Reklama

Hypochondr a psychická porucha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 15:11
Hypochondr a psychicka porucha?

Ahoj..mam dlouhodoby problem a to takovy ze se stale bojim ze mi neco je neco vazneho, bylo toho nekolik od nadoru na mozku, mrtvice, infarkt, lymfom, rakovina stitne zlazy, tromboza…vzdy jdu lekari s urcitym dopredu nastudovanou diagnozou a kdyz mi to nepotvrdi tak misto abych se uklidnila ze tu nemoc ktery jsem se bala nemam sednu jeste doma k netu a zas to prohledavam jestli mel ten doktor fakt pravdu vetsinou hledam tak dlouho dokud nenajdu to ceho se bojim a jsem tam jde jsem byla..uz jsem z toho vycerpana nic me nebavi jak s tim prestat?? :nevim:

Prosím Anonym je to pro me dost citlivé..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pst007
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 25.03.18 15:15

No a co na to psychiatr?

Emimin7
Echt Kelišová 8044 příspěvků 25.03.18 15:17

Ahoj, to zni jako bezna uzkostna porucha. Prestat s tim sama bude tezke. Dulezite je se neujistovat doktorem, pokud k nemu opravdu jit nemusis. Nech se tim strachem ovladnout a tim se postupne zmirni.
Dale je dobre namahave cviceni a take cinnost, ktera te plne myslenkove zamestna, treba cetba.
Pokud to nebude stacit, budes asi potrebovat prasky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 15:26

@pst007 Nic.nemam odvahu tam jit.

Freya10
Kecalka 254 příspěvků 25.03.18 15:57

Ahojky, úplně tě chápu.
Měla jsem v životě zatím tři období, kdy se mi toto „rozjelo“ naplno.
Je to hrozně zžíravý stav - já měla vždycky dojem, že svět okolo mě je v takové tmavé mlze a že já do toho světlého světa s běžnýma každodenníma starostma i radostma nepatřím, protože mám tu smůlu, že mám nevyléčitelné xxx (pokaždé jiná diagnóza, přesně jak říkáš).
S doktorama úplně stejně - vždy podle mě existovala eventualita a okolnost, za které se to jen neprokázalo, nikoliv vyloučilo. A když už se to vyloučilo, tak jsem si našla diagnózu jinou…také jsem neměla odvahu jít za psychologem/psychi­atrem. Zatím to pokaždé nějak po čase (většinou několik úmorných měsíců) zmizelo… ale příště, až se to objeví, jsem odhodlaná za někým jít-snad mě odhodlání neopustí… :lol:
Takže jen - najdi si psychologa, dej tomu šanci. Je to zbytečné - trpíš jak ty, tak tvoji nejbližší, tak systém zdravotní péče :kytka: :mrgreen:

lachtanice86
Kelišová 5713 příspěvků 25.03.18 16:06

Zajdi si k psychiatrovi. Potřebuješ pomoct

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 16:06

@Freya10 NO tak aspon vidim ze nejsem sama presne jak rikas jedna nemoc se me drzi mesic nanejvys dva pak prijde jina..ale odvahu zatim nemam..jinak taky si prijdu ze uz sem nepatrim..vetsinou si predstavuju jak umiram nekde na onkologii :mrgreen:..ale v tu chvili je to vazne moc nesnesitelne achjo. :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 16:36

Taky se hlasim, uz s tim bojuju cca rok…zacalo to myomem alias rakovinou delohy (nakonec na dalsi prohlidce uz myom nebyl), pak leukemii (jedna hodnota na KO mimo normu kvuli probihajici viroze, za tyden KO v norme), pak mi dlouho vrtal hlavou okrsek cyst a fibroadenom na sono prsou (tam jsem pak byla xkrat behem roku), pak taky mozek, pak melanom a rozskrabnuta piha, pak hemeroidy (krev, takze jasnej kolorektalni karcinom..momen­talne zvazuju kolonoskopii) atd. presne, jak pisete…nebavi me uz nic…rikam si, ze ani nakupy se nevyplati :-) drzi me to taky zhruba tak mesic a pak volne prechazim na jinej organ a jinou diagnozu…ted na jare, jak je slunicko, je to vyrazne lepsi ale…je fakt, ze jsem si na to uz i trochu zvykla a uz nezazivam takovy strachy jako driv…uz to beru i s humorem obcas :-) a taky zjistuju, ze clovek v tom neni sam…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 16:55
@Anonymní píše:
Taky se hlasim, uz s tim bojuju cca rok…zacalo to myomem alias rakovinou delohy (nakonec na dalsi prohlidce uz myom nebyl), pak leukemii (jedna hodnota na KO mimo normu kvuli probihajici viroze, za tyden KO v norme), pak mi dlouho vrtal hlavou okrsek cyst a fibroadenom na sono prsou (tam jsem pak byla xkrat behem roku), pak taky mozek, pak melanom a rozskrabnuta piha, pak hemeroidy (krev, takze jasnej kolorektalni karcinom..momen­talne zvazuju kolonoskopii) atd. presne, jak pisete…nebavi me uz nic…rikam si, ze ani nakupy se nevyplati :-) drzi me to taky zhruba tak mesic a pak volne prechazim na jinej organ a jinou diagnozu…ted na jare, jak je slunicko, je to vyrazne lepsi ale…je fakt, ze jsem si na to uz i trochu zvykla a uz nezazivam takovy strachy jako driv…uz to beru i s humorem obcas :-) a taky zjistuju, ze clovek v tom neni sam…
:mrgreen: Jojo presne tak..ja ted momentalne resim zvetseny uzliny (lymfom) :D..i kdyz dr udelal utz a rekl ze je to ok pro me je to cerstvi a proste furt hledam uzliny a az kdyz najdu ze to teda je ta rakovina lym. uzlin tak odhodim v nervech tel. :mrgreen:…ja tyhle stavy mam pul roku a uz nemapatuju co to je resit normalni veci..presne uz ani nakupovat me nebavi pritom jsem to milovala achjo :(..jinak i s tim slunickem to mam taky tak trochu mi zlepsi naladu ale nic moc..je to strasne obtezujici :roll:

Emimin7
Echt Kelišová 8044 příspěvků 25.03.18 16:59

Ja mel to same nekolik let a jako skutecne efektivni se prokazaly az leky. Rozhodne doporucuji si zajit k psychiatrovi. Navic cim dele to nechate rozjet, tim delsi je lecba.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 17:10

Já mám zase vřídky na čípku, prej to nic není ale bojím se, že se mi dříve nebo později rozjete rakovina. Čeká mne operace ruky a mám panickou hrůzu že se neprobudím a také můj děda a babička mají cukrovku a já měla těhotenskou, tak jsem přesvědčena že můžu cukrovku dostat také a vyloučila jsem cukr ze stravy asi před rokem. Také lepek protože se mi zdálo že mne z něj bolí břicho a jsem nafouknuta. Tak teď nevím jestli jsem taky zralá na psychologa a nebo jestli mé nemoci skutečně z něčeho vycházejí a chovám se přirozeně. :lol:

Hazentla
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 25.03.18 17:18

Hele, úplně v pohodě, dokonce existuje přímo diagnosa hypochondrická porucha, mám jí i já, k tomu panické ataky a lehce OCD (takový ten pan Monk, co si pořád myje ruce, bojí se bacilů atd.). Několik let jsem s tím bojovala spolu s psycholožkou (vyzkoušela jsem dvě) a bohužel mi nakonec pomohla až antidepresiva, beru Sertralin a od té doby jsem téměř bez potíží (jen tu a tam a mírná intenzita). Moderní AD jsou bezpečné, Sertralin se smí i v těhotenství (ptala jsem se psychiatra i gynekologa), tak bych se zbytečně netrápila. Určitě zajdi k doktorovi. :kytka: Držím palce!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 17:25
@Anonymní píše: :mrgreen: Jojo presne tak..ja ted momentalne resim zvetseny uzliny (lymfom) :D..i kdyz dr udelal utz a rekl ze je to ok pro me je to cerstvi a proste furt hledam uzliny a az kdyz najdu ze to teda je ta rakovina lym. uzlin tak odhodim v nervech tel. :mrgreen:…ja tyhle stavy mam pul roku a uz nemapatuju co to je resit normalni veci..presne uz ani nakupovat me nebavi pritom jsem to milovala achjo :(..jinak i s tim slunickem to mam taky tak trochu mi zlepsi naladu ale nic moc..je to strasne obtezujici :roll:

lymfom taky znam..taky jsme mela utz uzlin…:-) drz se!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 17:33
@Anonymní píše:
lymfom taky znam..taky jsme mela utz uzlin…:-) drz se!

Jo dekuju ty taky ;)

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 25.03.18 17:38

Určitě bych to nebrala na lehkou váhu a navštívila psychiatra a psychologa. Není se za co stydět a Tobě to pomůže překonat tu děsnou tenzi. Toto není klasická hypochondrie, dá se s tím dobře pracovat. Opravdu věř, že se s trochou práce naučíš překonávat to.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama