Hospitalizace v 31tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mia97
Povídálka 23 příspěvků 04.08.19 18:58
Hospitalizace v 31tt

Zdravím holky. Chci se zeptat, zda někdo taky musel být hospitalizován, skrz silné křeče jako při MS. Jsem už sice doma po 4dnech ležení v nemocnici, jenom se chci zeptat, jak jste to zvládli doma, a hlavně když máte ještě druhé dítě? Celkem se bojím že o mimi přijdu. Děkuji za Vaše zkušenosti. Beru předepsané prášky, ale mám napsanou diagnózu :0200 Hrozící potrat :( a toho se fakt bojím…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
moncicak123456
Kecalka 258 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 19:04

@Mia97 Zkušenost nemám ale hrozící potrat v 31tt? Snad už „jen“předčasný porod. V tomhle tt už má miminko celkem dobré šance na přežití. Hlavně se nestresuj, pokud tě pustili domů nebude nejspíš ani jeden z vás v ohrožení žívota. Kdyby ano nejspíš by to ukončili cisářem už teď :hug:

Mia97
Povídálka 23 příspěvků 04.08.19 19:08
@moncicak123456
@moncicak123456 píše:
@Mia97 Zkušenost nemám ale hrozící potrat v 31tt? Snad už „jen“předčasný porod. V tomhle tt už má miminko celkem dobré šance na přežití. Hlavně se nestresuj, pokud tě pustili domů nebude nejspíš ani jeden z vás v ohrožení žívota. Kdyby ano nejspíš by to ukončili cisářem už teď :hug:

No já jsem právě teď koukala na zprávu a mam tam tuhle diagnózu. I když mi dr. Říkala, že díky tomuhle můžu předčasně porodit, ale asi jsem se příliš lekla. Je to pro mě něco nového jako pro prvorodicku :/… Tak snad to dopadne dobře :/

moncicak123456
Kecalka 258 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 19:11

@Mia97 To druhé dítě je tedy předpokládám přitele, neni možné že by se o něj momentálně starala spíš jeho maminka? at se zbytecne nenamáháš a mužeš ležet.

Mia97
Povídálka 23 příspěvků 04.08.19 19:14
@moncicak123456 píše:
@Mia97 To druhé dítě je tedy předpokládám přitele, neni možné že by se o něj momentálně starala spíš jeho maminka? at se zbytecne nenamáháš a mužeš ležet.

Ano je přítele. Bohužel jeho matka nejeví o svého syna zájem, proto ho máme my v péči.. Ale dneska mi byla domluvená pomoc, tak to snad nějak zvládnu i sní :)

Adulka24
Echt Kelišová 8456 příspěvků 04.08.19 19:14

Nestresuj se, není to dobré pro tebe a už vůbec pro miminko. Každý další den a týden v děloze je super, ale pokud by se přeci jen narodilo předčasně v 31tt, tak prezije ;) šetři se, vše dobře dopadne :kytka:

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 04.08.19 19:14

@Mia97 tak máš druhé dítě nebo jsi prvorodička?

nozu
Extra třída :D 12701 příspěvků 04.08.19 19:15

@Mia97 já jsem byla v nemocnici s hrozícím předčasným porpodem ve 32 tt. Ležela jsem tam 10 dní. Dali mi kapačky kortikoidů na dozrání plic, magnezium atd. Ale já neměla křeče, „pouze“ jsem se začala předčasně otvírat. Už předtím jsem doma pouze ležela a po návratu taky. Dcera se narodila ve 38+3tt, takže v pohodě. Ve 31tt se už nebude jednat o potrat, ale předčasný porpod. To doktor trochu ulítl v diagnoze ;-) Poslouchala bych maximálně pokyny doktorů a snažila se, aby dítě vydrželo co nejdéle. Ale i kdybys v tomto týdnu již rodila, určitě to zvládne v pohodě!

Mia97
Povídálka 23 příspěvků 04.08.19 19:16
@Adulka24 píše:
Nestresuj se, není to dobré pro tebe a už vůbec pro miminko. Každý další den a týden v děloze je super, ale pokud by se přeci jen narodilo předčasně v 31tt, tak prezije ;) šetři se, vše dobře dopadne :kytka:

Snažím se alespoň 1× chodit ven. Abych se trochu uklidnila, a byla i mezi lidma. Ale moje návštěva je jenom že přijdu a sedím a ani se nehnu.

Jinak jsem teď 32+1 a já doufám, že se malý alespoň dopeče tak jak má, aby nemusel do inkubátoru :(

Mia97
Povídálka 23 příspěvků 04.08.19 19:17
@stinga píše:
@Mia97 tak máš druhé dítě nebo jsi prvorodička?

Prvorodička

Mia97
Povídálka 23 příspěvků 04.08.19 19:19
@nozu píše:
@Mia97 já jsem byla v nemocnici s hrozícím předčasným porpodem ve 32 tt. Ležela jsem tam 10 dní. Dali mi kapačky kortikoidů na dozrání plic, magnezium atd. Ale já neměla křeče, „pouze“ jsem se začala předčasně otvírat. Už předtím jsem doma pouze ležela a po návratu taky. Dcera se narodila ve 38+3tt, takže v pohodě. Ve 31tt se už nebude jednat o potrat, ale předčasný porpod. To doktor trochu ulítl v diagnoze ;-) Poslouchala bych maximálně pokyny doktorů a snažila se, aby dítě vydrželo co nejdéle. Ale i kdybys v tomto týdnu již rodila, určitě to zvládne v pohodě!

Tak to kdyby se narodil taky v tomto týdnu, tak by mi to vůbec nevadilo :)

Budu se snažit :)

azalia
Kecalka 362 příspěvků 04.08.19 19:32

Já jsem byla hospitalizovaná ve 25. týdnu. Doma jsem měla 14 měsíční dceru a hrozili mi, že budu v nemocnici až do porodu. Jak jsem to zvládala? No, šlo to. Manžel a babička se postarali a já šla po 4. týdnech domů. První dceru jsem vídala obden a největší psycho bylo, když se jednou v nemocnici rozběhla ode dveří první k sousedce a ne ke mě. To jsem tenkrát ořvala. Ale teď je jí 9 a ani si to nepamatuje :)
Co se týká potratu - to už v 31. týdnu opravdu není. Ještě by to pár týdnů chtělo, ale žádná tragédie to už není.

Ennny
Závislačka 4071 příspěvků 04.08.19 19:32

@Mia97 moje děti jsou 34+1 a 35+1 a jsou úplně v pořádku…pokud by se narodilo miminko teď už by to zvládlo.

martinapen.
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 19:44

Moje druha holčička se narodila přesne 31 tt, a byla šikovna a je zdrava. Rupla me doma voda a bylo. Ono i hodne zalezi na tom, jak to miminko v brisku stihnou na porod pripravit, zda dostane injekce na plice, a je dokonce i jakasi vyživa přímo do žíly. Mě udrželi čtyři dny, Takže na přichod na svět byla nachystana perfektně. Ale byli tam miminka i rozena ve 26,27, to už je trošku horší, ale taky to zvládly. :* nechapu zpravu, mel by tam byt teda spíš hrozici předčas. Porod. a ne potrat. Ale opravdu snažit se aspoň v ramci moznosti odpočívat, je to dost naročné na psychiku, když se mimčo narodí tak brzy. Třetí sem donosila zazrakem do 39tt. a fakt to bylo fajn. Ale neboj vše se zvládne :)

t-jani
Neúnavná pisatelka 16044 příspěvků 04.08.19 20:01

Já jsem byla hospitalizována ve 33 tt. Kvůli tvrdnutí břicha, respektive jsem ho měla celý den v křeči..úplně tuhé..nemohla jsem se ani narovnat. Ale stačily mi dva dny magnezka v infuzích. Po propuštění se mi pak rozjela viróza, což jsem chytila od dětí, které doma na střídačku marodily. Tak si říkám..že to bylo k tomu. Protože po prodělané viroze už mi břicho skoro netvrdlo. Jako DG jsem měla hrozící předčasný porod. Čípek máš v jakém stavu?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama