Hroznové víno

6429
3.5.05 15:55

Hroznové víno

Ahoj maminy,

písnete mi, jak dáváte mimískům hroznové víno? Či co jste za moudra někde o tom vyčetly?
Já dnes pár kuliček vypeckovala a lžičkou vydlábla ze šlupky a povařila hruškou.. ale ta doba přípravy… :-(
Jak to děláte vy?

E. a Eliška příští týden 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
3.5.05 18:53

áaaa, tak to vypadá, že nikdo mimískům hroznové víno nedává… :-)

mno, třeba ještě někdo písne.. :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
3.5.05 19:01

Ale dava :) Vino mame naopak velice radi. Syn ma 10mesicu a vino mu vypeckuju, vydlabnu a nevim pak jak to popsat ale tak nejak nozem nasekam na malicky kousicky. Syn ale ma rad kousky ve vsem, takze neni problem. Moje matka mu dokonce davala i vetsi kousky tak 1cmx1cm s tim uz mel trochu problem, ale nakonec to docela sezvejkal dasnickama, samozrejme ho to bavilo asi 10× vic nez to jist nasekane, takze babicka zarila stestim, ze „neco“ vymyslela :). Zubu mame sice sest, ale stolicky zatim ne, takze na kousani to moc neni :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.5.05 19:22

Holky,
nevite, jestli je vino alergenni? My radeji male nedavame broskve, jahody, merunky… :( .(manzel ma atopicky ekzem :cry: ), tak chceme do roka byt opatrni, tak jen, jestli vino muzeme :?:

Simona&Kristynka(10 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.5.05 19:57

Ahoj holky,
jestli je hrozno alergenní to nevím, ale náš měsíční ho miluje.Nejlepší je když seženu to bez pecek. Jinak kuličku rozpůlím, vydlabu a i se šlupkou mu ho šoupnu do pusinky. Moječek za chvíli vyplivne vycucanou šlupku.

• Nahlásit
  • Citovat
12466
3.5.05 20:13

My take drzime hypoalergenni dietu a tak vim na 100% ze vino alergenni neni! Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.5.05 20:24

Super, tak ho hned zitra koupim, at mame zmenu :D

Diky,

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
12466
3.5.05 20:24

Simono, a merunky nejsou alergenni taky, jenom broskve. MY merunky davame a moc chutnaji! Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.5.05 20:45

Pozor, merunky JSOU alergen, a to tzv. krizem s alergii na pyly jarnich stromu! Pokud se v rodine vyskytuje alergie na jarni stromy (briza, liska, olse), jsou merunky potencialne nebezpecne.
Niamh

• Nahlásit
  • Citovat
12466
3.5.05 21:08

Musim nesouhlasit s predchozim prispevkem. Trosku do tech alergii „delam“ i kdyz muj obor ro uplne neni.
Alergen muze byt opravdu cokoliv a casto i tzv. zkrizene. Nicmene pokud se drzi hypoalergenni dieta „preventivne“ tzn. jeste drive nez se nejaka alergie projevi tak merunky (a i jine ovoce seznam muzu vypsat pokud by mel nekdo zajem) jsou OK.
Napriklad v populaci je pomerne velmi casta je alergie na jablka a hrusky, ale pritom prave jablka a hrusky jsou zaklad hypoalergenni diety pro kojence ohrozene alergii. Je to trosku zvlastni ale je to tak. To jsem si nevymyslela, ale konzultovala s Dr. alergolozkou :) Navic je uplne jedno jestli rodice jsou alergicky zrovna na nejakou konkretni vec, dite zdedi bohuzel dispozici k jakekoliv alergii, vubec neni pravidlem, ze by melo alergii na stejne veci jako rodice. I kdyz casteji se dedi skupina alergenu jako napr. jsou-li rodice alergicti na nejakou zvireci srst je vetsi pravdepodobnost ze dite bude taky alergicke na zvireci srst spis nez na pyly apod. Bohuzel se v dalsi generaci alergie casto spis "zvetsuje " o dalsi alergeny. A prave jako prevence se doporucuje drzet hypoalergenni dietu.
Nevim jestli jsem se vyjadrila srozumitelne. V posledni dobe mam nejak problem si udrzet myslenku :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.5.05 21:13

Ahoj,
já dávám víno taky i se šlupkou, ale bez pecek, malý si to sám vykouše a šlupku vyplivne. Když byl menší, tak jsem to i odšlupkovala a nastrouhala, nebo jsem slupku neloupala a i s jiným ovocem rozmixovala.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
13
3.5.05 22:01

Několikrát jsem v obchodě viděla oválné bílé víno (jsou to doslova válečky, ne kuličky) je úžasně sladké a totálně bez pecek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
4.5.05 09:16

Takže žádný tip, že se to třeba přelije horkou vodou a snadno odšlupkuje apod. se neobjevil, tak budem dál pulky lžičkou ze šlupky vytáčet a pecky špičkou nožem vydloubávat.. tím, že to není každý den, tak se to dá :-) Zatím ho tedy od včera testujeme uvařené. Mám ho v hypoalergenním přehledu psáno jako že může být, ale do roku vařené. Tak čerstvé dám radši až za nějaký ten týden.
Díky za příspěvky,
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
4.5.05 09:41

Já hrozny nejdřív oloupám, pak rozkrojím na poloviny a vyberu jadérka. Velké hrozny dodatečně krájím na osminky a ty menší na 4 dílky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.5.05 10:32

Ahoj Janat :D ,
mohla by jsi mi prosim poslat seznam ovoce, ktere je alergenni? Manzel ma atopicky ekezem a tak se snazime do roka davat male jen nealergenni veci :( Nevis, jak dlouho by se takova „dieta“ mela dodrzovat? :?:

Simona&Kristynka(10 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama