrozný nepřijde, prostě jsem měla víc času. Doma jsme se na všem domluvili a já to pak vytelefonovala/vy­běhala.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 16.10.14 13:41

No jo, on tráví většinu času v práci, domů se chodí najíst a vyspat, takže jemu malý byt tolik nevadí, jemu stačí ta postel…

já bych mu asi místo teplých večeří začala předkládat chleba s máslem, šetříme, abychom měli na lepší bydlení, když není schopen dojít se podepsat do banky, tak holt potřebujem hotovost.
Mimochodem, já bych skutečně tu hotovost na kauci a první nájem našetřila. Půjčky (byť v bance) jsou pro vás vždycky nevýhodné, takže lepší pár měsíců počkat a našetřit si.

sissi79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:44

Nejsi anonym, sprav si to :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:47

Ono už tohle trvá docela dlouho, stále sháníme lepší bydlení(chtěli bychom i koupit byt),jenže on mě nechá to vždycky dotáhnout skoro do konce a pak t utne a dál se o tom odmítá bavit…kdyby řekl: hele nechce se mi brát si kvůli tomu půjčku, ještě počkáme, tak to vezmu, ale sejmout mě takovýmto způsobem, to vážně zamrzí

Verunecka289
Závislačka 3422 příspěvků 16.10.14 13:50

Já mám pocit, že problémy jsou mnohem hlubší, než „nesnaha“ o lepší bydlení :nevim:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 16.10.14 14:07

Jsou věci, o kterých mají dospělí lidé spolu diskutovat, spolu je vyřešit a bydlení je jedna ze zásadních záležitostí takového rázu. asi bych nemohla být s tak nedospělým člověkem - utvrzují mě zdejší diskuze i „příklady“ u kamarádek. no bohužel ono s dítětem na krku už se tohle těžko razantně řeší. takže asi nezbývá, abyste se prostě domluvili :nevim:

WontTell
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 16.10.14 15:32
@Anonymní píše:
Ono už tohle trvá docela dlouho, stále sháníme lepší bydlení(chtěli bychom i koupit byt),jenže on mě nechá to vždycky dotáhnout skoro do konce a pak t utne a dál se o tom odmítá bavit…kdyby řekl: hele nechce se mi brát si kvůli tomu půjčku, ještě počkáme, tak to vezmu, ale sejmout mě takovýmto způsobem, to vážně zamrzí

A vadí vám to byldení oběma, nebo ho do toho tlačíš stylem „rodina se dusí“ jako v Kulovým blesku? Mimochodem - chcete koupit byt a na kauci si musíte půjčovat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 18:35
@WontTell píše:
A vadí vám to byldení oběma, nebo ho do toho tlačíš stylem „rodina se dusí“ jako v Kulovým blesku? Mimochodem - chcete koupit byt a na kauci si musíte půjčovat?

ano oběma, manžel kolikrát říká, že už těší až odsud vypadnem, že tady nic nefunguje atd..fakt ho d ničeho netlačím, spíše ustupuji, ale chápu, že se těžko věří, když znáte jen mou verzi…Jinak ano, raději bychom koupili, ale asi jsi správně vytušila našetřeno nemáme, takže hypo by byla stoprocentní. To jsi ale nemyslím, že by bylo předmětem této diskuze :think:

WontTell
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 21.10.14 13:35
@Anonymní píše:
ano oběma, manžel kolikrát říká, že už těší až odsud vypadnem, že tady nic nefunguje atd..fakt ho d ničeho netlačím, spíše ustupuji, ale chápu, že se těžko věří, když znáte jen mou verzi…Jinak ano, raději bychom koupili, ale asi jsi správně vytušila našetřeno nemáme, takže hypo by byla stoprocentní. To jsi ale nemyslím, že by bylo předmětem této diskuze :think:

Předmětem diskuse to není, ale vzlhedem k tomu, že už se dál nediskutuje tak se k tomu vrátím - 100% hypotéka je zaprvé strašně drahá (mají vyšší sazbu, zapomeň na 2,09% z reklamy) a za druhé nepokryje věci jako např. provize realitky apod.
Dobře si to rozmyslete…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 11:17

Zdravim jak to mate s domacnosti s partnerem? ja jsem tehotna pobiram 8tis, z toho 4tis platim uver. doted jsem delala nakupy jidla, drogerie, benzinu ja, on si daval penize do sveho domu. vydelavala sem dost ale ted uz jsem na neschopence a nedal me ani korunu jsem na pokraji zhrouceni. porad te mi :-(

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 11:23
@Anonymní píše:
Zdravim jak to mate s domacnosti s partnerem? ja jsem tehotna pobiram 8tis, z toho 4tis platim uver. doted jsem delala nakupy jidla, drogerie, benzinu ja, on si daval penize do sveho domu. vydelavala sem dost ale ted uz jsem na neschopence a nedal me ani korunu jsem na pokraji zhrouceni. porad te mi :-(

Sednout, sepsat potrebne vydaje a rict mu, kolik potrebujes.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >