Reklama

Látkové pleny Haipa Daipa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leňula2
Echt Kelišová 9022 příspěvků 01.02.10 15:29
Haipa Daipa

Ahoj všechny, které používáte látkové plenky :-) ,

jdu za vámi pro radu. Zatím používám obyčejné čtvercovky. Jednu složenou na novorozeňák, další na obdélník. Na zadeček pak dávám separačku. To všechno sepnu snappkou a na to dávám Poplini PopoWrap. Protože už je Markétka hodně mrštná, začíná mi tohle všechno na ni nasoukat dělat problémy :lol: . Především ten novorozeňák se mi dost rozjíždí. A tak uvažuji o změně. Našla jsem tvarovanou plenku Haipa Daipa (klasik nebo pastelka). Máte s ní některá zkušenost a jak velký je mezi nimi rozdíl? A dají se na tuto plenu dát ty PopoWrapky?

Děkuji moc za odpovědi a látkování zdar :kytka: !

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 01.02.10 15:38

Ahoj, mám pastelky i klasiky.

Používali jsme cca od 4m, používám do teď, ale už mi z nich vyrůstá, má 9,5 kg a 74cm. Ještě se dají, ale už to na dlouho nebude.

Pastelky mají ten plochý lem, tudíž jsou lepší, že neotláčejí, ale občas tím nařasením utekla stolice, pokud byla tekutší a bylo jí hodně.

Klasiky zase díky kulatému lemu líp těsní, ale přijde mi, že třeba na zádech ten kulatý lem tlačí, přijde mi dost robustní.

My teď zase jedem ve čtvercích, buď narovno v gatích Bambino mio, sice větší kakání schytají i svrchňáky, ale mám dvoje, tak se halt vyperou, praní na 60 ani sušička jim nevadí.

A nebo dávám sklad na draka, přijde mi lepší jak na novorozence, líp se s ním manipuluje, i když se Mates kroutí.

Pokud máš dítě průměrné až podprůměrně velké, tak bych doporučila pastelky, pokud předháníte všechny tabulky a je to cvalda, tak to není až po nočník. ¨Možná pokud máš možnost je někde vidět naživo, jestli by se vím už nevyplatilo koupit ty XL.

Teď už je dávám třeba na ven nebo na přebalování venku, líp se s nimi manipuluje než se čtvercovkami.

Počítej s delší dobou schnutí než u čtverců, také s tvrdnutím, před použitím jsem je musela vždy trochu rozemnout, dokud jsem neměla sušičku.

Popowrapky na ně jdou určitě, máme doma.

leňula2
Echt Kelišová 9022 příspěvků 01.02.10 17:26

čičinko Děkuji za info. Můžu se ještě zeptat…? Kolik bych asi těch plen potřebovala? Mám spoooustu čtvercovek, který bych do toho asi vkládala. No, popravdě, nemám na to moc peněz, tak proto se ptám :oops: .

Hilda
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 02.02.10 09:45

Ahojky,
pokud bys chtěla používat jen Haipu, tak si myslím, že optimální počet by byl 24 když vezmu v potaz, že budeš prát jednou za 3 dny a spotřebuješ 6 plín za den. Ten zbytek je nutná rezerva na dny, kdy miminko kadí a čůrá víc než obvykle a je jich potřeba namísto šesti třeba 9 :wink:

Hilda
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 02.02.10 09:47

Ty čtvercovky bys vkládala jen do Haipy, nebo bys je používala i samostatně? Potom by Ti těch plen podle mě stačila půlka, třeba 12 :wink: Taky záleží kde susíš, jestli máš v koupelně žebřík jako já, tak Ti uschnou během 1 dne i teď v zimě. Pokud je věšíš, musíš počítat tak se 2 dny.

leňula2
Echt Kelišová 9022 příspěvků 02.02.10 13:23

Hildo Myslela jsem si, že bych ty čtvercovky vkládala do Haipek. Ale tím se asi nic nevyřeší a neušetří, co :roll: ?

Nedomlelka
Nováček 1 příspěvek 04.02.10 21:13
Nesušit na topení

Ahoj Leňule, já teď začínám látkovat a HD mě nadchly. Teda jiných moc nemám, ale principielně HD snadno schnou (pač mají jen 2vrstvé froté). Mě schnou i na sušáku dobře. Při pokojové teplotě tak za 16 - 17 hodin. Na topení ani na žebříku jsem to nezkoušela, protože se všude uvádí, že pak plenky hrubnou a tak bych je nerada zničila (druhý mimčo snad na tom také odchovám:-)).S Hildou souhlasím ohledně počtu. Já mám teď celkově 16 plenek - 12 HD, 2 HD druhá ruka a 2 sketch druhá ruka. S tím že mám nějaké čtverce v záloze, zatím ale nebyly třeba. Peru 1× za 2 dny. Mám sice ty čč, ale skládat to se mi nechce (už teď si zvykám na trošku víc práce než s jednorázovkama a nechci si to znechutit :lol: ), takže jsem ještě přiobjednala 5 pastelek a na MMB koupila 2 konopky Ellas House z druhé ruky. To už bude stačit úplně, snad.
Také jsem původně přemýšlela, že bych do HD vkládala čtvercovku, ale to by mala byla jak kulička, právě se plazí a tak bych jí to nechtěla komplikovat. Navíc při lehu na zádech by to asi nebylo nic příjemnýho :mrgreen: . Takže když něco dovnitř, tak HD vkládačku, mám jich 6 a to je až až (na teď možná časem ne). Jo a mám ke všem plenkám separační fleese vložky. To je paráda, když se „urodí“ tak nemusíš prát celou plenu, ale je přepereš tu vložku - a ta jde dobře.
Tak jsem snad moc neunavovala.

leňula2
Echt Kelišová 9022 příspěvků 08.02.10 14:57

Nedomlelko Děkuji za další info o HP :-) . Toho není nikdy dost! Zatím teda furt jedu ve čtvercích :roll: .

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 09.02.10 23:39

Ja mam 9 HD pastelka, 3 HD klasika a 4 Imse Vimse biofrote, podobny princip, maji taky „chobot“.

Myslim, ze pokud nechces moc utratit, tak kup spis jen par HD a dopln to skladem ze ctvercu.

Ja peru obden, vzdycky se to nejak nastrada, driv si na obleceni blil, ted zase vymeta podlahu. Plus jsem davala ctverce pod zadek, myla jsem s nima a susila zadek, tak to vzdycky nejak vyslo na tu pracku.

Pokud to mam tak hrube odhadnout, tak bych to videla tak na 8 plenek s tim, ze treba na poledni spanek dat ctverce, kdyz dite hned usne, tak necura a po spani hned prebalis, kdyz ti vyjde prebaleni pred koupanim, tak taky ctverce a kombinovat HD a sklady.

Pokud bys chtela vyuzit ctverce jako sava jadra a nechce se ti jit do ctvercu na rovno, tak jsou dobre vazaci plenky hemp hour strap od baby idea.Ty ti vydrzi az po nocnik, schnou podle me priblizne stejne dlouho jako HD, a muzes v tom dite v lete vypoustet i bez svrchnaku jako extra prodysnou variantu.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 09.02.10 23:50

Leňulo - nebudu to dočítat, jen letem světem.

Podle mě jsi nezvolila svrchňáčky ideálně. PopoWrapky jsou objemné kalhotky dělané na velké Popo kalhotkovky, na sklad jištěný snappkou nebo Haipu, která se zapíná stejným způsobem, bych to já nedávala.

Čtvercovku do Haipy klidně coby vkládačku můžeš dát, proč by ne, ale pro takhle malé mrně je to asi zbytečné.

Co se týče toho, kolik plenek potřebuješ - já nejsem příznivcem kompletních sad. Každému sedí něco jiného, jednak Tobě, coby vrchnímu přebalovači, ale hlavně taky dětem. Haipy mi přijdou spíš na štíhlejší děti, maminky takových těch typických buřtíků si pochvalují třeba bokové Tots Bots, to je prostě různé. Vždycky je dobré koupit spíš pár plenek na zkoušku.

A co třeba takové zavazovačky Hemp Hour Strap? To je variabilní plenka, cenově dostupná a dobře bys využila ty svoje čtverce jako vkládačky. I když pro takové mrňátko by možná byly ještě lepší obyčejné pletené zavazovačky.
Do zavazovačky nějaká vkládačka přijít musí.

leňula2
Echt Kelišová 9022 příspěvků 12.02.10 17:49

Já se furt ptám :roll: … A kolik by těch zavazovaček asi tak bylo potřeba, kdybych používala jen je? Asi si jedny koupím a ozkouším. A na ty by se hodily ty moje svrchňáčky? I když já je už brzy budu muset vyměnit za větší velikost. Tudíž bych mohla přejít na nějaké jiné. Poradila bys, které by se hodily k těm zavazovačkám?

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 12.02.10 18:00

Leňulo, zavazovačky používám hojně já.
Ale teď pomalu přecházím na pleny kalhotkové - už to prostě chtělo změnu ;-)

Mám obyčejné pletené zavazovací pleny Disana - skvěle fixují poskládaný čtverec na obdélník, bohužel se ale musí hódně často přebalovat.
Teda alespoň já přebaluji často.
Plena sama o sobě není moc savá, ale neuvěřitelně rychle schne, suším je na topení a jsou OK.
Není již potřeba hodně, ze začátku jsem měla jen 3 a „točila“ jsem je. Po každém použití jsem je přeprala v ruce a na topení byly za chvilku suché.
Teď už si ani netroufám říct, kolik jich mám :oops:
Jsou cenově hodně dostupně - cca 80Kč za kus.

Pak jsou ještě zavazovací Hemp Hour Strap od Babyidea, ty jsou barevné a jsou mnohem savější, už bych si ale netroufla je je přeprat v ruce a použít dál.

Svrchňáčky - přemýšlela jsi třeba o vlně?
Já ji zbožňuju :oops:
Vlňáčky na patentky dělají (teda aspoň nám) zbytečně velký zadeček - ale ani to není pro Matyho problém.
Naopak se mi zdá, že docela málo objemné balení dělají vlňáčky Longies a Shorties

leňula2
Echt Kelišová 9022 příspěvků 12.02.10 21:24

O vlňáčkách jsem uvažovala, doporučuje mi je jedna známá (ty Longiesky). Jenže já si jaksi nedokážu představit, jak to funguje :oops: . Ona používá klasický čtverce složený na draka a do toho vkládá čtverec na obdélník. Jenže já když to takhle udělám, tak mi hovínka vždycky protečou do svrchňáčků (ty to naštěstí udrží vevnitř :-) ). Možná to nějak blbě dělám… A když je to jen málo zašpiněný, tak to jen přeperu v ruce a usuším. Jenže s těma vlňáčkama nevím jak? Budou špinavý a v ruce mi to přijde blbý prát, ne? Já nevím no. Mám pocit, že bych jich musela mít hrozně moc.
Je to se mnou těžký, jsem děsně nerozhodná (navíc mažel mě v nakupování nových plínek nepodpoří, má pocit že čtverce a PopoWrapky přece stačily doteď, tak budou stačit navždy :roll: )

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 12.02.10 22:18

Leňulo, je možné, že plenu málo utahuješ v oblasti nožiček a proto ti to protéká.
Co se týče vlňáčků, tak to je snad nejzdravější forma přebalování, ale taky je s nimi docela práce!!
Já je neperu v pračce, perou se v ruce v šamponu na vlnu a poté se ještě impregnují v lanolinové lázni, aby neprovlhávaly.
Schnou docela dlouho, někdy i dva dny. Neměly by se dávat na topení, sušit v sušičce ani na sluníčku!

Nejdřív bych se zaměřila na techniku „balení“ do plen, protože v tom asi bude ten problém protékání.
POkud by ti stolička pokaždé vytekla na vlňáky, tak bys nedělala nic jiného než že pořád jen prala v ruce a ipregnovala - to bys jich musela mít v záloze fakt hodně :-?

Já mám patery vlňáčky a mě to stačí.
Ale budu pořizovat další, protože jak už jsem psala, vlnu zbožňuju :oops:

Nerozhodná určitě nejsi, spíš jsi taková „nedotknutá“ :lol:
Promiň za to označení, ale já chodím s holkama do diskuze Bavlněné plínky a tam se rozebírají pleny ve velkém a hlavně se tam teda ve velkém nakupuje :roll: :lol:
Něco jako davová psychóza :nevim:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 12.02.10 22:30
leňula2 píše:
Já se furt ptám :roll: … A kolik by těch zavazovaček asi tak bylo potřeba, kdybych používala jen je? Asi si jedny koupím a ozkouším. A na ty by se hodily ty moje svrchňáčky? I když já je už brzy budu muset vyměnit za větší velikost. Tudíž bych mohla přejít na nějaké jiné. Poradila bys, které by se hodily k těm zavazovačkám?

Víš co, nejdřív fakt lepší vyzkoušet, jestli nemáš dítě moc velkou chobotnici, jestli Ti takové přebalování vyhovuje a tak. Těžko říct, kolik kdo potřebuje, záleží kolik které dítě vyměšuje, jak často bys prala a jak dlouho Ti to schne.
Dobře uvázaná zavazovačka taky dobře těsní, resp. pletená každopádně ve většině případů chytí i míchaná vajíčka, HHS je lepší na tuhé hovínko. Zavazovačka+vlňáčky je moje oblíbené balení, určitě tyhle kalhotky preferuju před PULkama. Nemůžu říct, že by se nám vlňáčky ohovnily extra často (taky jsem se toho dost bála a nemohla se odhodlat, ale opravdu není třeba). Kalhotková plenka nebo zavazovačka to chytí.

A počet gatěk - ono není vůbec nutné mít např. troje v každé velikosti, my klidně střídáme menší s většími, prostě co přijde pod ruku a plus mínus to padne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >