Harmony test misto klasickeho screeningu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beruska9
Extra třída :D 10647 příspěvků 23.12.17 01:41
Harmony test misto klasickeho screeningu

Jsem cerstve tehotna a doktorka mi nabidla vyber mezi Harmony testem a klasickym prvotrimestralnim screeningem (krev+utz)…mate nekdo zkusenost? Stoji to za ty penize? Je mi 35, takze uz pomerne rizikovy vek, ale zatim sbiram informace, mam par tydnu na rozhodnuti.

Příspěvek upraven 23.12.17 v 03:52

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 02:18

To jsem jeste neslysela. Co to je? Pridam se pokud nevadi. Mam pred screenem tak by me to zajimalo. Dekuji 8)

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4866 příspěvků 23.12.17 03:04

Ja na tom byla tady u nas (USA). Mne to teda hradila pojistovnu. Sla jsem tam 10tt a asi za 10 dni mi volali, ze dite je zdrave a ze je to holka. Ja si to nemuzu vynachvalit. Mne bylo 42, takze me to hodne uklidnilo. To ze by tam neco mohlo byt, byla pravdepodobnost mensi nez 1%.

mau-mau
Závislačka 3172 příspěvků 23.12.17 06:04

Ja bych šla na oboje. Prvotrimestrální screening je hrazený pojišťovnou a Harmony (prenascan, panorama test a další) jsou placené. V některých případech hraničních nálezů ze screeningu je i panorama hrazený. :palec:

eMa321
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 23.12.17 06:37

Já jsem byla na 1. screeningu a protože mi MUDr v Gennetu řekl, ze jeho úspěšnost je cca 85%, hledala jsem další přesnější metodu. Nabízel by se odběr plodové vody, ale protože mi výsledky screeningu dopadly nad očekávání dobře, nechtělo se mi podstupovat invazivní zákrok. Další možnosti byl screening z krve a chromozomu v ni s přesností cca 98 %. Rozhodla jsem se pro něj, zaplatila 12.500 tis. Byl to Prenascen. Výsledky jsem věděla za 10 dni. Negativní :) A čekáme holčičku. Upřímně si myslím, ze jsem si u negativního 1. scoringu potvrdila výsledek. Brala jsem to tak, ze když je ta možnost, a je to otázka peněz, tak to využiji. Doporučila bych klasický 1. screening podstoupit a podle výsledku se rozhodnout případně pro další test. Nebo ušetřit peníze na kočárek ;)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 23.12.17 07:54

@mau-mau prvotrimestralni screening neni hrazeny pojistovnou.

eMa321
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 23.12.17 07:57

Platila jsem 1100 a pak mi to vše proplatila ozp na účet

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 23.12.17 07:59

@eMa321 ano, taky jsem platila 1100 a moje pojišťovna má nějaký program pro těhotné, ze kterého můžeš čerpat 1500, takže mi to taky proplatí… ale automaticky hrazeny není

andelka83
Neúnavná pisatelka 19626 příspěvků 23.12.17 10:35

Já bych šla na klasický a podle výsledků případně využila ten druhý. Mně je 34,5 a byla jsem na klasickém před pár dny, vyšel bezvadně. Takže žádné další testy neplanuju.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 10:44

Byla jsem teď na Panorama testu. Dělá to nějaká laboratoř v Plzni, která má licenci od americké firmy. Dle mého dr není v tom případě nutný NT prvotrimestralni screening, protože tyto testy z krve jsou přesnější (prvotrimestralní 95 procent, Panorama a spol 99 procent). Dala jsem si rozšířenou verzi za 15 tis., kde zkoumají i méně časté syndromy. K tomu mi dr udělal podrobný ultrazvuk, kde zkoumal vše včetně šíjoveho projasneni, nosní kůstky (má licenci na NT screening) atd. Vše včetně Panoramy vyšlo v pořádku, dle mého dr. tedy nejsou nutné další testy ani odběr plodové vody. Je mi přes 40.

Anonym, protože moje těhotenství ještě není úplně v oficiální:)

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 23.12.17 10:57

Já bych na ten screening šla, přeci jen je to i hezký zážitek, když můžeš mimčo vidět na pořádném ultrazvuku a doktor ti popíše, co a jak :) Podle výsledků pak uvidíš, jestli investovat ty peníze do dalších testů, přeci jen je to cca 15 000 jen na ty tři základní trizomie + určení pohlaví, pokud se během roku nic nezměnilo, a za to už by byl pěkný kočárek :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 11:06
@Michelle_M píše:
Já bych na ten screening šla, přeci jen je to i hezký zážitek, když můžeš mimčo vidět na pořádném ultrazvuku a doktor ti popíše, co a jak :) Podle výsledků pak uvidíš, jestli investovat ty peníze do dalších testů, přeci jen je to cca 15 000 jen na ty tři základní trizomie + určení pohlaví, pokud se během roku nic nezměnilo, a za to už by byl pěkný kočárek :)

Panorama je za 15 tis na asi 10 syndromu plus pohlaví. A ten podrobný utz by měli dělat tak jako tak k tomu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 11:12

Ja temto harmony testum neverim, falesne mi ukazal ze je dite nemocne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 11:19
@Anonymní píše:
Ja temto harmony testum neverim, falesne mi ukazal ze je dite nemocne

Oni neříkají ze jsou 100 procentní ale jen 99. Pořad je to nejpřesnější neinvazivni screening. NT řekne nějakou pravděpodobnost a co, taky to není nic úplně jasného. Četla jsem tady, ze se narodilo dítě s DS když byla pravděpodobnost z NT screeningu něco kolem 1:4000. Kdo chce mít ohledně chromozomu 100 proc jistotu, musí na odběr plodové vody. Je to těžké rozhodování.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 11:21
@Anonymní píše:
Oni neříkají ze jsou 100 procentní ale jen 99. Pořad je to nejpřesnější neinvazivni screening. NT řekne nějakou pravděpodobnost a co, taky to není nic úplně jasného. Četla jsem tady, ze se narodilo dítě s DS když byla pravděpodobnost z NT screeningu něco kolem 1:4000. Kdo chce mít ohledně chromozomu 100 proc jistotu, musí na odběr plodové vody. Je to těžké rozhodování.

Jako jo ale kdyz to stoji tak strasny penize a kvuli tomu jsem zbytecne byla uplne v pr… a musela na plodovku tak me to vazne nastvalo

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >