Reklama

Holení rukou pro děti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BabyBornExpert
Povídálka 16 příspěvků 22.02.18 14:21
Holení rukou pro děti

Dobrý den, potřebuji radu. Moje dcera Klárka má tmavší chlupy na pokožce a musím říct, že jich má pěkně dost. ChtělA bych se tedy zeptat, co máme dělat? Máme oholit žiletkou, nebo? Viděla jsem tu spoustu rad, ale žádné pro Dítě. Teď se Klárka bojí chodit v krátkém rukávu a Nosí mikiny i v teplém počasí. Prosím pomozte,

Předem děkuji :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Káťa19
Kelišová 7081 příspěvků 36 inzerátů 22.02.18 14:24

Kolik je dceri? 8o
Asi bych ji vysvetlila, ze je to normalni vec a nemusi se za to stydet

Sofierules
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 22.02.18 14:27

Ja bych ji to trhla voskem a bude mit klid

Premek_Orac
Závislačka 4302 příspěvků 22.02.18 14:27

Neřešit. Pokud by jí to později vadilo, tak trvalé odstranění.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 14:27

Proboha hlavně to neholte! Narostou pak tvrdší a tmavší chlupy. Na sluníčku v létě ty chloupky trochu zesvětlají… A už vůbec bych to neřešila u dítěte. Moje sestra měla od mala tmavé, dlouhé chlupy, na rukou, na nohou… Jednou jak jí bylo 14 oholila se celá, nohy, ruce, pod nosem (nevím proč) začla si holit stehna i celý zadek… jak to rostlo, měla všude černé tečky co škrabali. Vyzkoušela pak voskové pásky, koupila si epilátor ale tim to bolelo jak čert. Takže denně se koupe asi tak hodinu, protože se holí od hlavy k patě… Dneska toho hrozně lituje, že se tenkrát oholila. Anonym kvůli sestře.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33140 příspěvků 10 inzerátů 22.02.18 14:28

Nepíšeš, kolik má dcera let. Pravděpodobně ale nejde o plodové chmýří u novorozence, které časem vypadne samo. Pokud je dospívající, zkusila bych zkonzultovat s lékařem, jestli nemá nějakou hormonální nerovnováhu. Případně si na kožním nechala předepsat bělící krém. Určitě bych dítěti neholila ani jinak nedepilovala ruce, u dospívající bych použila vosk jen v případě, že by doporučení z kožního nezabralo.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 22.02.18 14:28
@Anonymní píše:
Proboha hlavně to neholte! Narostou pak tvrdší a tmavší chlupy. Na sluníčku v létě ty chloupky trochu zesvětlají… A už vůbec bych to neřešila u dítěte. Moje sestra měla od mala tmavé, dlouhé chlupy, na rukou, na nohou… Jednou jak jí bylo 14 oholila se celá, nohy, ruce, pod nosem (nevím proč) začla si holit stehna i celý zadek… jak to rostlo, měla všude černé tečky co škrabali. Vyzkoušela pak voskové pásky, koupila si epilátor ale tim to bolelo jak čert. Takže denně se koupe asi tak hodinu, protože se holí od hlavy k patě… Dneska toho hrozně lituje, že se tenkrát oholila. Anonym kvůli sestře.

To je mýtus..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33140 příspěvků 10 inzerátů 22.02.18 14:29
@Anonymní píše:

To, že narostou jiné chlupy je hoax, něco jako že nenarostou prsa, když nejíš polévku. :kytka: Chlupy po oholení narostou stejné, jen škrabou, protože jsou ostře seřezané a musíš počkat, až dorostou celé.

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 22.02.18 14:33
@Anonymní píše:

Ať zkusí depilační krém, pak chlupy nebudou mít ten ostrý seřízlý konec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 14:35
Neholila bych

Muj názor: Neholila bych určitě, ani bych je nezakrývala. Myslím, že je důležité pokusit se dítěti nějak vysvětlit, že je to normální a že není za co se stydět. Vím, že děti to bohužel vnímají jinak (nedej bože být kvůli tomu šikanován) ale je to důležité i do budoucna. Doporučila bych třeba sama se moc neholit, aby viděla, že to myslíte vážně. Nebo třeba ukázat na ostatních vrstevnícíh, pokud mají podobné problémy. Určitě to bude vhodnější. Jinak nepřijde mi to tam strašne, ale vím z vlastní zkušenosti, že jsem si nohy sama holila už v útlém věku, protože mi rostly tmavé chloupky a nijak to moje nynější ochlupení nezhoršilo.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 22.02.18 14:36

Mně to nijak tragický teda nepřijde, řekla bych, že je to normální :nevim:. pokud máš ale pochybnosti, zajdi k Dr., ať odebere krev a zkontroluje hormony

Sofierules
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 22.02.18 14:39
@Anonymní píše:
Muj názor: Neholila bych určitě, ani bych je nezakrývala. Myslím, že je důležité pokusit se dítěti nějak vysvětlit, že je to normální a že není za co se stydět. Vím, že děti to bohužel vnímají jinak (nedej bože být kvůli tomu šikanován) ale je to důležité i do budoucna. Doporučila bych třeba sama se moc neholit, aby viděla, že to myslíte vážně. Nebo třeba ukázat na ostatních vrstevnícíh, pokud mají podobné problémy. Určitě to bude vhodnější. Jinak nepřijde mi to tam strašne, ale vím z vlastní zkušenosti, že jsem si nohy sama holila už v útlém věku, protože mi rostly tmavé chloupky a nijak to moje nynější ochlupení nezhoršilo.

Tvl to jdou rady..zakl jasne pise ze holcicka je z toho nestastne, nechce si vzit tricko aby to nebylo videt- a tady se radi at se s tim srovna, to bych chtela jak by to zdejsi expertky vysvetlily vlastnim detem… 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 14:42
@Sofierules píše:
Tvl to jdou rady..zakl jasne pise ze holcicka je z toho nestastne, nechce si vzit tricko aby to nebylo videt- a tady se radi at se s tim srovna, to bych chtela jak by to zdejsi expertky vysvetlily vlastnim detem… 8o

A co by třeba dělala, kdyby byla nestastna, že má takovou tu nemoc, kde jsou lidé pokrytí srsti od hlavy k patě. Taky oholit? :lol:
Zakladatelky případ vůbec není tragicky, dávám jen jinou perspektivu.

Janasas
Kelišová 5244 příspěvků 22.02.18 14:42

Nevím, jak to berou dnešní děti, dospělí a tak, ale já jsem byla taky chlupatá-černé chlupy, a okolo 12 roku se to nedalo- věčné otázky, proč jsem tak chlupatá..
Normální to teda neni, to půjdu proti proudu, normální je třebě jemné chmyří, ale jak je někdo bohužel až moc zachlupacený, tak se setká s poznámkami..
Já ve 12 vzala holítko oholila a měla jsme klid.. Na týden mám klid- dokonce věkem přestávají růst..
Neradím holit, ale určitě teda nnesouhlasím s názorem, že je to normální, že to nechte tak, protože bohužel, bud se toho časem zbaví a bude mít klid - ale třeba se bude otravovat s 2 min holením :nevim: a nebo se bude občas setkávat s tím, že bude muset odpovídat, proč je tak chlupatá.. To už pak záleží jak se k tomu postavíte.. co je lepší…
Mě tenkrát máma řekla, že jsem prdlá, ale viděla po čase, že se ráda dám do plavek, triček, tak to pak neřešila..

Sofierules
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 22.02.18 14:45
@Anonymní píše:
A co by třeba dělala, kdyby byla nestastna, že má takovou tu nemoc, kde jsou lidé pokrytí srsti od hlavy k patě. Taky oholit? :lol:
Zakladatelky případ vůbec není tragicky, dávám jen jinou perspektivu.

Vytahujes extrem, neradila jsem holit ale vytrhnout voskem…ale rozhodne rada smir se s tim je k nicemu, holka se stydi a deti se ji smeji.. a ze nejake deti dokazi byt hnusne…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >