Hlídání 16m dítěte

Anonymní
16.2.20 12:54

Hlídání 16m dítěte

Krásný den,
byla bych ráda, kdyby na můj příspěvek reagoval někdo, kdo zažil nebo zažívá podobnou situaci, ale samozřejmě budu ráda za každý slušný názor.
Máme 16m dceru, od narození náročnější miminko - hodně plačtivá, nespavá; prošly jsme obdobími, kdy nesnášela kočárek, nosítko, spánek doma, spánek kdekoliv. Nikdy (do teď) neusnula bez mého aktivního uspávání, má ráda rituály, silně reaguje na změnu prostředí. Noční kojení jsme odbouraly v roce, ale budí se, protože chce být se mnou - když spí s námi v posteli, tak spí celou noc. Víme o každém zoubku a do nočního spánku se ji promítají zážitky ze dne, nemoc, cokoliv. Víceméně její první půlrok života bylo jedno jedno velké období strategií, jak to udělat, abychom byli všichni spokojení.
O co ale jde. Do teď malou nikdo déle nehlídal - nepočítám dvouhodinové procházky s kočárkem, nebo krátké pohlídání skrz doktora. Neměl prakticky jinak kdo hlídat - moje máma se ráda napije (a to i v naší přítomnosti a pak lže, že vůbec nepila) a tchán s tchýní bydlí od nás dál, vídáme se cca jednou měsíčně a malá často na začátku návštěvy, když k nim přijedeme, brečí, nechce k nim jít (k mojí mamce se paradoxně žene hlava nehlava), cca po půlhodině se zklidní a hraje si, chová se, dává pusinky. Tchán se super, s tchýní tak nějak vycházíme, ale taky často „čuchne“ k flašce a celkově o malou zájem extra nemá (není to manželova maminka, ta zemřela už dávno). To k rodinným vztahům.
Tchán nám nabídl, že by k nám příští víkend přijel a malou v noci pohlídal a my mohli jít ven. A já nevím, jestli to zkusit. Upřímně nemám zájem někam po nocích chodit, stačí mi občasné sedánky s kamarádkou, kdy si zajdeme na víno a hlídá manžel (před dítětem jsem byla velká pařmenka, proto si tento rodinný klid užívám a vyhovuje mi to - relaxuju běháním, knížkama…). Ale už si připadám hloupě, jak nademnou visí bublina přecitlivělé matky. Kdybych měla dítě, které lehne a spí, asi bych to brala jinak, ale když vím, že bude minimálně 3krat vzhůru a nepřijdu k ní já, ale děda, tak se mi dělá trošku zle. Na druhou stranu nevím, jestli je to normální to moje chování, nechci malou „zadusit“ opičí láskou. Já jako dítě jezdila od 6 let na třítýdenní tábory, byla jsem velmi společenská, po rodičích jsem nesmutnila, nevím, kde se to ve mně bere. Dědovi nemám důvod nevěřit, ale zastává názor „Ať si brečí jak chce, zvyknout si dřív nebo později musí, stará je na to dost.“ a já se s tím moc neztotožňuji. Jen ještě doplním, že ta akce je 15min od baráku (bydlíme na vesnici), ale fakt nevím, jak se rozhodnout. Může zázrakem spát aspoň do půlnoci a nebo se vzbudí půlhodiny po uspání a bude řvát jak tur, což se poslední dny děje běžně.
Omlouvám se za román, ale chtěla jsem nastínit povahu dcery a rodinné zázemí. Předem děkuji za vaše pohledy na věc. Hezký den ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11876
16.2.20 13:02

No a jak to vidí tvůj muž - nechybí mu náhodou čas strávený s tebou jen jako s partnerkou, namísto toho abyste byli jen rodiče a nebo spolubydlící, spoluhospodařící?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 13:04

A zapomněla jsem se zeptat - neřešit to a jít? Vím, že mě děda jen tak nezavolá…Nebo tomu nechat ještě čas a snažit se zintenzivnět jejich vztah, abych z toho nebyla tak nervózní?

• Nahlásit
  • Citovat
12435
16.2.20 13:05

Hm, naprosto rozumím, taky jsem to tak měla, za mě - není kam spěchat - je to ještě mimino, prostě bych nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28069
16.2.20 13:06

Neřešit a jít ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
16.2.20 13:09

A já bych šla. Měli jsme to podobně, taky jsem si to neuměla představit. Zhruba v tomhle věku jsme vyrazili s mužem na akci, celou dobu jsem hlidala mobil, chtěla kontrolovat.. A malej, jak ho hlidal někdo mimo mě a manžela lehl, usnul a spal. Vzbudil se až když jsme dorazili domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 13:10

@Ou My s manželem ven chodíme, ale ne v noci. Jinak to nevnímá zle, on je na jednu stranu rád, že jsem tak vyklidněná :sunglasses:. Chtěl by jít ven spíš kvůli mně, protože ví, že jsem s malou sama nonstop, tak abych se odreagovala. On chodí sám s klukama do hospody po večerech, nedržím ho doma.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.20 13:12

@katyna1984 Já tomuhle paradoxu věřím, že by mohla najednou prospat celou noc :joy: :joy: :joy:. Mě to láká, protože za zkoušku nic nedám :thumbsup:. A maximálně budu za hodinu doma, no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
16.2.20 13:13

A nechce nahodou deda dokazat, ze kdyz hlida on, tak bude klid? Ja bych to riziko klidne podstoupila, i za cenu toho, ze bude opravdu klid a ja budu mit do smrti na taliri, ze me-hysterce dite nespi, kdezto on-deda je nejvetsi chlapak ve vesmiru a vi proste, jak na děti :lol: ono to tak paradoxne nekdy bývá :lol:

U nas se prvni hlidani u tchanovcu nepovedlo, oni se zhadali mezi sebou a me vraceli rbesnici dite v natazenych rukach s vyrazem: „je to rozbity a eaný“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
16.2.20 13:14

Neresit a jit. Velka už je dost. V tomto veku jsdm. u obou děti jela poprvé pryč na víkend. Teď mám půlroční prsomilu zavislacku, nespici, jecici, v noci se budici… No a za 14 dní jdu na koncert. V jejím roce a čtvrt opět pojedu na víkend. V té době bych se určitě nerozmyslela, byla ráda za hlídání někým jiným než manželem a šla si to s ním užít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 13:14

Zdravím, mám 15měsíční dceru a s jediným člověkem se kterým usne jsem já nebo partner a to je tuhá do 10 minut. Tchýně to zkoušela několikrát a bez úspěchu, jen chudák plakala a ještě v 10 večer byla vzhůru. Já bych si ten večer neužila, protože bych věděla že doma pláče a ani na to nejsem připravená jí dávat někomu na noc a naštěstí má partner na to stejný názor. A co zkusit tchána vzít k vám v týdnu na zkoušku ať si to zkusí, ty budeš někde vedle v pokoji a aspoň budeš vědět jestli to bude v pohodě a jestli to zvládne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 13:15

@Taky jedna Mě právě hodně lidí straší, že malá s takovou beze mě neudělá ani krok… Jenže každýmu se to řekne, ono je každé dítě opravdu jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
16.2.20 13:19
@Anonymní píše:
@Taky jedna Mě právě hodně lidí straší, že malá s takovou beze mě neudělá ani krok… Jenže každýmu se to řekne, ono je každé dítě opravdu jiné.

To poustej, kazdej je chytrej jak radio, kdyz jde o ostatni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12435
16.2.20 13:21
@Anonymní píše:
@Taky jedna Mě právě hodně lidí straší, že malá s takovou beze mě neudělá ani krok… Jenže každýmu se to řekne, ono je každé dítě opravdu jiné.

Je fakt ještě malinká a ať si každý myslí co chce, přece nebudeš někde sedět a hryzat se z nervů, nebo nervovat malou, aby si okolí neřeklo, že jsi přecitlivělá? Měj svou hrdost, měj se ráda a řekni - děkuji za nabídku, moc ráda ji využiju, ale zatím ne, ještě je malá. TEČKA. Drž se a nedej na ostatní, oni to stejně neocení, jen posunou svoji kritiku jiným směrem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 13:21

Já bych šla. Stwjne se to jednou stane, tak proc to oddalovat. A durazne bych se domluvila s tchanem, ať da když tak vědět. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama