Hlad dítěte, růstový spurt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Schíza008
Stálice 82 příspěvků 19.01.18 14:48
Hlad dítěte, růstový spurt?

Ahoj. Nedávno jsem sem na emimino psala dotaz týkající se umělého mléka. Dnes se bohužel potřebuji zeptat na možnost růstového spurtu u přibližně dvouměsíční holčičky. Nejsem si ale jistá příznaky. Posledních pár dní bývá vždy odpoledne prakticky až do večera hodně neklidná, moc toho nenaspí celkově a chce být poměrně často u prstu, něco sní, ale zase mi nepřijde, že by se nějak nadlábla. Opravdu nevím, zda jde o spurt, který se v tomto období u dětí objevuje, nebo se mi častěji budí prostě z obyčejného hladu. V noci, ráno a dopoledne bývá klidná, nají se a usne, ale v odpoledních hodinách je to hodně rozházené. Nevím, zda jsou nyní nutné dokrmy, nebo mám zůstat pouze u kojení. :? A ještě jeden dotaz. Čím si myslíte, že ne nejlepší alternativně dokrmovat? Děkuji moc.

Reakce:
 
Bábrdl
Generální žvanilka 21691 příspěvků 19.01.18 15:09
@Schíza008 píše:
Ahoj. Nedávno jsem sem na emimino psala dotaz týkající se umělého mléka. Dnes se bohužel potřebuji zeptat na možnost růstového spurtu u přibližně dvouměsíční holčičky. Nejsem si ale jistá příznaky. Posledních pár dní bývá vždy odpoledne prakticky až do večera hodně neklidná, moc toho nenaspí celkově a chce být poměrně často u prstu, něco sní, ale zase mi nepřijde, že by se nějak nadlábla. Opravdu nevím, zda jde o spurt, který se v tomto období u dětí objevuje, nebo se mi častěji budí prostě z obyčejného hladu. V noci, ráno a dopoledne bývá klidná, nají se a usne, ale v odpoledních hodinách je to hodně rozházené. Nevím, zda jsou nyní nutné dokrmy, nebo mám zůstat pouze u kojení. :? A ještě jeden dotaz. Čím si myslíte, že ne nejlepší alternativně dokrmovat? Děkuji moc.

Abych byla upřímná, podle mě je „růstový sport“ jen výmysl kojicích aktivistek, aby si nějak vysvětlily situaci, kdy je dítě stále hladové, když podle jejich náboženství "mléka nemůže být málo a nemůže být "slabé"" :think:

Asi bych postupovala podle toho, jak přibírá a jak celkově vypadá. :think:

 
xjuliax
Kecalka 301 příspěvků 19.01.18 15:14

@Schíza008 Pokud máš mléko, tak bych UM určitě nedávala. Já mám skoro 4 měsíčního chlapečka a u prsa je snad furt. On si vypije kolik potřebuje a prsem se hlavně uklidní. Pokud ti v noci spí dobře, tak to neřeš. My v noci krmíme co 2 hodiny a taky jsem si myslela, že je hladný a dr. mi včera v poradně řekla, že přibírá akorát, že přikrmovat nemám. ;)

 
Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 19.01.18 15:26

@Bábrdl teda, kojící aktivistka je i bývalá a současná dětská lékařka mých dětí :pankac:, to je zase blud…
@Schíza008 když chce být u prsu, tak jí tam nech.

 
kopejka
Echt Kelišová 9710 příspěvků 19.01.18 15:38

Tady zase bude bitka :dance:
@Schíza008 musíš vědět jestli pribira může mít třeba bolení bříška. Ale naše měla to samé, měla hlad já měla málo mléka po šestinedělí a u syna stejně, ale ten vyloženě řval hlady. Holka ne nervala jen byla neklidna, ale hlad měla to vím

 
Bábrdl
Generální žvanilka 21691 příspěvků 19.01.18 16:35
@Hadumi píše:
@Bábrdl teda, kojící aktivistka je i bývalá a současná dětská lékařka mých dětí :pankac:, to je zase blud…
@Schíza008 když chce být u prsu, tak jí tam nech.

Podle mě „růstový spurt“ bude zrovna jedna z těch věcí, na které se dnes přísahá a v příští generaci maminek už budou překonané. A bude to taková ta věc, kterou tchyně a matky maminky novorozenců vytáčí. Asi jak když dnes vytáhnou „nechat vyplakat“.

Myslím, že dítě, které se kroutí a stále chce být u prsu, má prostě hlad. A to ne kvůli nějakému spurtu, ale že je mlíka míň.

Pokud přibírá a je ok fajn, kojila bych častěji. Pokud ne, dala bych dokrm.

 
Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 24.01.18 21:59

Tak dítě přece není pořád stejné, ani produkce mléka není pořád stejná :nevim:. Navzájem se to průběžně vylaďuje. Ano, jsou chvíle, kdy dítě může mít hlad, ale během krátké doby se to srovná. Je to přirozené. Dokrmovat pokaždé, kdy mám pocit, že to třeba možná nestačí, mi přijde jako praštěné. Ono tělo ví co dělá, mechanismy na kterých to celé funguje jsou velmi složité a propracované, tak proč do toho zasahovat. To je podle mě potřeba jen ve zcela výjimečných případech. Ono UM není zas taková hitparáda, aby se po něm muselo sahat hned v první vteřině nějakého „problému“.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >