Helios Brno azoospermie - dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 20:42
Helios Brno azoospermie - dotaz

Ahoj holky,
manžel má azoospermii. Má nevyvinuté varlata a už od mládí si píchá injekce na zvýšení testosteronu. V 11/2014 byl výsledek spermiogramu „azoospermie i po centrifugaci v 2,5 ml, Ph 8,4.“ V 12/2019 byl výsledek "v neředěném vzorku nalezeny oj. pohyblivé spermie v 2ml, pH 8,1. Letos byl na spermiogramu a nebyly tam žádné spermie v 4,8 mů pH 8,0. Může mi prosím někdo vysvětlit co to znamená?

Cca před měsícem jsme navštívili Helios v Brně. Byli jsme u pana primáře, který nám řekl, že by manželovi provedli zákrok, kdy se odeberou manželovi spermie (tesa?) a následně se oplodní moje vajíčka.
Nicméně nás připravil na to, že u manžela se spermie nemusí objevit a můžeme použít spermie od dárce.

Pochopili jsme to s manželem tak, že abychom nemuseli platit za zmrazení vajíček nebo znovu podstupovat odebírání vajíček, tak by jsme měli být do odběru vajíček a spermií rozhodnuti, že pokud tam manžel nebude mít spermie, použijí se od dárce. Nevím, zda jsem pevně rozhodnuta mít spermie od dárce, dá se nějak ovlivnit, aby tam manželovi spermie našli?

Měli jste někdo taky takový postup?

Při první návštěvě je to spousta nových informací a postupně si třídím nejasnosti a dotazy. Nicméně bych ráda něco věděla ještě před další konzultací.

Děkuji za odpovědi a vaše názory.
Prosím anonym.

Reakce:
Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1191 příspěvků 31.07.19 20:53

Postup znám pouze teoreticky. Předpokládám, že ty podstoupíš hormonální stimulaci, aby získali více zralých vajíček. Ta budou v den odběru oplodněna spermiemi manžela, případně dárce. Myslím, že by bylo dobré popřemýšlet, zda i v případě, že manželovy spermie získají, neoplodnovat napůl s dárcem. Záleží, jakou kvalitu lze při diagnóze manžela očekávat. Pokud vzniknou embrya, mrazí se. V Heliosu nepreferují čerstvé transfery.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 21:44

Zažili jsme - manžel podstoupil MESA a následně i TESA… dělali v jednom dni… spermie našli, ale nebyly vhodné k oplodnění, nebo byly již mrtvé, předem jsme podepsali případný souhlas s dárcem, takže vajíčka byla odebrána a oplodněna dárcem, proběhl transfer čerstvého pětidenního embrya, bohužel se nezadařilo, ale dále jsme zkoušeli KEty… v den odběru jsem brečela, byla jsem strašně smutná, že se spermie nenašly, ale s odstupem jsme se s tím oba smířili a teď si z toho děláme spíš srandu… Každopádně to, že případně budeme mít dárce nikomu neřekneme, v tom máme absolutní jasno! :mrgreen: klidně se ptej, co by tě zajímalo - použij prosím citaci, jinak si nevšimnu, že jsi psala, děkuji!

Helca83
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 31.07.19 21:47

Ja to taky znam jen teoreticky a jen z jineho CARu, ale co mi bylo receno, mi davalo smysl. Kdyz je vysledek MESA/TESE nejisty, delava se pred stimulaci zeny a ziskane spermie se mrazi. Ony totiz zmrazene lepe preziji, lepe nez samotne vajicko a mate cas se rozhodnout jak postupovat. Az kdyz se vi, jak na tom muz je, podstupuje stimulaci zena. Kdyby to chteli delat naraz, meli byste byt rozhodnuti predem, a tam bych se taky klonila k oplodneni parner/darce treba pul napul, pokud by partnerovy parametry byly zle; protoze si vem, ze ani pri tom operativnim zakroku nemusi najit kvalitni spermie :nevim: Ale je to takove divne, protoze oba budete pod narkozou nebo kratce po ni, ten zakrok je pro chlapa pomerne bolestivy, a v bolestech se pak budete na miste rozhodovat o postupu dle akt. kvality spermii a poctu vajicek? To je takove… ne uplne prijemne.

Cinkatko
Povídálka 25 příspěvků 31.07.19 22:29

Ahoj, my chodíme do Gynemu, zákrok Mesa/Tese manželovi dělal Dr. Kočí, take v Gynemu se kterým spolupracuje, dle mého opravdu odborník, určitě na něj koukněte. Podstoupili jsme u něj lečbu, píchání hormonů apod. léků, které určil na základě různých vyšetření. Opravdu věřím, že bez lečby by se nenašlo nic a CAR se o nějakou léčbou před zákrokem absolutně nezajímá. Jediná nevýhoda- za vše se platí a né málo, doposud nás včetně operace a léčby vše stálo kolem 100K. Spermie nám zamrazily, bylo nám řečeno, že je to prý lepší. Takže až nyní, když víme, že máme vlastní, budu začínat se stimulací na IVF. :-) doufám, že alespoň trochu pomohlo

katule.cos
Kecalka 207 příspěvků 01.08.19 09:25

Jestli máš čas googlit, vyhledej si tu můj nick. My řešili taky azoo, ale manžel ji měl způsobenou nesestouplymi varlaty v dětství. My předtím, než šel na mesa/tese, tak se hormonálně léčil. Asi 14 měs, čekalo se, zda se spermie objeví či ne. Řešili jsme to u Dr. Kočího v Praze. A užíval Profertil. Číslům bohužel nerozumím.

katule.cos
Kecalka 207 příspěvků 01.08.19 09:26

A u nás, ptz ho operoval Kočí v Pze, se spermie mrazily. A pak při ivf rozmrazovali.

Váš příspěvek
Reklama