Hyperstimulační syndrom a těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
EllenTobiáš
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.18 09:21
Hyperstimulační syndrom a těhotenství?

Ahoj všem, snažíme se o druhého prcka cca rok, minulý měsíc jsem byla u gynekologa na testech, kde mi zjistil, že mám čtyřikrát snížený hormon na ovulaci, tudíž naše snažení bylo o ničem :zed: Po menstruaci mi nasadil clostilbegyt a následně pichl ovitrelle na spusteni vajíček a následně snažení, jenže týden po injekci příšerně bolesti v břiše, po dvou dnech jsem vyrazila na prohlídku a byl mi zjištěny hyperstimulační syndrom (na každém vaječníku cca 4cysty do 4,5cm, volna tekutina).. :nevim: :nevim: Od doktora mi byli řečeno, že už mám konec s jakoukoliv hormonální stimulace, že mé tělo nezvládne ani nejmenší dávkování. Ale k věci, teď mám tři dny spozdeni, sem tam hnědý výtok, spíš při utreni, testy negativní, ale příšerná bolest bradavek a brnění.. Některá nějakou zkušenost? Podle doktora se mohlo zadarit i přes ten syndrom :think:

Přečtěte si článek: Hyperstimulační syndrom lze snadno zmírnit

Reakce:
Bobby
Extra třída :D 14061 příspěvků 11.02.18 09:27

Ohss se spousti bud po injekci hcg nebo kdyz se zadari a zacne se hcg produkovat těhotenstvím. Zkus si test a budes vedet.

Akulínek85
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 11.02.18 09:28

@EllenTobiáš ahojky, ja jsem tedy tehotna po ivf, ale nektere holky tvrdi, ze mensi hyperstimulacni syndrom muze i pomoct uhnizdeni vajicka, takze sance urcite je. Ja mela asi taky maly hyperstimulacni syndrom, sice jsem to nejak rozchodila, ale trvalo to nekolik dni…i kdyz pri ivf je stimulace asi jina…bolesti ma dost holek. Jinak mi normalne zavadeli prdolku dany mesic a zadarilo se…ted doufame, ze dobojujeme az do uspesneho porodu.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 11.02.18 09:36

Hyperstimulacni syndrom může být prospěšný pro uhnizdeni. Ale pozor. Jen to určitě míry. Kdyby se nadále rozjížděl, tak to může plodu i uškodit. Každopádně když máš hnědý výtok tak bych se spíš připravila na ms.
Jestli tě ještě bolí břicho tak hlavně hodně pij a dostan do sebe hodně bílkovin. Hlavně jogurty..

EllenTobiáš
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.18 09:46

Holky díky, já si po zjištění toho syndromu pichala do břicha fraxiparine, doktor byl pro hospitalizaci, ale přesvědčila jsem ho, že budu ležet.. V pondělí jsem byla na kontrole a vevnitř už to vypadalo mnohem lépe, takže bych rekla, že už je to zazehnane.. Dnes jsem 14DPO a test negativní, ani náznak.

EllenTobiáš
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.18 09:49

@Bobby ano spustilo se po zmiňovaném ovitrelle obsahující hcg, to už mám z krve pryč, vyprchalo desátý den

Luska
Kecalka 300 příspěvků 11.02.18 09:53

Ano, můžeš být těhotná. Měla jsem HS 5 litrů vody v břiše, až když jsem začala splaskávat, tak bylo poznat těhotenství. Na IVF jsem nebyla, jen jsem brala clostil. + pregnyl injekce. Ležela jsem 2 týdny v nemocnici.

EllenTobiáš
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.18 10:01

@Luska mě prave nejde do hlavy to spozdeni, který prostě nemám normálně, tak nevím jestli to může být ovlivněné tím clostilbegytem a tak :think: a hlavně ty bradavky, to je šílený..

Luska
Kecalka 300 příspěvků 11.02.18 10:11

Taky jsem měla hodně bolavý prsa, vůbec jsem se jich nemohla dotknout, nenapadlo by mě, že jsem těhotná, když jsem chodila obden na ultrazvuk + krev, až v den propuštěni to na ultrazvuku bylo vidět, ještě jsem si doma udělala test a byl pozitivní.

EllenTobiáš
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.18 10:16

@Luska tak dnešní negativní, přemýšlím že když se do zítra nic nezmění, že půjdu na krev.. Menstruaci už čekám nějaký čtvrtý den, vždy k večeru bolest, že si říkám je tady a nic :roll:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 11.02.18 10:19

@EllenTobiáš a nemůže to být jen oddálené hormony? Ona už jen ta injekce na spuštění vajíček je sama o sobě zásah do těla. Teď třeba ještě fungují nerviky. Já chápu jak ti je. Uvidíš zítra. Klidně si na tu krev dojdi a pak bude jasno :)

EllenTobiáš
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.02.18 10:21

@Zara.Ray a to já právě vůbec nevim :nevim: :nevim: podle doktora když jsem s ním ve čtvrtek mluvila, tak prý malá pravděpodobnost, proto zkouším tady.. Z toho čekání se zbláznim

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 11.02.18 10:24

@EllenTobiáš ja sama vim ze staci nrmoc nebo stres či léky a hned se může ms oddálit. Ale třeba jen trvali déle uhnizdeni a ještě se // objeví. :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >