Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahojky holky chtela bych jsem se zeptat zda nektere s vas co jste byly v manzelske poradne tak jestli vam pomohli anebo ne? dneska nas jdu objednat do manzelske poradny akorat mam s toho docela strach. u nas je problem ten, ze ja jsem ho podvedla s jeho nej kamosem a on byl ci je alkoholik a taky me pred 2roky a neco podvedl s jednou holkou v me nejtezsi situaci a to v te jak jsem porodila mladsiho syna a malem mi umrel byl 3 dny v inkubatoru a ja jsem ho ani nevidela. chceme zacit od zacatku a chceme zkusit tu poradnu. pomohli vam v podobne situaci co jsme mi? anebo uz to nema cenu zachranovat? a co nas tam vse ceka? moc dekuji za zkusenosti a vase rady
@milena13: Měli byste zkusit zachránit vztah, odejít můžeš vždycky. Ale v dnešní době spousta lidí vzdává své manželství, to dokazuje i dnešní vysoká rozvodovost…
Terapeut v manželské poradně vám maximálně může nabídnout něco jako radu nebo průvodcovství. Postup, jak byste se měli oba chovat v určitých kritických chvílích. Rozhodně za vás nevyřeší váš problém, neudělá abrakadabra a bude vše zase dobré. To nejtěžší zůstane na vás dvou. Právě to dodržet tu dohodu, nebo tu radu, a snažit se se k sobě chovat tak nějak… slušně, prostě nezabředávat do horších situací.
bude po vás určitě chtít popsat vaši situaci, bude chtít slyšet váš názor. bude to hodně vypjaté, emotivní, ale nemělo by to zklouznout do očerňování a kritiky a přehazování odpovědnosti za krizi na toho druhého. na to by ses měla připravit. Terapeut by měl být připraven případně hádku ukočírovat.
Pokud je chlap alkoholik, tak by se mel jit prvne lecia a az pak bych sla do poradny
@micha.bello dekuji ale jak ho mame zachranit? vsak jsme si nikdy nemeli o xem povykladat atd a proto je ten vztah asi uz ztraceny a proto potrebujeme pomoc. trapim se jak ja taki on a podle me je ta manzelska poradna u nas hodne za potrebi a jen doufam, ze nam tam pomuzou akorat nevim ba jak dlouho nam pomuzou. @Emilie dekuji moc za vysvetleni s v te poradne se uz taky nekdo rozhodl pro to, ze se rozvedli? anebo vsem pomohli? dekuji
@martina.se chceme zatim oba dva, ale nevim na jak dlouho.mam s toho docela strach a moc to boli. @MilijonDolarBejby no zatim mi slibil, ue prestane pit a zatim se 2dny drzi na lecbu ho nedostanu ikdybych chtela
Pomůže určitě trochu i to, jak partner zareaguje na případný návrh pojdme do poradny… vidíš, jestli vůbec chce něco pořešit… jsem před asi rokem a půl řekla svému už budoucímu bejvalýmu, pojďme někam do poradny, k doktorovi, za duchovním, kamkoliv, kde máš důvěru, vyber si to sám, prosím, pojďme to zkusit zlepšit, kvůli sobě i malýmu… no, že o tom bude prý přemýšlet… a pak mi za 3 hodiny na to řekl, že byl zaplatit nějaké poplatky za schránku, a dál už nic… pro něj hotovo… no, pro mně teda teď už taky. Ta jeho reakce byla jasná zpráva
@milena13 píše:
@martina.se chceme zatim oba dva, ale nevim na jak dlouho.mam s toho docela strach a moc to boli. @MilijonDolarBejby no zatim mi slibil, ue prestane pit a zatim se 2dny drzi na lecbu ho nedostanu ikdybych chtela
hm, tak pokud to vydrzi, tak bych to zkusila. pokud ne a lecebnu odmita, tak bych se ani nesnazila neco zachranovat, protoze by bylo jasne, ze on nema zajem a poradna by byla zbytecna. hodne stesti preju ![]()
Oceňuji vaší odvahu řešit problémy a snahu zachránit manželství. V poradně jsou zkušení odborníci, kteří vám určitě pomohou.Ke smutné události, která vás postihla nemám slov. Přeji hod
ně sil a držím palce v boji o vztah.
@maminazplzne tak tady toto podobne jsem zazila ja s michalem pred temi 2 roky rekla jsem mu pojd kvuli klukum do poradny kvuli toho co jsi udelal a on mi nejdriv rekl, ze tam pujdeme tak jsem nas tam sla objednat a on mi potom rekl, ze nikam nepujde a potom se to na chvili zmenilo a ted to znova zacalo. akorat ted mi sam rekl, ze tam chce jit, ze udela vse pro to aby jsme spolu zustali.tak snad to dodrzi a pujseme tam jinak fakt uz bude konec a to ja zatim nechci.
@milena13 píše:
@micha.bello dekuji ale jak ho mame zachranit? vsak jsme si nikdy nemeli o xem povykladat atd a proto je ten vztah asi uz ztraceny a proto potrebujeme pomoc. trapim se jak ja taki on a podle me je ta manzelska poradna u nas hodne za potrebi a jen doufam, ze nam tam pomuzou akorat nevim ba jak dlouho nam pomuzou.@Emilie dekuji moc za vysvetleni s v te poradne se uz taky nekdo rozhodl pro to, ze se rozvedli? anebo vsem pomohli? dekuji
Ráda bych tě opravila, tato část záleží jen na vás. Poradna vás jen povede, není to tak, že oni váš vztah zachrání. Poradí vám radami, proto poradna, ale nelze se na ně spoléhat, že to budou oni, kdo váš vztah zachrání. Budete to jen vy a vy, kdo bude muset nyní tvrdě pracovat (a nemám na mysli tvrdou fyzickou práci jako takovou). Tudíž nelze odpovědět, za jak dlouho vám pomohou.
@MilijonDolarBejby pokud neprestane pit tak je jasne, ze se rozvedeme. a on to sam vi a chce to zachranit ja orestabu neco mit s tim chlapem a on prestane pit a zkusime to od znova tak snad to vydrzi dali jsme si posledni sanci a dekuji.
@Lady4 moc moc dekuji ja jsem taky rada, ze to chce manzel zachranit a i ja to chci zachranit jen se modlim aby tam manzel sel a pomohlo nam to. v hloubi srdci ho stale miluji, ale i zaroven nenavidim.ale udelal si to sam
@Emilie mas pravdu vim, ze to bude jen a jen na nas, ale bojim se toho hodne.ted to bude hodne bolet, ale je tady posledni sance a to tady tato.bude to dlouho bolet dlouho to bude podle me trvat nez nam pomuzou, ale zase si rikam je tu za 5min12 a musime vse udelat pro to aby jsme ten nas vztah zachrili nez bude pozde. a doufam, ze nam to fakt upevni vztah.
Kdyby mě chlap podvedl v době, kdy by našemu synovi šlo o život, to bych neuměla odpustit
Ani kvůli zachování rodiny apod. Jinak moje mamka byla s otcem tenkrát v poradně a stejně jim nepomohli(díkybohu).Jestli je alkoholik, tak to je o to horší…