Jak to vše zvládnout a být v pohodě?

Anonymní
15.10.14 21:43

Jak to vše zvládnout a být v pohodě?

Dobrý večer maminky, potřebuji se vypovídat a poprosím zároven' o radu.
Jsem maminka skorem tříměsíčního chlapečka, je mě 32let, manžel je o 20let starší.
A ted' k problému:Mám babičku a dědu, jsou již staří(76let) a tak tam jezdím na víkend pomáhat. Takže to vypadá v reálu tak, že s chlapečkem tam k nim v pátek navečer jedeme, něco tam v rychlosti pofackuju, umyji nádobí, vykoupu malého a sebe a jdeme spát. V sobotu vstaneme(malej se budí v 6hod) a začne kolotoč(utírám prach, luxuji, vytírám podlahu do toho se starám o malého, vařím, peču, věším prádlo, sbírám prádlo…prostě hrozná honka, padne 19hod. já hotová uspím malého a švihnu sebou do postele a spim. Ještě že se malej v noci budí jen jednou a mám možnost si odpočinout, je to mé zlatíčko :srdce:
V neděli vstaneme, uvařím, umyji nádobí, vyžehlím, naposledy vytřu podlahu a s jazykem na vestě jedeme odpoledne s klukánkem domů, kde mě vlastně čeká totéž, protože manžel není schopen ani vytřít pokecanou podlahu(kterou sám zašpinil a raději v tom chodí všude) :cert:
Prostě toho začínám mít dost, jsem unavená, dvě domácnosti mě zmáhají a proto potřebuji pár rad, jak si to usnadnit. Můj otec(jejich syn) na to čas nemá, chodí do zaměstnání a když má volno, tak chce trávit svůj čas jinak, než jezdit k rodičům a makat tam :roll: můj bratr(29let) a jeho přítelkyně(27let) též chodí do práce ale o víkendu jsou doma, jenže mají pořád nějaké akce a oslavy a k babičce a dědovi si přijdou nacpat pupek a zase táhnou za zábavou, ani nádobí neumejou :( prostě to všichni hodili na mne :nevim: sice mně nikdo neřekl přímo,,jsi doma na mateřské tak se budeš starat, protože pracující na to nemají čas a ty seš doma a nic neděláš,,ale tohle člověk pozná z těch narážek, to by musel být hloupej :? Já se hrozně ráda postarám o babičku a dědu, moc je miluji, jsou pro mě vším ale dvě domácnosti jak jsem už psala přestávám dávat :( jenže pokud to neudělám já, neudělá to nikdo a já nemám to srdce babičce a dědovi nepomáhat
Prosím o zachování anonymního příspěvku, týká se to rodinné záležitosti, děkuji :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8151
15.10.14 21:45

A co zaplatit nějakou službu a o náklady se podělit s těmi co nemají čas pomáhat???

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6578
15.10.14 21:47
@anickadomnik píše:
A co zaplatit nějakou službu a o náklady se podělit s těmi co nemají čas pomáhat???

Přesně tohle mě taky napadlo. :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
15.10.14 21:48

Hele, v každém městě, doufám, existuje pečovatelská služba, a tam se dá spousta věcí objednat a platí se minimální částky. Teta tam před důchodem dělala, takže by ti to trochu ulevilo v té péči o jejich dománost a o staroušky.
Ke zbytku rodiny ti nemám co říct, nechci ti přidělávat vrásky výrokama na jejich adresu :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8940
15.10.14 21:48

Omezila bych to na jeden den - na sobotu. Prádlo můžeš posbírat a potom vyprat a vyžehlit v klidu doma a pak ho tam odvézt, upéct můžeš taky doma. Udělal bych tam v sobotu úklid, uvařila a jela domů. Potřebuješ taky nějaký volný den :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2562
15.10.14 21:50

Takže až chlapeček začne běhat, bude celý víkend v ohradě??? Abys uklidila?
Okamžitě bych si to v rodině zostra vyřešila. A je fakt, že šikovná ženská, co chce něco přivydělat by na jedno odpoledne za týden dojít mohla, některým stačí jednorázově +-pětikilo, aby to vypadalo obstojně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.14 21:52
@anickadomnik píše:
A co zaplatit nějakou službu a o náklady se podělit s těmi co nemají čas pomáhat???

Bylo by to nejlepší ale můj otec by nejraději(a bylo mě to řečeno),aby si babi a děda dělali vše sami, že prý budou mít alson' trochu pohybu. Ještě mě vynadal, že jim to usnadnuji jenže oni opravdu nemůžou :( Jednou jsem tam nepřijela a babička vytřela koupelnu, záchod a pod postelí a děda musel vytřít ten zbytek, protože se jí udělalo špatně :( můj otec tvrdí, že babička ráda přehání a že jiné ženy v jejím věku fungují normálně. Takže tudy cesta nevede :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
15.10.14 21:54
@terinka4444 píše:
Hele, v každém městě, doufám, existuje pečovatelská služba, a tam se dá spousta věcí objednat a platí se minimální částky. Teta tam před důchodem dělala, takže by ti to trochu ulevilo v té péči o jejich dománost a o staroušky.
Ke zbytku rodiny ti nemám co říct, nechci ti přidělávat vrásky výrokama na jejich adresu :hug:

Děkuji :hug: už jsem to vysvětlila níže proč to nejde…

  • Citovat
  • Upravit
1210
15.10.14 21:55

Taky bych to viděla na nějakou paní, která by si chtěla vydělat občasným úklidem. O její zaplacení bych se podělila se zbytkem rodiny. Já bych přijela o víkendu jeden den uvařit a poklábosit s prarodiči.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2562
15.10.14 21:55

Ještě mi řekni, jak velký byt mají prarodiče? Já uklidila dneska takovej šílenej bordel za odpoledne, že jsem tomu sama nevěřila. Tak jestli to moc nežereš taky ten úklid… a u mámy, co má vekej dům, to mám taky max za den. A že tam se dokáže nadělat, je to průchoďák a taky s línýma příbuznýma za bukem :mrgreen:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1908
15.10.14 21:55

Zapojila bych pečovatelkou službu, aby zajistila nákupy, úklid, jídlo…není to žádná ostuda nebo neschopnost. Aspoň třeba ob víkend, aby jsi si odpočinula a měla čas sama na sebe, máš svoji domácnost. Zvládat dvě domácnosti, jak popisuješ a ještě k tomu miminko je cesta do pekla :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7009
15.10.14 21:55

Jídlo bych si uvařila přes týden v klidu, zamrazila a přivezla zmražené, vytírání 2× za víkend nechápu, když prádlo dobře pověsíš, tak ho pak nemusíš žehlit, myslím, že si to děláš hlavně sama :nevim:
Mimochodem kdy máte nějaký společný čas s mužem pro sebe, když strávíš většinu víkendu u prarodič, on sám doma a pak přijedeš úplně vyšťavená? Proč tam nemůžeš jet třeba ve všední týden, o víkendu být doma s mužem, poslat ho s kočárem na procházku, pofackovat si v klidu svoji domácnost?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.14 21:56
@Ivtcha píše:
Omezila bych to na jeden den - na sobotu. Prádlo můžeš posbírat a potom vyprat a vyžehlit v klidu doma a pak ho tam odvézt, upéct můžeš taky doma. Udělal bych tam v sobotu úklid, uvařila a jela domů. Potřebuješ taky nějaký volný den :kytka:
:palec: děkuji moc, to je docela dobré řešení :hug: zakladatelka
  • Citovat
  • Upravit
1908
15.10.14 21:59
A proč se rozhoduješ podle toho, co říká otec, navíc když nemá tendenci pomáhat. Požádat pečovatelskou službu je rozhodnutí babičky a dědy. @Anonymní píše:
Bylo by to nejlepší ale můj otec by nejraději(a bylo mě to řečeno),aby si babi a děda dělali vše sami, že prý budou mít alson' trochu pohybu. Ještě mě vynadal, že jim to usnadnuji jenže oni opravdu nemůžou :( Jednou jsem tam nepřijela a babička vytřela koupelnu, záchod a pod postelí a děda musel vytřít ten zbytek, protože se jí udělalo špatně :( můj otec tvrdí, že babička ráda přehání a že jiné ženy v jejím věku fungují normálně. Takže tudy cesta nevede :nevim:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.14 22:01
@Bibi239 píše:
Jídlo bych si uvařila přes týden v klidu, zamrazila a přivezla zmražené, vytírání 2× za víkend nechápu, když prádlo dobře pověsíš, tak ho pak nemusíš žehlit, myslím, že si to děláš hlavně sama :nevim:
Mimochodem kdy máte nějaký společný čas s mužem pro sebe, když strávíš většinu víkendu u prarodič, on sám doma a pak přijedeš úplně vyšťavená? Proč tam nemůžeš jet třeba ve všední týden, o víkendu být doma s mužem, poslat ho s kočárem na procházku, pofackovat si v klidu svoji domácnost?

Manžel je většinu týdne doma, do práce chodí hlavně na víkend, tak proto k nim jezdím na sobotu a neděli.
Podlahu vytírám z toho důvodu, že za ten týden co tam nejsem je zašpiněná a ulepená a když tam celý víkend poletuju a vařím a uklízím, tak to zadupu a je to na setření znovu, takže to přejedu na rychlo podruhé a jedu domů.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová