Holení po porodu

luciiia6
25.4.10 19:38

Holení po porodu

Ahoj, jsem 6 dní po porodu. Zajímalo by mne, kdy se můžu začít holit na intimních místech? Je mi jasné, že můžu až se plně zahojím, ale jak to hojení asi dlouho trvá?(jsem bez nastřihnutí hráze, mám pouze sešité malé pysky).Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
25.4.10 20:02

Já myslím, že je to strašně individuální, udělej to podle sebe - aby ti to bylo příjemné, nebolelo to a tak. Já jsem se třeba zahojila celkem brzo, někomu to může trvat dýl.

Možná bych se za začátku vyhnula přímo těm šitým místům, uvidíš :nevim:

Obdivuju, že máš 6 dní po porodu myšlenky na takové věci. Mně to bylo jaksi asi srdečně jedno :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10378
25.4.10 20:25

No taky tě obdivuji,že na toto myslíš.Já to cítila 14 dní a fakt jsem byla ráda,že jsem se vždy vůbec omyla,osušila :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23923
25.4.10 20:26

Záleží na tobě, jak ti to bude příjemné až si tam sáhneš. Já teda byla šitá hodně a oholila jsem se až dost dlouho po šestinedělí a i tak nic moc…
A jak píše Angua, 6 dní po porodu jsem byla ráda že trochu funguju a na tohle ani myšlenky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.10 20:58

:lol: TAK JÁ SE HOLILA HNED JAK JSEM PŘIŠLA Z PORODNICE,ALE SAMOZREJMĚ JEN DALEKO OD SEŠITÍ..A JAKMILE BYLA JIZVA ZAHOJENÁ HOLIM SE ZAS JAK DŘÍV :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.4.10 21:12

až jsem přestala i jen špinit a jakmile jsem se pak na to cítila. Dlouho jsem se dost vyhýbala sešitému místu.

Po druhém porodu jsem se holila dost dřív než poprvé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
25.4.10 21:14

Ahoj tak já sem taky neměla problém s hojením, taky mě nenastříhávali, takže poho. Holila sem se asi po týdnu, stehy sem začala cítit až když vypadávali, protože to strašně svědilo a to bylo nepříjemný teda víc 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15466
25.4.10 21:18

Holila jsem se po příchodu z porodnice,ale jak už tu někdo psal, tak hodně daleko od sešitého. Odvahu oholit se komplet jsem dostala až někdy po šestinedělí. Udělej to, jak to cítíš, asi nebudeš tak neopatrná, aby jsi „jela“ přímo přes nedohojenou jizvu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
luciiia6
26.4.10 16:05

Ahoj, všem Vám moc děkuji… :-) Ptala jsem se i proto, že začíná být teplo a přeci jen mi to oholení příjde hygieničtější a snad by se to hojení mohlo i urychlit, tím, že mi bude „dýchat“… :-D Samozřejmě to nevezmu celé (přes stehy), to bych asi zešílela… :-D Slyšela jsem taky o nějakých čajích, které to hojení urychlují. Znáte nějaké a máte s nimi zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.4.14 18:01

Raději anonymně, těžko se mi o tom mluví, tak aby si mě s tím každý hned nespojil. :-) Mám dva roky po porodu, dělali mi nástřih, vyžádal si osm vnitřních a deset vnějších stehů. A právě tady je problém, když se mám dole oholit, nedokážu to. Cítím nějaký blok si tam dolů vůbec sáhnout, natož žiletkou, bojím se nějakého poranění v místě jizvy, krvácení nebo tak, já zkrátka ani nevím, čeho se bojím, jen se tam prostě nedokážu oholit. Neporadíte mi někdo, jak to překonat? Mám pocit, že jsem na porodním sále nechala to, co mě dělá ženou. :?

• Nahlásit
  • Citovat
IvetJas
25.4.14 18:05
@Anonymní píše:
Raději anonymně, těžko se mi o tom mluví, tak aby si mě s tím každý hned nespojil. :-) Mám dva roky po porodu, dělali mi nástřih, vyžádal si osm vnitřních a deset vnějších stehů. A právě tady je problém, když se mám dole oholit, nedokážu to. Cítím nějaký blok si tam dolů vůbec sáhnout, natož žiletkou, bojím se nějakého poranění v místě jizvy, krvácení nebo tak, já zkrátka ani nevím, čeho se bojím, jen se tam prostě nedokážu oholit. Neporadíte mi někdo, jak to překonat? Mám pocit, že jsem na porodním sále nechala to, co mě dělá ženou. :?

Já s tím taky měla jednu dobu problém. Zkus začít postupně, nejprv třísla a vršek a zbytek zatím nechat být a pak postupně se blížit, případně jen zkrátit do začátku. S každým dalším holením se zkusit odvážit víc. Jinak taky jsem měla nástřih a šití, ale myslím jen pár stehů.

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
25.4.14 18:23
@Anonymní píše:
Raději anonymně, těžko se mi o tom mluví, tak aby si mě s tím každý hned nespojil. :-) Mám dva roky po porodu, dělali mi nástřih, vyžádal si osm vnitřních a deset vnějších stehů. A právě tady je problém, když se mám dole oholit, nedokážu to. Cítím nějaký blok si tam dolů vůbec sáhnout, natož žiletkou, bojím se nějakého poranění v místě jizvy, krvácení nebo tak, já zkrátka ani nevím, čeho se bojím, jen se tam prostě nedokážu oholit. Neporadíte mi někdo, jak to překonat? Mám pocit, že jsem na porodním sále nechala to, co mě dělá ženou. :?

No sama víš, že je to psychikou. A co při sexu, to ti nevadí? Nebo utírání po toaletě? A máš problém jen s holením hráze? Co kdyby tě oholil na tom místě manžel?

• Citovat
  • Upravit
11626
25.4.14 18:26

Taky jsem se po porodu bála tak mě ještě párkrát musel oholit manžel a ted už to zvládám sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hr4sek22
25.4.14 19:30

Já jsem se poprvé oholila asi dva týdny po porodu. Stehy jsem objela a až byly úplně zahojený, troufla jsem si i přes ně :) Prostě až přestaly bolet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1561
25.4.14 19:33

Co si vypomoct zrcátkem? abys mela jistotu, že se tam dole nic neděje při holení? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama