Hematom v 7.tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lendula37
Stálice 77 příspěvků 04.01.09 10:42
Hematom v 7.tt

Ahoj všichni,jsem tady dnes poprvé. Jsem v 7.tt a včera jsem musela navštívit gynekologickou pohotovost. Po mírném špinění jsem včera začala krvácet,ale jen na wc. Myslela jsem že je to konec,ale lékař mi sdělil že mám v děloze hematom. Mám už dva kluky,ale ani u jednoho žádné problémy nebyly. Doktor mi doporučil pobyt v nemocnici,nebo klid na lůžku doma. Napsal mi ascorutin a zítra kontrola u lékařky. Prosím napište,jak se daří vám,které jste měly stejný problém. Jsem z toho všeho na nervy a tak si říkám,že pokud máte dobrou zkušenost,že mě to může povzbudit. Moc díky

Reakce:
Radova
Závislačka 2558 příspěvků 04.01.09 10:50

Ahojky.

Nedalo mi to a přečetla jsem si tvůj příspěvek. Já jsem tohle prodělala teď těsně před vánoci. Byla jsem 19.12. ve 13 tt a jak jsem pekla, a uklízela vždyť to znáš, a ještě mě trošku náš prcek hrál na nervy, tak jsem odpoledne začala taky krvácet. Moc jsem se lekla, tak jsme valili do nemocnice na pohotovost. Tam mi dr. řekl, že mám hematom 5×10 mm, který praskl, a že je to dobře, že to šlo ven, ale že si mě tam musí chvíli nechat, aby to nevyvolalo potrat. A to víš, že mi bylo 4 dny před vánoci strašně. Ale krvácení naštěstí ustalo, mám ještě vysoký tlak, takže mě pozorovali ještě kvůli tomu, jenže já vidím bílý plᚍ a už mi tlak stoupá do závratných výšin.

Jenže nejhorší je to, že vlastně ještě člověk necítí pohyby, tak neví jestli je všechno v pořádku, co?

Chce to doopravdy klid a odpočívat. U prvního jsem to taky neměla, a vůbec žádné problémy. Nakonec mě 23.12. pustili domů s tím, že primář řekl, že prostě musím mít šetřící režim, však všechno musí počkat a musí doma víc pomoct rodina. :roll: No ale znáš to, co si doma ženská neudělá to nemá. :lol:

Hlavně odpočívej, netahej se s ničím těžkým a úklid počká. Musím se to taky naučit. Hlavní je zdraví našich bobánků v bříšku.

Přeju těhoteství bez vážných problémů a hodně štěstíčka.

Lendula37
Stálice 77 příspěvků 04.01.09 11:08
Díky

Moc děkuji za odpověď. Já si po dohodě s manželem vybrala včera pobyt doma. Ležím a řídím je z postele :) Chodím jen na wc. Všichni si moc přejeme aby to všechno dobře dopadlo. Kluci jsou už větší 14 a 9 let,tak už to není tak náročné. Dávali ti i nějaké léky?
Zítra uvidím jak dopadnu u lékařky a pokud to doporučí,tak půjdu raději do nemocnice.

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 04.01.09 11:30

ahojky
u prvniho tehu jsem mela presne to same (vyvolane velkou fyzickou namahou), zustala jsem tyden doma v posteli na ascorutinu, hematom se vstrebal a zbytek tehu uz probihal uplne ukazkove, tak preju to same!! :lol:

Radova
Závislačka 2558 příspěvků 04.01.09 11:40

Lendulko to ti schvaluju, jen lež a odpočívej. Ono to těm chlapům neuškodí trošku je zapojit. :lol:

Já jsem nebrala doma už jiné prášky, jen v té nemocnici. Doma mám jen na tlak a beru Draslík, což mi ho zjistili v nemocnici nedostatek. Jo a ještě takový ty v vitamíny Calibrum mami. A to je všechno. Jinak zvláštní léky nijak neberu.

Moc přeju ať je všechno v pořádku. :srdce:

Lendula37
Stálice 77 příspěvků 04.01.09 12:40
Odpověď

Holky moc vám děkuji za odpovědi a za přání. Musím říct že jsem se aspoň trochu uklidnila. A doufám že to bude v pořádku.

k.a.c.k.a.
Závislačka 3138 příspěvků 04.01.09 15:10

Měla jsem to samé ale v 6 tt. Taky jsem dostala výběr, nemocnice nebo doma- byla jsem doma. Dostala jsem ascorutin a duphaston)na udržení těhotenství) po 14 dnech se zmenšil a vstředbal, hrozí to, že pokud se ti při námaze urve, vezme sebou i mimi. To mi řekl doktor. Pak se to zpravilo, ale teď v 16. tt jsem to měla zase, hematom tam není ale musím se šetřit. přeji ti a´t je vše v pořádku.

Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 04.01.09 22:33

Ahojky Lendulo.........
zjišťuju, že tenhle problém je teď pomerně dost častý u těhotných.Po­pravdě už jsem nad tím několikrát přemýšlela, čím to je, pač moje babička i mamka mi tvrdí, že tohle vůbec neznají-hematom v těhotenství.
Já jsem taky zezačátku těhotenství špinila-občas a pak najednou v 7.tt-šok 8O .............­.prostě ten den si budu pamatovat pořád..jak jsem cítila, že ze mě něco teče…Bála jsem se podívat, protože jsem věděla, že to bude krev :cry: :cry: :cry: No a byla…A bylo jí docela dost............Ten pocit je hroznej, já byla v takovým šoku, že jsem nemohla ani brečet..........
Jeli jsme s přítelem do nemocnice a taky mi dali vybrat-buď hospitalizace, nebo klid doma.........­....Máme 9ti letou dcerku a říkala jsem si, že to doma beze mě nezvládnou, ale naštěstí byly prázdniny-takže se podělily babičky, když byl tatínek v práci a dalo se to.Měla jsem hematom 10×14 mm a ležela jsem v nemocnici přesně dva týdny…Je fakt, že jsem špinila celé ty dva týdny, ale bylo mi řečeno, že je to jedině dobře, že se hematom takhle vyprazdňuje.Ty dva týdny v nemocnici byly-jak se říká-na budku :roll: , zdávaly se mi hrozný sny, ale vyplatilo se................
Prostě, jak píšou holky-hlavně klid, žádný tahání-prostě pokud to jen jde-ležet a nechat se obskakovat 8) :lol: …ale to už sis koukám zařídila…
Takže ať je vše v pořádku a ozvi se, jak pokračuješ...­.........pa

Lendula
Stálice 99 příspěvků 04.01.09 23:25

Ahoj skoro-jmenovkyně :lol: ,

já měla hematom v děloze ve všech třech těhotenstvích (v prvním v 6.tt, ve druhém v 8.tt a ve třetím kolem 10.tt). V prvním těhotenství jsem strávila týden v nemocnici, ve druhém a nynějším jsem to musela zvládnout doma (kvůli našim holkám) a co nejvíc se šetřit. Brala jsem hormony na udržení a ascorutin. Zbytek prvních dvou těhotenství proběhl naprosto bez problémů, i porody byly ok. Pevně doufám, že i to třetí mimčo bude v pořádku. A samozřejmě to Tvoje taky! :wink:

Měj se moc hezky a opravdu hodně odpočívej. :)

Lendula37
Stálice 77 příspěvků 09.01.09 13:54
Poděkování

Ahojky holky. Děkuji Vám za podporu a za všechny vaše odpovědi.
Na kontrole jsem byla v pondělí,mám se stále šetřit. Tak stále ležím…jsem z toho na nervy.
Jsem v 8.tt + 0
Na další kontrolu jdu 15.1.tak mi držte palečky.
Opatrujte se, ať jste všechny v pořádku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >