Hrbolek pod pihou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.18 18:52
Hrbolek pod pihou

Prosím o radu… :( v hlavě, kousíček nad čelem mám pihu, světlounkou, pihu, velkou asi jako necelý desetník, vždy tam byla, mám ji od narození. Jako mimino jsem ji měla na čele, časem se mi posunula do vlasů. Ted je asi 1cm od okrajů vlasů. Dnes jsem si všimla, že pod pihou, přesně jak je piha, je tvrdý hrbolek. Přesně pod pihou a jako by jím piha byla ohraničená. Prostě si přes ni přejedu prstem a cítím hrbol. Ne vystouplost pihy, vystouplá není, je sotva vidět i okem, ale pod kůží…a ted nevím, jestli to tak bylo furt nebo ne…Barvu nezměnila, ani tvar, nic, ale dnes jsem si všimla, že je to pod ní tvrdší…Vím, že tady těžko zjistím proč, ale ptám se, čím to může být (jak píši výše, nevím ted, jestli to tak bylo furt, ale myslím, že ne)…Melanom by se takto mohl projevovat?
Zítra jdu na kožní, ale asi přes noc umřu…

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.18 18:53

Je to spíš jako boule od bouchnutí..pro přirovnání…ale přesně pod tou pihou…

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 02.05.18 19:25

Melanom to určitě není, takhle se neprojevuje. To bude nějaký neškodný výrůstek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.18 19:28
@Paola21 píše:
Melanom to určitě není, takhle se neprojevuje. To bude nějaký neškodný výrůstek.

třeba aterom? že se mi to udělalo takhle pod pihou…si říkám, jestli jsem se nepraštila, ale takhle trefit se přímo do pihy…trakže takto se melanom neprojevuje? Ta piha není skoro vidět, světlounká, nemění se…

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 02.05.18 19:43
@Anonymní píše:
třeba aterom? že se mi to udělalo takhle pod pihou…si říkám, jestli jsem se nepraštila, ale takhle trefit se přímo do pihy…trakže takto se melanom neprojevuje? Ta piha není skoro vidět, světlounká, nemění se…

Melanom je rakovina kůže a projevuje se těmito znaky:
1. A (asymmetry) – Asymetrie
Asymetrická je skvrna, která nemá symetrickou formu, jako např. ovál či kruh.
2. B (border) – Ohraničení
Hranice skvrny by měla být ostrá a pravidelná. Neostré, rozpité ohraničení nebo nepravidelné výběžky vybíhající ze znaménka by měly upoutat vaši pozornost.
3. C (coulour) – Barva
Dobrým znamením není, když je znaménko tmavě hnědé až černé nebo má nepravidelnou skvrnitou pigmentaci s různými odstíny.
4. D (diameter) – Průměr
Pigmentové znaménko, jehož průměr je větší než 5 milimetrů, by nemělo uniknout vaší pozornosti.
5. E (elevation) – Vyvýšení
Pokud pozorujeme růst pigmentového znaménka do výšky, může to být známkou nádoru. Pokud však máme mateřské znaménko již řadu let nad úrovní okolní kůže, nemusí to znamenat nebezpečí.

Sama jsem si zažila noc hrůzy někdy v lednu, kdy jsem si na zádech všimla divný pihy, která byla nad 5 mm, neměla rovné okraje, měla různá zabarvení a měla jsme pocit, že vznikla nově - takže hodně znaků mi poukazovala na melanom, naštěstí to nic nebylo. To tvoje určitě melanom není, spíš ten aterom.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.18 19:45

@Paola21 hm hm…ta piha se nijak nevyvyšuje, ta je furt na úrovni kůže, spíš pos tím ta boule…tak jsi mě trochu uklidnila, zítra skočím k DR…je to divný…kdyby byla kdekoliv jinde, tak věřím bouchnutí, občas prásknu hlavou do bojleru, který nám překáží v koupelně, ale že bych se trefila do pihy, se mi nechce věřit…aterom se mže vytvořit takto pod znaménkem přímo?

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 02.05.18 19:49
@Anonymní píše:
@Paola21 hm hm…ta piha se nijak nevyvyšuje, ta je furt na úrovni kůže, spíš pos tím ta boule…tak jsi mě trochu uklidnila, zítra skočím k DR…je to divný…kdyby byla kdekoliv jinde, tak věřím bouchnutí, občas prásknu hlavou do bojleru, který nám překáží v koupelně, ale že bych se trefila do pihy, se mi nechce věřit…aterom se mže vytvořit takto pod znaménkem přímo?

Myslim, že ateromu je jedno, jestli se utvoří tam, kde je znaménko nebo jinde, ta piha na to nemá vliv, ale nejsem doktor. Ale opravdu klid, rakovina to nebude. Snad jsi trošku klidnější, zítra už budeš na 100 % v klidu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.18 19:50

@Paola21 děkuji moc :kytka:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 02.05.18 19:53
@Anonymní píše:
@Paola21 děkuji moc :kytka:

Dej vědět zítra, jestli s tím ateromem to byla trefa do černého.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.18 20:15

Jj dám… Už abych tam byla…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 11:15

Tak je to histiocytom, prý benigní nádorek… Už jen slovo nádorek mě děsí. Prý bezvýznamné… I tak, kde se tam zmetek vzal…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama