Home office + program malých dětí

226
15.3.21 14:36

Home office + program malých dětí

Mám děti 8, 6 a 4 a pracuji z domova. Nejstarší má online výuku. Děti hodně koukají na pohádky, youtube, štve mě to. Někdy mají celý den bez obrazovky, takže si hrají, ale udělají u toho velký nepořádek a stále mě ruší např. u telefonování. Po práci mám pak další směnu - dát byt do pořádku. Uvítala bych praktické rady, jak to doma zvládáte vy, ideálně bez obrazovek a bez bordelu:-) Mám strach, že z mých dětí budou po covidu zvířata… Až bude tepleji, přestěhujeme se na chatu, budou venku. Ale teď jsme ve městě v bytě, samotné je ven nepustím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3169
15.3.21 14:43

Mám syna 3,5 a jsem na HO. Bez tabletu nebo pohádky by to cely den neslo, to bych neudělala nic. Ale pomáhá ráno před praci poradně vylítat venku, pak je klidnější. Jinak byt je v silenem stavu, proste se nudí tak všechno rozhazuje. Chvilkama si hraje sám, ale skolka mu chybí no. Snad to po Velikonocích otevřou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4629
15.3.21 14:50

Mám teda jen 2 kousky, ale s prací jsem už na podzim sekla, abych se něčemu podobnému vyhnula. Radu nemám vůbec žádnou, jen posílám trochu přebytečné podpory :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
15.3.21 14:54
@silona píše:
Mám děti 8, 6 a 4 a pracuji z domova. Nejstarší má online výuku. Děti hodně koukají na pohádky, youtube, štve mě to. Někdy mají celý den bez obrazovky, takže si hrají, ale udělají u toho velký nepořádek a stále mě ruší např. u telefonování. Po práci mám pak další směnu - dát byt do pořádku. Uvítala bych praktické rady, jak to doma zvládáte vy, ideálně bez obrazovek a bez bordelu:-)Mám strach, že z mých dětí budou po covidu zvířata… Až bude tepleji, přestěhujeme se na chatu, budou venku. Ale teď jsme ve městě v bytě, samotné je ven nepustím.

obávám se, že to není dlouhodobě úplně možné, takže taky ráda uslyším praktické rady. U nás je tablet a pohádky zatím povoleny, ale snažím se v nějaké rozumné míře + každý den k tomu procházka, abych měla trochu pocit, že se to trošku vyrovnává. Většinou se uklízí/vaří právě když koukají na Tv nebo jsou s druhým dospělým venku. Jak bude tepleji, mám v plánu je vyšoupávat ven častěji, teď jsme ještě dost limitovaní počasím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28867
15.3.21 14:59

Podle mě dlouhodobě je to na cvokárnu, takže pokud to jen trochu jde, šla bych na OČR. Jsou to nervy a nervy, pořád člověk něco musí „šulit“, někde ubrat a u toho se stresovat, že nedělá všechno pořádně. Třeba i střídat týden/týden, pokud to v zaměstnání jde. táhnout to dlouhodobě, je o nervy.
Jinak v tomhle režimu - vstávám dřív než oni, alespon 1/2 klidu na práci. Když má školák online, snažíme se, aby byly zabavený všichni najednou čímkoliv = čas v klidu pro mě na práci. Když je přestávka, tak i já přestávám pracovat a jdu za nimi, abychom si chvíli pokecali. Nastavili jsme režim, že po obědě je 1h her na pc/pohádka…další čas v klidu pro mě na práci. Pak jdeme ven…po návratu nastává neorganizovaný chaos, pak přichází muž z práce a já se zavírám na 1-2h práce. Pak pracuji v noci, až usnou…Je to dlouhodobě na bednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 15:15

Taky to řeším.
Jsem učitelka a mám 2 děti. Na mladšího není čas. Celé dopoledne a kus odpoledne jsem na onlinu. Teď je to cca 10 minut, co jsem skončila. Od 8 doteď jela TV. Teď se vzteká, že ještě nechtěl vypínat.
Takto jedeme, co zavřeli školky a je to na něm znát. Je vzteklý, vzpurný, nic nechce, pořád v opozici.
A to mě čeká druhá směna - úkoly se starším. Má na zítra 4 :roll:
Nevím, jak dlouho to bude únosné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 16:31

Zkusím se s dotazem propíchnout i sem. Když pročítám co zažívate je to šílené. Končí mi v květnu RD. Měla bych jít do práce. Jaká bude situace nikdo samozřejmě neví. Co myslíte mám do práce nastoupit nebo raději zažádat o neplacené volno? Tříleté dítě 6-8hodin u TV je katastrofa.

• Citovat
  • Nahlásit
24610
15.3.21 16:44

@silona Nic extra než nechat je koukat na pohádky nevymyslíš. :nevim: To jsou alespoň zticha. U nás krom bordelu se ještě obvykle strhne hádka mezi dětmi, takže řev a kvikot, když nejsou zaparkovaní u televize.

Edit: My s mužem třeba nemáme možnost pracovat nějak mimo běžné hodny pracovní doby. A i kdyby bylo možné pracovat po večerech a po nocích, tak to dlouhodobě není únosné. Nehledě třeba na zvýšenou chybovost při práci mimo běžný biorytmus člověka apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5018
15.3.21 16:53

Bez obrazovek a bez bordelu? Nemám tušení. :nevim: Učím online, naštěstí pouze 3 dny v týdnu. Doma 3 děti. Starší dva zvládají online výuku sami, nejmladší tříleťák mezitím buď kouká na pohádky nebo bordelí po baráku hračky.
Jakmile dětem skončí online výuka, neustále po mě něco chtějí a lezou mi do výuky, musím se zamykat. Manžel je sice doma, ale prostě je nezvládne ohlídat a obstarat. Sotva skončím nebo mám pauzu, tak chystám jídlo, vařím, vypínám pohádky nejmladšímu.
Co jiného dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
15.3.21 19:06

Souhlasím s příspěvky výše. Manžel má plný úvazek, já částečný, máme dvě školkové děti. Vzala jsem si OČR a cca 2× v týdnu se utrhnu do práce. Jiné řešení nevidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
15.3.21 19:14

Pokud si děti hrají, taky bych nepořádek vůbec neřešila. Večer bych to s nimi uklidila a je to. Lepší než čučet celý den na TV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat