Hormonální jóga samouk

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
407
18.11.19 08:17

Hormonální jóga samouk

Ahojky… Už delší dobu se s manželem snažíme o miminko, nějaké vyšetření máme za sebou a něco nás ještě čeká. Nedávno jsem četla, že celkově pro ženu pomáhá hormonální jóga, když už ne k otěhotnění aspoň k uvolnění napětí a stresu, který je v těchto dnech hodně. Však to zná každá snažilka. Chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenosti s nějakou knížkou, webovou stránkou či nejlépe videem na YouTube kde bych se naučila pár základních cviků. Samozřejmě vím, že nejlepší variantou je kurz, kde to všechno lektorka vysvětlí, ale já mám v sobě už od mala nějaký blok, že nerada chodím mezi cizí lidi cvičit nebo něco podobného. Na škole jsem měla problém s Tělesnou výchovou, takže bych to chtěla zkusit jako samouk. Děkuji za každé vaše rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21100
18.11.19 08:22

@Nika. Al Mám za sebou kurz a po hj jsem otěhotněla. Cvičím i teď. A radím nedělat blbosti a opravdu jít na kurz. I když člověk cvičí třeba jógu, tak hj je jiná. Viděla jsem kamarádku, jak to studovala z knihy a netu a cvičí totálně blbě.

Jinak bych se kurzu nebála. Lektorky jsou super a je tam mix žen. A hlavně bývá na necelé dva dny. Kde si stejně každý všímá sám sebe, protože máš co dělat, abys to probrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
18.11.19 08:51

Ahoj, mám stejný názor a stejnou zkušenost jako P4ja. Absolvovala jsem dvoudenní kurz a po necelých 2 měsících cvičení jsem otěhotněla. Samozřejmě jestli to bylo tím nevím, ale takto to bylo u mě. Koukala jsem pak na internet, jestli to tam cvičí stejně a nenašla jsem žádné odpovídající video - cviky byly jiné, v jiném pořadí, nebo jinak provedené, než jak nám paní ukazovala. Nejsem si jistá, jestli to bude mít pak ten správný účinek. Zkus to ještě přehodnotit, kurz byl moc příjemný, byly tam ženský různého věku, různých postav a nikdo neuměl nic dokonale. Samozřejmě nemůžeš čekat, že budes hned provádět cviky dokonale, jako lektorka, ale jde o to, že dohlédne na to, aby to bylo správne. Pak už dál cvičis doma. Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2538
18.11.19 09:01

Taky bych šla raději na kurz než cvičit jen podle knih nebo videa. Na kurzu ti lektorka opraví chyby. A kurzy HJ jsou většinou jen na pár dní, tak to by snad šlo vydržet :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 09:07

Zajímavé…zrovna si řeším stejné téma, ale s tím, že bych ráda chodila na nějaký delší kurz. V okolí nikoho, kdo chodí neznám, tak jsem si říkala, že taky zkusím štěstí tady. Jde o to, že mám nízkou hladinu naprosto všech hormonů…od kortizolu po fsh a tak. Léčím se na endokrinologii, začla jsem navštěvovat i centrum asistované reprodukce, ale ani tam mi bohužel s početím nepomohou. Bylo mi řečeno, že hladina je tak nízká, že je tam max 20% pravděpodobnosti otěhotnění s IVF. To je pro mě dost malá pravděpodobnost, takže za ty peníze se to obáváme s přítelem zkoušet. Doktorka mi předepisuje alespoň HA kvůli pravidelné menstruaci.

Omlouvám se, že se neumím vymáčknout rychle. Zajímalo by mě, jestli hormonální jóga pomůže i v takových složitých případech. Chci zkusit všechno, i alternativu. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybych tu HA vysadila a zkusila pravidelně chodit na tu hormonální jógu. Vím, že tady mi to asi neřeknete s jistotou, ale třeba má některá podobnou zkušenost. Mám v plánu dítě adoptovat, milovala bych ho jako vlastní, ale chci zkusit taky všechno, třeba by se zadařilo, pro to zažít ten pocit maminky se vším všudy…

• Citovat
  • Nahlásit
21100
18.11.19 10:22
@Anonymní píše:
Zajímavé…zrovna si řeším stejné téma, ale s tím, že bych ráda chodila na nějaký delší kurz. V okolí nikoho, kdo chodí neznám, tak jsem si říkala, že taky zkusím štěstí tady. Jde o to, že mám nízkou hladinu naprosto všech hormonů…od kortizolu po fsh a tak. Léčím se na endokrinologii, začla jsem navštěvovat i centrum asistované reprodukce, ale ani tam mi bohužel s početím nepomohou. Bylo mi řečeno, že hladina je tak nízká, že je tam max 20% pravděpodobnosti otěhotnění s IVF. To je pro mě dost malá pravděpodobnost, takže za ty peníze se to obáváme s přítelem zkoušet. Doktorka mi předepisuje alespoň HA kvůli pravidelné menstruaci.Omlouvám se, že se neumím vymáčknout rychle. Zajímalo by mě, jestli hormonální jóga pomůže i v takových složitých případech. Chci zkusit všechno, i alternativu. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybych tu HA vysadila a zkusila pravidelně chodit na tu hormonální jógu. Vím, že tady mi to asi neřeknete s jistotou, ale třeba má některá podobnou zkušenost. Mám v plánu dítě adoptovat, milovala bych ho jako vlastní, ale chci zkusit taky všechno, třeba by se zadařilo, pro to zažít ten pocit maminky se vším všudy…

Zkus se poptat nějaké lektorky a uvidíš. U nás je třeba měsíční kurz. Jinak já cvičila před vysazením a po vysazení automaticky najel cyklus a hned jsem otěhotněla.

Já bych to teda zkusila. K ha se můžeš vrátit vždycky. A třeba cvičit před vysazením, a jak budeš umět, tak pak vysadit. Jinak na kurzu byly ženy, kterým to fakt pomohlo.

A uvidíš. Zkus třeba svět hormonální jógy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5089
18.11.19 11:32

@Nika. Al Za sebe doporučuju se hecnout a nějaký kurz absolvovat.
Já byla na dvoudenním. Už jen to intenzivní cvičení pozic během kurzu mi nastartovalo cyklus a po měsíci cvičení jsem otěhotněla (předtím rok nic)
Samozřejmě tě nechci nijak shazovat, ale když jsem viděla, jaké chyby jsme já i druhé ženy dělaly i po vysvětlení a předvedení cviku lektorkou, tak opravu samoučení nedoporučuju.
hodně taky pomáhá, když ti lektorka potvrdí, že to děláš dobře. Tohle potvrzení u videa nemáš a pochyby můžou narušit cvičení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 12:31
@P4ja píše:
Zkus se poptat nějaké lektorky a uvidíš. U nás je třeba měsíční kurz. Jinak já cvičila před vysazením a po vysazení automaticky najel cyklus a hned jsem otěhotněla.

Já bych to teda zkusila. K ha se můžeš vrátit vždycky. A třeba cvičit před vysazením, a jak budeš umět, tak pak vysadit. Jinak na kurzu byly ženy, kterým to fakt pomohlo.

A uvidíš. Zkus třeba svět hormonální jógy

Díky. Tohle byla dost navnazující odpověď, tak se už konečně poohlédnu po nějakém kurzu.

• Citovat
  • Nahlásit
21100
18.11.19 12:59
@Anonymní píše:
Díky. Tohle byla dost navnazující odpověď, tak se už konečně poohlédnu po nějakém kurzu.

Určitě bych do toho šla. Nikdo ti nezaručí, že vše klapne. Ale když nic, tak si uvedomis svoje tělo, pánevní dno a protahnes se. Já po cvičení nemám skoro žádný PMS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat