Hořké brambory

165
20.4.21 10:48

Hořké brambory

Holky, koupila jsem si takové ty baby brambůrky, abych se nemusela zdržovat loupáním. Upekla je jen tak jako přílohu. Ale byly hrozně hořké, nikdy se mi to ještě nestalo, vůbec se to nedalo jíst. Mám tam ještě asi kilo, nevíte čím to je a čím ochutit či jak uvařit, aby nebyly tak hořké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16441
20.4.21 10:55

Špatným skladováním těch brambor - hořký je třeba solanin. Nic moc s tím nenaděláš. A teda hlavně tím nekrm děti solanin je jedovatý, u dospělých se prakticky nevstřebává, ale u dětí to tak být nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3616
20.4.21 11:01
@Shak píše:
Holky, koupila jsem si takové ty baby brambůrky, abych se nemusela zdržovat loupáním. Upekla je jen tak jako přílohu. Ale byly hrozně hořké, nikdy se mi to ještě nestalo, vůbec se to nedalo jíst. Mám tam ještě asi kilo, nevíte čím to je a čím ochutit či jak uvařit, aby nebyly tak hořké?

Staré brambory bych se slupkou nejedla, jedině čerstvé. Já bych je vyhodila, budou obsahovat solanin, ten je jedovatý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.21 11:05

Ta hořkost je nejspíš kvůli špatnému skladování brambor nejspíš předtím byly asi zmrzlé. Podle mě se s tím nic moc dělat nedá :( Asi bych je vyhodila I když by mě to taky štvalo protože nemám ráda vyhazování jídla :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat