Strach, že nemůžeme mít dítě

Anonymní
8.3.21 21:43

Strach ze nemůžeme mít dítě

Holky, muj partner má za sebou téměř 9 let snažení o dítě. Nedali to a rozešli se. Nikdy jsme se o tom moc nebavili, ale rikal, ze dle všech vyšetření byli oba dva úplně zdraví.

My tomu nechali volný průběh, zhruba 2-3× jsme se ale dle mých výpočtů asi trefili do plodných dní a porad nic.

Vím, mohu mít problém já…toho se bojím moc. Ale bojím se i toho, ze když to neslo 9 let tak mu asi něco muže být a jen na to doktoři nepřišli :,(

Asi jen potrebuji uklidnit, vím ze výpočet plodných dnů dle kalkulačky je nesmysl, a ze i rok čekání je asi porad v normě. Ale strašně bych mu chtěla splnit jeho sen o velké rodině. A sobě taky :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7741
8.3.21 21:51

A kolik mu je let když už se 9 let s někým snazil? Po roce bych to začala řešit už aktivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 21:52
  • Citovat
  • Nahlásit
7741
8.3.21 21:55
@Anonymní píše:
@JancaS84 36

Tak to není ještě úplně nejhorší, ale žádnej mladík už taky není. Plodnost v tomto věku klesá už poměrně rychle. Nečekal bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 21:59

@JancaS84 já mu nemuzu říct aby šel znovu k doktorovi. Má za sebou stovky vyšetření :?

• Citovat
  • Nahlásit
19752
8.3.21 22:07

Tak stovky vyšetření to asi nebudou, že? To zas nepřeháněj. Snad ví, jaký měl spermiogram, ne? Pokud byl v normě, tak máte rok čas. Ty si můžeš pro začátek sledovat ovulaci, ale spíš by ses měla hodit do klidu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 22:12

@Janli samozřejmě ze “stovky” je nadneseno :roll: Ale 7 let lezli po doktorech, vše vždy v pořádku, jen ona 2× cysta ale prý nic významného. Přesto se nepovedlo ani x krát přes umělé.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 22:13

@Janli a ano ví jaký má spermiogram. Vždyť píšu ze je zcela zdráv dle všech vyšetření

• Citovat
  • Nahlásit
19752
8.3.21 22:15
@Anonymní píše:
@Janli a ano ví jaký má spermiogram. Vždyť píšu ze je zcela zdráv dle všech vyšetření

Tak nestresuj. Na to je času dost. Rok je normální doba potřebná k otěhotnění. I když se trefíte přímo do ovulace, tak je šance na otěhotnění tak 15%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
8.3.21 22:16

Tak pokud chce tak děsně dítě, tak na spermiogram zajde. Není v tom žádný problém. Nejde tam poprvé a není to žádná né invazivní metoda. :nevim:
Buď dítě chce a něco pro to uděla a nebo nechce. :nevim: A spermiogram se mění. Neznamená, že před cca. 5 lety byl ok, že i teď je ok. A záleží jestli dělali jen spermiogram nebo imuno spermiogram. :nevim:
Takže bych to řešila. Nevim kolik ti je, ale musíte si ujasnit co oba chcete. :nevim:
Začala bych to řešit.

Příspěvek upraven 08.03.21 v 22:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
8.3.21 22:19
@Anonymní píše:
@JancaS84 já mu nemuzu říct aby šel znovu k doktorovi. Má za sebou stovky vyšetření :?

A proč bys jako nemohla?
Odběr spermatu není invazivní metoda, za 5 minut má hotovo i s cestou, plus malý bonus k tomu. Není to vyšetření hemeroidů ani gastroskopie :roll:

Spermiogram se mění - to že byl tehdy v pořádku (údajně), neznamená, že bude v pořádku i teď. Promiň, ale spermiogramem bych tedy začala.

Nepíšeš, kolik je tobě. Ale „trefit“ se 2-3× do plodných dnů, neznamená vůbec nic. To, že se trefíte, je sice hezké, ale ta šance na otěhotnění je cca 20% a s věkem klesá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
9.3.21 07:05
@Anonymní píše:
Holky, muj partner má za sebou téměř 9 let snažení o dítě. Nedali to a rozešli se. Nikdy jsme se o tom moc nebavili, ale rikal, ze dle všech vyšetření byli oba dva úplně zdraví.

My tomu nechali volný průběh, zhruba 2-3× jsme se ale dle mých výpočtů asi trefili do plodných dní a porad nic.

Vím, mohu mít problém já…toho se bojím moc. Ale bojím se i toho, ze když to neslo 9 let tak mu asi něco muže být a jen na to doktoři nepřišli :,(

Asi jen potrebuji uklidnit, vím ze výpočet plodných dnů dle kalkulačky je nesmysl, a ze i rok čekání je asi porad v normě. Ale strašně bych mu chtěla splnit jeho sen o velké rodině. A sobě taky :srdce:

Neřeš to.. Znám páry, co s jiným partnerem měli dítě téměř hned, spolu X let snažení a nic. Kor pokud mají papír, že jsou ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 07:47

Můj manžel se taky snažili s bývalou o dítě, ne teda tak dlouho, ale nikdy se jim nezadařilo. Když jsem se s manželem seznámila, tak mi narovinu řekl, že je asi neplodný. Bývalá mu tvrdila, že ona je podle gynekologa v pořádku, že chyba je určitě na jeho straně. No, už mám s tím „neplodným a neschopným“ chlapem 2 děti ;)

• Citovat
  • Nahlásit
7741
9.3.21 08:08

Nás rodinný příslušník taky nemohl mít s manželkou dítě. Oba mají děti s novými partnery. On dokonce 2 a každý s jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
9.3.21 11:50

Tak na prvním místě bych tomu zkusila pomoct sama, abys věděla přesně, kdy máš ovulaci a neřídit se podle nějakých obecných kalkulaček. Dají se koupit i vitamíny s inositolem na podporu ovulace, lubrikační gel pro lepší prostředí pro spermie. Po pár měsících bych poslala muže na nový spermiogram a sama řešila s gynekologem. Ten ti může lépe pohlídat ovulaci, příp. nasadit hormony. Z tvého příspěvku mi přijde, že zatím jste to nechávali náhodě a nevyšlo to. Tak teď tomu běžte aspoň malinko naproti tím, že si zjistíš, kdy u tebe probíhá ovulace. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat