Hodně svědivá vyrážka.Pomoc.

12.7.15 13:22

Hodně svědivá vyrážka.Pomoc.

Ahoj.Moc prosím o radu. Už asi týden mám na lýtkách a vnitřní straně rukou vyrážku. Jedná se o malé červené pupínky a k tomu i krupičku. Problém je ten, že to fakt hodně svědí. Bych se udrápala. Byla jsem s tím v lékárně a holka mi dala Psylo-Balsam s tím, že to bude od sluníčka. Ono je to možný…nevím od čeho to je, ale problém je ten, že krém už pomalu vymazanej a úleva žádná. A ještě se mi to začíná rozlízat. :think: Prášky na alergii beru. Může mi prosím někdo poradit? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10558
12.7.15 13:27

Jedině k doktorovi, takhle těžko radit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 13:41

Taky už o tom uvažuju. :think: Snad nebude mít zrovna dovolenou. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
12.7.15 14:25

A co Fenistil gel? Ten je taky na svědivé pupínky, nezkoušelas? A tos to teda dlouho vydržela. Týden se škrabat, tak jsem zralá na Chocholouška. Nejlepší bude zajít co nejdřív na kožní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 14:31

Ona mi v lékárně tvrdila že ten Psylo-Balsam je to stejný jako Fenistil gel. :think: Když se tím natřu tak to na chvilku přestane svědit, tam je napsaný že to jakoby umrtví ale jakmile to přestane působit tak konec. Nejhorší je to večer. No vydržela jsem to dlouho, protože jsem si pořád říkala, že vyrážky mizí pomalu ale asi to tak nebude. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
12.7.15 14:46
@Margaret88 píše:
Ona mi v lékárně tvrdila že ten Psylo-Balsam je to stejný jako Fenistil gel. :think: Když se tím natřu tak to na chvilku přestane svědit, tam je napsaný že to jakoby umrtví ale jakmile to přestane působit tak konec. Nejhorší je to večer. No vydržela jsem to dlouho, protože jsem si pořád říkala, že vyrážky mizí pomalu ale asi to tak nebude. :nevim:

Nejsem farmakolog ani chemik, ale po náhledu do příbalových letáků jsem našla různé účinné látky fenistil-dimetindeni maleas a psilo-balsam - Diphenhydramini hydrochloridum. Tak myslím, že to úplně stejné nebude. Navíc dle mé nedávné zkušenosti z lékárny, kdy mi chtěla lékárnice prodat slanou vodu cca 200 ml za 200 Kč jsem se utvrdila, že i lékárnice, ač vystudované odbornice, jsem nejspíš nuceny hlavně prodat to, co je :,( zrovna potřeba z hlediska majitele nebo provozovatele lékárny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 14:59

Tak že bych zkusila ještě fenistil gel? :think: Je pravda, že já to nezkoumala jestli je to stejný. No ta holka mi chtěla dát cosi za 350kč, to jsem myslela, že mě trefí. :zed: Ani nevím co to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
12.7.15 15:04

Asi bych to zkusila ještě v lékárně konzultovat s nějakou od pohledu zkušenější lékárnicí, příp. se zeptat jaký je mezi těmito výrobky rozdíl, co se týká účinnosti, a pak si vybrat nebo to budeš muset vydržet, než půjdeš k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama