Hraní s dětmi

574
24.3.05 06:58

Hraní s dětmi

Ahojky milé maminky,

chtěla bych od Vás poradit. Zajímalo by mě, jak si hrajete s dětmi. Naší holčičce je skoro 10 měsíců. Všude v knížkách je napsáno, že s dětmi se má hrát za den co nejvíce a neustále na ně mluvit. Mě by zajímalo jak to myslí. Já osobně si s malou hraju, ale je to tak max.1 hodina denně, jinak se snažím na ní mluvit, ale stejně mi připadá, že tomu vůbec nevěnuje svoji pozornost. Je teda pravda, že už umí v tomto věku hezky a srozumitelně říkat máma, táta, děda (i s tím ě), bába, teta a ham. Nevím zda je to málo nebo hodně na to se vás právě chci zeptat.
S tím hraním. Dopoledne nechávám malou v chodítku a nebo hrát na dece v obýváku, odpoledne chodíme většinou ven a navečer si s ní třeba prohlížím knížky nebo časopisy( i když je to někdy o nervy) a nebo jí s manželem stavíme různé hrady z kostek a ona je rozbourává nebo tak něco.
Ráda uvítám vaše rady a nápady.
Nerada bych něco zanedbala. Děkuji za vaše příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70
24.3.05 10:39

Ahoj Verunko, hrat si s detmi cely den mi nepripada moc dobry, preci by se dite melo naucit hrat aspon chvilku samo. Ja si s malou hraju taky tak v prumeru cca hodinu. Jinak si hraje dopoledne sama na dece, ja treba u toho zehlim, varim…nebo koukam na emimino :) odpo jdeme ven a v nejhorsim case, to je tak od 17.30 do koupani 18.40 si hrajeme, nebo koukame na obrazky zviratek… a ucime se jejich zvuky :) jen mam ted problem, protoze jsem nemocna, nemam absolutne silu na nic a porad premysim, jak to asi delaji jine maminky, kdyz je jim spatne (napr. chripka) a mimi to nechape? nemas nejakou radu???

Simona&Kristynka 8 1/2 mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
24.3.05 11:54

Tak to ti asi taky moc nepomůžu, protože takhle to prožívám i já. Stačí abych byla třeba trošku víc nastydlá a už mě vůbec nic nebaví. Vím neměla bych to říkat, ale když jsem nemocná, tak mi i malá leze na nervy.Žádný návod k tomu asi není, zkus zapojit trošku víc manžela nebo přítele, teda pokud není od rána do večera v práci. Odkud jsi? Připomínáš mi tak trošku mě, mohli by jsme si třeba psát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
24.3.05 12:24

Ahoj Verunko a Simono, docela jste mi svými příspěvky káply do noty. Já mám sice mimi teprve čtyřměsíční, ale taky hledám inspiraci, jak si s ním mám hrát. Připadá mi, že s Klárkou provádím pořád to samé a taky nechci nic zanedbat. Navíc mě pořád deptá tchyně, která střídavě tvrdí, že by se měl člověk dítěti stále věnovat a vyčítavě na mě kouká, i když Klárku dávám spát, střídavě zase zastává názor, že by si mimi mělo hrát samo. Jo a když je mi blbě, tak taky nějak nervově nezvládám. S manželem moc počítat nemůžu, ten se prezentuje jako ten nejvytíženější člověk na světě, takže s mimčem moc nepomůže.
Renata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.3.05 16:36

Ahoj Verco,
tak mi to máme podobné, Niki je skoro 10 m. taky se snažím si s ní hrát, ale celý den to nejde, taky potřebuji něco udělat. tak si s ní střídavě hraju, pak jí nechám, ať si hraje sama. Jí stejně teď nejvíce baví někam lést a stoupat. Když si k ní sednu, tak vydrží jen chvilku a už zase někam pádí - takže to je vždycky pár minut, řekla bych, že to dá taky tak max. hodinku.
Se slovy jsme na tom hůř, zatím říká bába, pápa , pepe a na ostatní zatím peče, tak uvidíme. Pořád jí ukazuji fotky a mluvím na ni máma, táta, tak uvidíme, kdy to chytne.
Tak jsem ti asi moc neporadila, ale jen aby si vedela, ze je to u nás podobné,
ahoj monca a niki skoro 10m.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.3.05 16:43

Myslím, že když si dítě už nechce hrát samo, na něco nestačí, nudí se bez mamky, dá to najevo. Pokud je mimčo spokojené, pak nevidím důvod celý den mu rachtat hračkami kolem hlavy. Já si s malou hodně povídám, beru si ji k sobě do kuchyně, k žehlení i k počítači, komentuju její výkřiky a odpovídám na reakce tak, aby měla pocit, že je jí někdo stále nablízku. Ta hodinka intenzivní hry je u nás taky tak. Ven chodíme tak 3× denně, ale je to hlavně proto, že vodím staršího syna do školky, odpoledne chodíme pro něj a pokaždé se někde zakecáme s maminkama. To má malá oči až navrch hlavy a vůbec mi nepřipadá, že by se s náma nudila =o). A kdyby jo, ona si řekne. Je pravda, že čím starší dítě je, tím víc pozornosti si vyžaduje a byl by hřích zvědavost odbývat. Stejně jsem vychovávala a vychovávám i syna a můžu povědět (s velkou radostí a hrdostí), že svými vědomostmi patří ve školce k těm nejlepším - právě proto že spolu neustále všechno probíráme až do podrobností. Kolikrát mám taky dny, kdy bych někam zalezla, ale když se mě mladý zeptá z čeho bolí hlava a jak to vzniká, začnu mu to vysvětlovat a najednou je po bolesti… Je to zvláštní, mně ty moje děti léčí všechny splíny.
Verunko, ty jsi z Březnice od Zlína? Já tam mám tetu :lol:
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
70
24.3.05 18:34

Ahoj Verunko, ja jsem z Prahy a odkud Ty? Manzel sice pomaha, ale je od 8.00 hod. kdy odchazi z domova do 18.30 v praci, pracuje v zahranicni firme a kdyz odchazi domu z prace skoro v 18.15 jde prvni:-( je to des, ale holt se neda nic delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
25.3.05 08:14

Ahoj SimonoP,
já jsem z Březnice od Příbrami. Takže je to tak trošku z ruky.Ono na ty manžely se nemůžou spolehnout asi nikde. Ten můj chodí do práce od 6 hodin a přichází domů jak kdy, ale nejdříve je to v 16 hodin. Když mu řeknu jestli by teda nepohlídal malou že bych doma něco taky udělala, tak mi někdy vyhoví a někdy mi řekne jestli si nemyslím, že toho má za celý den taky dost. To jsou situace kdy bych se nejraději na všechno vyprdla. Nechápu proč si chlapy myslí, že ženská musí být vždycky v pohodě. Já si myslím, že toho máme také dost když se celý den, vlastně celých 24 hodin denně, musíme starat o děti a pak k tomu ještě domácnost a vaření. Zrovna dneska ráno jsem měla krizový moment a už jsem normálně řvala. Nebylo to kvůli manželovi, ale kvůli naší malý. Večer chodí spát teda ve 20 hodin, ale třeba se taky za noc jednou nebo dvakrát vzbudí a to už ti vlastně naruší spánek. Dneska jsem zrovna nemohla nějak spát, bolelo mě nesnesitelně břicho (menstruace se ozvala hned ráno), a podařilo se mi usnout až někdy okolo 3 hodiny ranní a ráno po půl 6 se naše kočička vzbudila a to jen díky tomu, že slyší manželovo budík. Opravdu nevím, jak to zvládají jiné ženské, ale já si prostě taky potřebuju někdy odpočinout. To je sice trošku od tématu, ale pomohlo mi se aspoň vypovídat. Ahoj a ozvi se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
25.3.05 09:07

Ahoj Verunko,
skoda, ze jsi tak daleko:-(mohly jsme popovidat osobne nekde v parku. Je fakt, ze chlapi si asi moc nedokazi predstavit, co to je obcas za „pakarnu“ byt cely den doma a vlastne ne jako oni se moci odreagovat treba i v praci. Ja mam sice uzasnyho manzela, ale lhala bych, kdybych tvrdila, ze nejsem obcas protivna a mne prijde, ze to moc nechape. Divi se a rika „ze uz ho nemam rada“, ale ja ho miluju stale, jen proste nekdy nemuzu davat sve city na max obema - Kristynce, jemu. Jojo, je krasny mit miminko, ale kdo ho jeste nema nepochopi, ze obcas toho je az nad hlavu. Chceme jeste druhe a vubec nevim, kdy je ten nejlepsi cas? Jak mas vubec stare mimi a kolik Ti je? Planujete druhe?

S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
25.3.05 10:51

Ahoj Simono,

poslala jsem ti soukromou zprávu!!!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.3.05 23:18

Ahoj,
naši holčičce je 7m a můžu vřele doporučit knížky od Portálu „Hry pro maminky s dětmi, nebo 160 her …“. Mají tam spoustu nápadů a je to krásně vypsané co která hra na co je, co rozvijí atd..
Já se snažím jinak naši malé věnovat zdravě, nepřeháním to a ani ji nechávám samotnou. Snažím se chodit co nejvíce na různá místa, do společnosti atd a prcek je vždycky jak Alenka v říši divů. Pak ten den uteče pro obě rychleji.
Když jsme doma, tak ji ukazuju obrázky, děláme berany, napodobujeme zvířátka, takže se už pak cítím jak blázen :lol:
Iri

• Nahlásit
  • Citovat
133
29.3.05 11:35

synek mi uz teda trochu odrostl, ale docela jsem vam zavidela ty radky, ze nechate mimco hrat si samo na dece v obyvaku :-) Ja mela maleho porad v patach, dozadoval se pozornosti a vysvetlovani ruznych funkci hracek od pul roku a je jen tise zavidela kamaradkam, ktere prisly na navstevu, rubly svym dcerkam casopis nebo knizku a ony si tise prohlizely treba pul hodiny…
chodila jsem ven i kdyz bylo minus deset a nekolikrat i v desti - jedina zachrana :-)
ted, kdyz ma maly tri roky je to se samostatnosti trochu lepsi, ale klapacka se mu nezavre, takze mu obcas zamykam pusu na klicek :-)

Jinak mi v dobe krizi pomahalo chodit na navstevy k maminkam, ktere mely obdobne stare ditko - deti si vetsinou hrali, nebo se bily, ale tak jako tak se nenudili a ja vypadla z kolotoce :-)

Jinak doporucuji knizky z portalu, existuje jich docela dost a nektere napady jsou i realizovatelne :-)

ted si vzpominam, ze u nas jsme v obdobi jednoho roku hrali porad na tunelovani (pod dekou) a schovku…oblibenou hru na „kramaření“ spousta maminek nezvládá tak ani nevim jestli ji doporučovat… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama