Proč všichni pořád jen kritizují?

527
15.2.20 16:49

Proč všichni pořád jen kritizují?

Už mě to fakt štve. Je to typická vlastnost Čechů, nebo je to problém celé společnosti napříč světem? Když si rozkliknu nějakou diskuzi, všude převládají jen negativní komentáře, plive se na druhé, uráží a zesměšňuje a když na to někdo zareaguje, dostane se mu odpovědi- a to jako musím pořád jen chválit? Proč lidi nedokážou vyjádřit názor slušně? Někdy mi přijde, že negativní a urážlivé komentáře mají víc lajku, než pochvaly. Není to jen o sítích, je to problém i mezi lidmi. Slušnost se vytrácí, převládá sobeckost. Lidi se strašně proměnili, nezdá se Vám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20911
15.2.20 16:51

Dávám do oblíbených

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
15.2.20 16:54

Ano, socialni site nemam, ale vidim to stejne.. lidi neumeji rict v klidu kritiku a druzi ji neumi v klidu prijmout..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 17:00

Nezdá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9891

@Romilda já jsem ve fotografických diskuzích a skupinách, jak našich, tak zahraničních. Je to vtipné pozorovat, tady se dá fotka a první reekce jsou typu : co to je? Co tím chtěl autor říct? Proč je takhle blbá kompozice? A proč ta zelená je takhle blbě zelená? Popřípadě jako je to hnusný a podobně. V zahraničních diskuzích dáš fotku a pokud je tam chyba ( také proto se ty fotky postují, protože přínosná kritika posouvá) nikdy se tam nic takové nedočteš. Když už je tam chyba, dozvíš se nejdříve že fotka je pěkná, jsou tam hezké barvy, a třeba to dítě je fakt roztomilý a jaké má oči a pak je dodáno něco jako zkus stáhnout trošku červenou, mohlo by to dodat pleti lepší odstín. A obráceně, napíšeš-li mile konstruktivní kritiku, na zahraničních diskuzích se dostane odpovědi typu děkuju, zkusím, za chvíli postnutá nová fotka s mnohem lepší barvou se slovy dík, je to lepší. Na českých diskuzích: co je to do toho? Jí to takhle chtěl červený( to určitě). Ne všude, je pár skupin, kde to moderátoři dobře drží a tenhle nešvar hodně potírají, ale kdyby tam nebylo moderátorů, je to tam taky. Nevím, jestli je to typicky česká vlastnost, ale konkrétně tam, kde se já pohybuju, tam je to prostě markantní.

Příspěvek upraven 15.02.20 v 17:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Mango_Lassi píše:
Dávám do oblíbených

Máš popcorn?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239

Řekla bych, že se lidé proměnili k lepšímu, ale to je na dlouhou diskusi. Ti plivači jsou v 99 procentech primitivové, 1 procento z nich jsou vychytralí a jednají tak za účelem zisku, hmotného či nehmotného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18027
15.2.20 17:02

To jako že tahle diskuze je poztivní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6155
15.2.20 17:02

Nic takoveho nezazivam. Naopak mam pocit, ze zijeme v uzasne dobe svobody a informaci. Do popredi se velmi zacinaji dostavat mentalni problemy, ktere se driv vubec neresily. Myslim si, ze lide jsou cim dal vic laskavejsi a tolerantnejsi.
Mozna to je i tim, kym se obklopuji a nebo taky tim, ze jsem tolerantni k nazorum druhych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11957
15.2.20 17:05

1. děláš nemlich to samé. Tímhle postem.
2. výrazně omez čas na sociálních sítích, a posiluj čas mezi živými lidmi, ideálně mezi takovými, které baví stejné věci jako tebe.

@eNesiss píše:
Ano, socialni site nemam, ale vidim to stejne.. lidi neumeji rict v klidu kritiku a druzi ji neumi v klidu prijmout..

Emimino.cz je sociální síť.
A o nevyžádanou kritiku teda nikdo moc nestojí a vcelku logicky se začíná bránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
15.2.20 17:10

Nejen v komentářích, bohužel… :( Lidé mají pocit, že musí komentovat úplně všechno. Před měsícem venčím psy a vtom zaslechnu, jak si cizí žena stojící u našeho paneláku bere do huby moje psy a komentuje je sousedce dostatečně nahlas, takže to zaslechnu. A to jsme kolem ní jen prošli?… Nechápu. Bohužel mě tím zaskočila. Doteď lituju toho, že jsem jí to nevrátila.
V televizi samá reality show, ve které jsou nějací porotci, kteří vás hodnotí. Reklamy jak pro blbečky. Na internetu se při rozkliknutí okna lidem podsouvá kdeco. A pak ty skvělé sociální sítě. Je to všude. Je to mor. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
15.2.20 17:10

Kdyz nekdo zalozi normalni diskuzi tak jsem si nevsimla, ze by nekdo schvalne rypal… bohuzel tady vesmes pisou same takove, co si zaslouzi virtualni pruplesk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 17:12

Ahoj, myslím, že šťastný a spokojený člověk nemá potřebu někoho urážet, pokud jsou fora od toho, aby zazněly názory, bohužel se stává, že jsou i negativní. Na jednu stranu „něčí pravdu“ někdo nechce číst a míra vztahovačnosti je také velká, ale je pravdou, že už je to celosvětový trend, že se negativní věci podávají opravdu škaredě. Možná je to způsobeno tím, že si teď můžeme „dovolit“ všechno a hodnota se určuje na peníze a vztahy jako takové se zhoršují. Může to být způsobeno i tím, že v minulosti byla mnohem přísnější výchova a děti se učili úctě ke komukoli nebo čemukoli, ať už se jednalo o úctě k práci druhých a učili se vážit si věcí, také jich měli poměrně méně, ale dneska se něco rozbije a rovnou se koupí věc nová, v minulosti se vše opravovalo a používaly se kvalitní materiály a věci se dělaly poctivě z kvalitnějších materiálů a prostě bylo zvykem si něčeho vážit. A to samé se dá říct i o vztazích. Dnes když něco přestane fungovat, tak se to prostě zahodí místo toho se pokoušet něco napravit. Upřímná omluva je pomalu sprosté slovo. Pamatuju si, že když třeba ve škole někdo rozbil okno, musel si to „odpracovat“, pomáhat na školní zahradě nebo hřišti, vynášet odpadky atd. A to nebylo úmyslně. A dneska? Rodiče zaplatí a dítě se směje a za týden to udělá znovu a naschvál. Nebavím se o rozbitých zastávkách a vandalismus vůbec. Prostě si teď lidi ničeho neváží a místo aby se ostatním snažili pomoct, raději ještě přilejou olej do ohně. Jediná možnost co s tím dělat je to, být slušný a vézt k tomu i děti.

• Nahlásit
  • Citovat
15133
15.2.20 17:14

Tak ono si lidi těma negativníma urazlivyma komentama zvyšují ego. Nebo a to vidím třeba i u sebe, se mi snaze reaguje na něco negativního (ne že bych teda jenom prolejzala internet a hledala kde koho můžu urazit a reaguji v rámci slušného projevu i na věci co se mi nelíbí), zatímco když se mi něco líbí, ztotožnim se s tím, přeji to tomu člověku, tak většinou dám jenom like nebo si ten pozitivní ohlas myslím pro sebe :oops: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3428
15.2.20 17:25
@Anonymní píše:
Ahoj, myslím, že šťastný a spokojený člověk nemá potřebu někoho urážet, pokud jsou fora od toho, aby zazněly názory, bohužel se stává, že jsou i negativní. Na jednu stranu „něčí pravdu“ někdo nechce číst a míra vztahovačnosti je také velká, ale je pravdou, že už je to celosvětový trend, že se negativní věci podávají opravdu škaredě. Možná je to způsobeno tím, že si teď můžeme „dovolit“ všechno a hodnota se určuje na peníze a vztahy jako takové se zhoršují. Může to být způsobeno i tím, že v minulosti byla mnohem přísnější výchova a děti se učili úctě ke komukoli nebo čemukoli, ať už se jednalo o úctě k práci druhých a učili se vážit si věcí, také jich měli poměrně méně, ale dneska se něco rozbije a rovnou se koupí věc nová, v minulosti se vše opravovalo a používaly se kvalitní materiály a věci se dělaly poctivě z kvalitnějších materiálů a prostě bylo zvykem si něčeho vážit. A to samé se dá říct i o vztazích. Dnes když něco přestane fungovat, tak se to prostě zahodí místo toho se pokoušet něco napravit. Upřímná omluva je pomalu sprosté slovo. Pamatuju si, že když třeba ve škole někdo rozbil okno, musel si to „odpracovat“, pomáhat na školní zahradě nebo hřišti, vynášet odpadky atd. A to nebylo úmyslně. A dneska? Rodiče zaplatí a dítě se směje a za týden to udělá znovu a naschvál. Nebavím se o rozbitých zastávkách a vandalismus vůbec. Prostě si teď lidi ničeho neváží a místo aby se ostatním snažili pomoct, raději ještě přilejou olej do ohně. Jediná možnost co s tím dělat je to, být slušný a vézt k tomu i děti.

asi bych do toho výčtu nepřidávala ty věci jakože dřív byli kvalitnější no tak s tím nikdo z nás nic neudělá. že se opravovalo byla známka toho že si víc vážili věcí? to si nemyslím dneska málokdo kupuje nový protože by nevěděl co s penězma naopak ta oprava většinou stojí víc než koupit novou tu věc takže to bych asi úplně nezmiňovala jako důkaz čeho si lidi váží a čeho ne protože mi to přijde jako srovnávat jablka a hrušky :think: :nevim: a i ty děti co ničí a rodiče tahají prachy aby to dítě za týden udělalo znovu mi přijdou dost extrémní a přehnaný pořád to všude čtu ale nepřijde mi to zase až tak hrozný ano děti jsou jiný ale nepamatuju si že by se na základce kam chodí děti řešil v posledních 10 letech nějaký velký průšvih

ono co vidím častěji než naváení se do někoho je že někdo nesouhlasí a tak se o sobě dozví věci. většina lidí zakládá diskuse jen aby se dočkali chvály a ostatní je plácali po ramenou jak je to super :lol:

Příspěvek upraven 15.02.20 v 17:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama