Zánět močových cest v těhotenství, antibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 24.03.18 15:16
Zánět moč. cest, atb

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na názor dalších lidí.. Jsem v 25.týdnu a mám zánět moč. cest. Byla jsem dnes na pohotovosti, protože od včera mě nutí častěji na močení a taky mě bolí v podbřišku a při dočurání.. Na poh. sloužil obvoďák, předepsal mi atb Amoksiklav s tím, že si je mám vzít až zítra, když se mi dnes do večera neuleví (že mám hodně pít a jíst brusinky). Kamarádka mě „nalomila“, jestli bych neměla alespoň zavolat na gyndu, zda není potřeba zkontrolovat mimčo… Vůbec teď nevím co…
Díky za info

Reakce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 24.03.18 15:22

Radsi cinkni, me se doktor vzdycky kdyz mi psal atb na mocak ptal, jestli nejsem tehotna.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 24.03.18 15:32

Pokud normálně cítíš pohyby, asi bych neplašila :think:

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 24.03.18 16:18

Bez kultivace bych si ATB už NIKDY nevzala, natož v těhotenství. Každý urolog Vám řekne, že je vysoká rezidence bakterií na ATB a dávat naslepo ATB je hazard s vlastním zdravím. Mně takhle před rokem dali ATB bez kultivace na pohotovosti. Problémy mám do dnes, protože se taa bakterie nezlikvidovala dostatečně. Teď mi dělali kultivaci a reziatence na asi 8 druhů ATB a jen na 2 citlivé. Pokud to nebolí zajdete si v pondeli k lekari a trvejte na chemickem rozboru a kultivaci. Pokud mate bolesti, muzete jeste zkusit pohotovost a trvat na kultivaci. Davali Vam tam aspon do vzorku moci papirek, aby zjistili pritomnost leukocytu apod.? V pripade, ze by Vás to hodně bolelo, vezmete si ty ATB naslepo. V tehotenstvi je riziko potratu pri zanetu ledvin. Jinak brusinky můžete i v tehotenství a hodne, opravdu hodne pijte čistou vodu. Gynekolog není třeba. To až když byste měla zánět ledvin..

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 24.03.18 17:23

@sediza no musim rict, ze jsem nikdy nedostala atb po nejake kultivaci… Naposledy take v tehu jsem dostala dvakrat atb jen na zaklade crp (ktere tedy take nebylo extra prukazne)… Bolest ustoupila, nalila jsem do sebe od rana uz pres 5 litru.. Moč netestoval ani papirkem, taky jsem se divila, mela jsem ji s sebou pripravenou :-D
Atb jsou na penicilinove bazi, takze je asi zacnu brat a v pondeli si zavolam nebo zajedu ke sve gyndr…

Pohyby normalne citim, tak myslim, ze kdyz se budu prolevat dal, ze by se bolest nemusela vratit…

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 24.03.18 17:27
@Klanel píše:
@sediza no musim rict, ze jsem nikdy nedostala atb po nejake kultivaci… Naposledy take v tehu jsem dostala dvakrat atb jen na zaklade crp (ktere tedy take nebylo extra prukazne)… Bolest ustoupila, nalila jsem do sebe od rana uz pres 5 litru.. Atb jsou na penicilinove bazi, takze je asi zacnu brat a v pondeli si zavolam nebo zajedu ke sve gyndr…Pohyby normalne citim, tak myslim, ze kdyz se budu prolevat dal, ze by se bolest nemusela vratit…

To jen svedci o urovni naseho zdravotnictví. Vsude letaky, at se šetří ATB pro dalsi generace. Ale rezistenci ATB nevytváří pacienti, nýbrž doktoři. Já jsem studovala lékařskou mikrobiologii a učili nás, že správný postup je vzit moč na rozbor, nasadit ATB naslepo/nebo vyčkat a pak upravit ATB dle vysledků kultivace.

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 24.03.18 17:50

@sediza No jo, kdyz clovek proste nevi… Hlidam si, aby aspon ty driaky „nevadily“ v tehotenstvi… Jinak dr v podstate rekl, ze kdyz mi bude lip, ze je nemam brat no… Jenze to je otazka taky.. Dilema… Jasne, ulevilo se mi, neboli to, ale je mozny, ze jsem opravdu „vylecila“ zanet jen tim, ze jsem hodne pila??

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 24.03.18 18:27
@Klanel píše:
@sediza No jo, kdyz clovek proste nevi… Hlidam si, aby aspon ty driaky „nevadily“ v tehotenstvi… Jinak dr v podstate rekl, ze kdyz mi bude lip, ze je nemam brat no… Jenze to je otazka taky.. Dilema… Jasne, ulevilo se mi, neboli to, ale je mozny, ze jsem opravdu „vylecila“ zanet jen tim, ze jsem hodne pila??

Tak nás na mikrobiologii ucili, ze v tehotenstvi se léčí i bezpříznaková bakteriurie. Tzn. v pondělí moč na chemicky rozbor a kultivaci. Pokud by mel dr. problem, stojí to cca 200 korun! Stačí zajít do odberoveho centra (kdekoliv, kde delaji odvery krve). Podle výsledků bych pak nasadila ATB. Kdyz je zacnete brát uz ted, kultivace uz nema cenu, i kdyby byla bakterie rezistentní.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 24.03.18 19:14
@sediza píše:
To jen svedci o urovni naseho zdravotnictví. Vsude letaky, at se šetří ATB pro dalsi generace. Ale rezistenci ATB nevytváří pacienti, nýbrž doktoři. Já jsem studovala lékařskou mikrobiologii a učili nás, že správný postup je vzit moč na rozbor, nasadit ATB naslepo/nebo vyčkat a pak upravit ATB dle vysledků kultivace.

Muj doktor to presne takhle dela, jak moc je to bezny, netusim.

Klanel
Kecalka 318 příspěvků 2 inzeráty 24.03.18 20:21
@Azeretereza píše:
Muj doktor to presne takhle dela, jak moc je to bezny, netusim.

Tak to máš kliku, ja tohle u žádného dr nezažila

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >